Materac to duży zakup, dlatego chcemy pomóc Ci dostać to, za co płacisz. Na szczęście istnieją proste sposoby na przedłużenie jego żywotności. Materac wystarcza średnio od sześciu do ośmiu lat, ale tańsze modele mają tendencję do szybszej utraty podparcia, podczas gdy te wykonane z najwyższej jakości naturalnych materiałów mogą wytrzymać dziesięć lat lub dłużej.

Tutaj omawiamy osiem najlepszych sposobów na wydłużenie trwałości materaca, dzięki czemu nie płacisz za nowe łóżko, zanim naprawdę go potrzebujesz. Obejmuje to utrzymywanie materaca w czystości i z dala od podłogi. W końcu nawet najlepsze materace potrzebują pomocnej dłoni, aby utrzymać je w świetnej formie przez długie lata.

Wyjaśniamy również, dlaczego korzystanie z odpowiedniej ramy łóżka lub platformy zmniejsza zużycie materaca i pomaga spełnić warunki gwarancji, co oznacza, że ​​nie ma to wpływu na ochronę, jeśli trzeba ją później aktywować.

Niezależnie od tego, czy masz materac hybrydowy, sprężynowy czy jeden z najlepszych materacy piankowych z pamięcią kształtu, nauka prawidłowego czyszczenia materaca jest drugim najskuteczniejszym sposobem, aby wydłużyć jego trwałość.

Czyszczenie pomaga zapobiegać rozwojowi bakterii, pleśni i roztoczy, zachowując świeżość przez wiele lat. Eksperci zalecają czyszczenie materaca dwa razy w roku, aby uniknąć tych wszystkich niedogodności, a także ogólnego potu, natłuszczenia ciała i martwego naskórka.

Jeśli rozlejesz płyn na materac, potraktuj go natychmiast lub wysyłasz otwarte zaproszenie dla bakterii i roztoczy, aby przeżuwały rozlany płyn.

(Źródło zdjęcia: Getty)

Najlepszym sposobem na utrzymanie świeżości materaca i wydłużenie jego żywotności jest użycie jednego z najlepszych ochraniaczy na materac. Te cienkie wodoodporne warstwy ściśle przylegają do materaca, aby chronić go przed zalaniem, plamami, potem, tłuszczem, martwą skórą i roztoczami.

Istnieją różne rodzaje ochraniaczy na materac, ale jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że Twoje łóżko pozostaje tak czyste, jak to możliwe, wybierz oddychającą, wodoodporną opcję, która zapewnia pełne pokrycie. Tworzą one barierę przed wszystkim, co może przeniknąć lub wbić się w materac; tak, w tym pluskwy.

3. Włącz go, aby rozprowadzić zużycie

To normalne, że materac z czasem zwisa i zwisa, ponieważ ciężar naszego ciała wywiera nacisk na materac, powodując wgniecenia i bruzdy, w których śpimy najdłużej.

Aby utrzymać poziom powierzchni, musisz obracać materac co trzy miesiące, aby wyrównać zużycie. W ten sposób nie będziesz musiał uczyć się, jak naprawiać obwisły materac.

Większość materacy można odwrócić, ale nie wszystkie, a jeszcze mniej. Nie jesteś pewien, czy twój jest odpowiedni do obracania lub przerzucania? Wyjaśniamy Ci to w naszym artykule, abyś wiedział, jak często powinieneś obracać lub przewracać materac, ponieważ każdy producent ma swoje własne wytyczne.

4. Dodaj nakładkę na materac

Najlepsze materace nawierzchniowe są zaprojektowane tak, aby przedłużyć żywotność Twojego materaca o rok lub dwa. Nakładki różnią się ceną i wysokością, ale większość z nich jest zaprojektowana tak, aby ściśle przylegała do materaca za pomocą antypoślizgowych pasków lub podstaw.

