Aktualizacje systemu Windows 10 mogą teraz spowalniać Twój komputer – oto jak to naprawić

Aktualizacje systemu Windows 10 mogą teraz spowalniać Twój komputer – oto jak to naprawić

Kilka ostatnich aktualizacji systemu Windows 10 ma poważny wpływ na szybkość komputerów, na których są zainstalowane. Według Windows Latest aktualizacje systemu Windows 10 KB4535996, KB4540673 i KB4551762 mogą spowolnić uruchamianie komputera. Chociaż KB4535996 jest aktualizacją opcjonalną i spowodowała kilka problemów w systemie Windows 10 od czasu jego wydania 27 lutego, KB10 i KB4540673 systemu Windows 4551762 to aktualizacje standardowe, co oznacza, że ​​z większym prawdopodobieństwem zostały zainstalowane na Twoim komputerze. Te aktualizacje nie tylko spowalniają uruchamianie komputerów, ale po załadowaniu systemu Windows 10 niektóre osoby zauważyły, że ich komputery działają wolniej niż wcześniej, na przykład dłużej ładują się aplikacje lub otwierają pliki. Nie wszyscy będą dotknięci tymi problemami, ale testy systemu Windows Latest wykazały, że system Windows 10 KB4535996 szczególnie źle spowalniał wiele komputerów.

Nowe problemy z systemem Windows 10 KB4551762

Windows Latest zgłasza również problemy z wydajnością w aktualizacji systemu Windows 10 KB4551762. Ta aktualizacja, przeznaczona dla użytkowników systemu Windows 10 w wersjach 1903 i 1909 (dwie ostatnie główne wersje systemu Windows 10), ostrzega użytkowników o nieprawidłowym użyciu procesora i dysku, co może poważnie wpłynąć na wydajność. komputer Jedną z naszych największych obaw jest to, że system Windows 10 KB4551762 jest rozliczany jako główna aktualizacja, która ma zawierać szereg poprawek. Oznacza to, że użytkownikom systemu Windows 10 zaleca się jego zainstalowanie. Osoby w sekcji komentarzy Windows Latest, a także na forach pomocy technicznej Microsoft i w serwisie Reddit skarżyły się na problemy, jakie występują na ich komputerach po zainstalowaniu aktualizacji, w tym na długi czas uruchamiania, awarie systemu, awarie i budzący grozę niebieski ekran śmierci. Niektóre osoby zgłaszają również, że sama aktualizacja nie instaluje się, co powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie. Może to być ukryte błogosławieństwo.

Jak rozwiązać te problemy?

W przypadku każdej z tych wadliwych aktualizacji systemu Windows 10 najłatwiejszym sposobem rozwiązania problemów, które spowodowały, jest odinstalowanie samych aktualizacji. Po odinstalowaniu użytkownicy zgłosili, że problemy zniknęły. Na szczęście proces odinstalowywania aktualizacji systemu Windows 10 jest dość prosty. Otwórz aplikację Ustawienia (ikona koła zębatego w menu Start lub naciskając Windows + I na klawiaturze), a następnie kliknij „Aktualizacja i zabezpieczenia”. W wyświetlonym oknie kliknij w lewym menu „Windows Update”, a następnie „Pokaż historię aktualizacji”. Kliknij „Odinstaluj aktualizacje”, a następnie wybierz nazwę problematycznej aktualizacji, aby ją odinstalować. Problemy powinny teraz zostać rozwiązane.