Surmatics może być używany do zwiększenia komfortu, takiego jak dodatkowe chłodzenie, jędrność lub miękkość, aby Twoje łóżko było wygodne i podparte dłużej, oszczędzając pieniądze, ponieważ zawsze jest dobre dla Twojego ciała i snu.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy Twój materac ma głębokie ugięcie, którego nie można zrekompensować. Ale jeśli Twój materac jest w dobrym stanie, materac nawierzchniowy przedłuży jego żywotność.

Człowiek budzi się szczęśliwy po dobrze przespanej nocy.

(Źródło zdjęcia: Getty)(*8*)5. Umieść materac na odpowiedniej ramie łóżka

Umieszczenie materaca na kompatybilnej ramie łóżka, platformie lub fundamencie lepiej utrzymuje ciężar ciała, a także zmniejsza duże zużycie materaca.

Przyzwoity podkład nie tylko utrzymuje materac na odpowiedniej wysokości, aby umożliwić łatwe wchodzenie i wychodzenie z łóżka, ale także zapobiega wiotczeniu materaca (zwłaszcza materacy z pianki z pamięcią kształtu), co z czasem może powodować ból pleców.

Niektórzy ludzie umieszczają swój materac bezpośrednio na podłodze, aby uzyskać mocniejsze podparcie, ale jeśli masz alergię, będziesz bliżej kurzu i alergenów, które gromadzą się na podłodze. Można go również schować w podłodze, dzięki czemu użycie rozstawionej podstawy z listew zapewnia lepszy przepływ powietrza, aby Twoje łóżko było chłodniejsze i chłodniejsze.

6. Przewietrzyć, aby utrzymać kontrolę nad roztoczami

Roztocza mogą żyć do 90 dni w materacach i pościeli, dlatego niezbędne jest regularne wietrzenie i czyszczenie łóżka. Roztocza żywią się skórą, a następnie uwalniają odchody, które mogą zaostrzać alergie, a tym samym zakłócać sen.

Chociaż nie zawsze jest praktyczne wietrzenie materaca w taki sam sposób, jak poduszek lub kołder, skutecznym sposobem na zabicie roztoczy jest wystawienie ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, więc umieść materac na zewnątrz. Na zewnątrz lub w pobliżu okna przez trzy do czterech godzin.

Zrozumieć. Dzieci i zwierzęta uwielbiają skakać po łóżkach, ale jeśli zdarza się to zbyt często, powoduje to szybsze zużycie materaca, pękanie sprężyn w materacach hybrydowych i sprężynowych oraz osłabienie podparcia krawędzi, abyś mógł się zsunąć.

Skakanie powoduje również nierówną powierzchnię materaca, nie wspominając o uszkodzeniu ramy łóżka, co oznacza mniejsze podparcie dla materaca. Ponadto będziesz potrzebować nie tylko nowego materaca, ale także nowego stelaża.

Kobieta w czerwonym swetrze siedzi na łóżku i patrzy na gwarancję swojego materaca na swoim laptopie

(Źródło zdjęcia: Getty)

Większość marek gwarantuje swoje materace przed wadami produkcyjnymi. Niektóre gwarancje dopuszczają również zwis, ale jeśli zwis jest płytki, nie zostanie objęty gwarancją. Ogólnie rzecz biorąc, przypadkowe uszkodzenia, wycieki i przebarwienia spowodowane potem nie są uwzględnione. L'usure normale non plus.

Jeśli Twój materac ma dożywotnią gwarancję, a Ty jesteś pierwszym nabywcą, materac jest objęty tą gwarancją tak długo, jak go posiadasz. Warunki różnią się, ale wady produkcyjne są objęte gwarancją przez dłuższy czas w ramach dożywotniej gwarancji, po której marka w razie potrzeby bezpłatnie naprawi, uratuje lub wymieni materac.

Jak przedłużyć trwałość materaca: Podsumowanie

Lepiej zapobiegać niż leczyć, a to oznacza dbanie o materac od dnia, w którym zabierasz go do domu. Zawsze możesz zadbać o stary materac, aby dłużej służył, więc nie wyrzucaj swojego, jeśli ma kilka lat.

Regularne czyszczenie, obracanie i ochrona przed plamami, zalaniem i bakteriami przedłuży jego żywotność, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze. Ale jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz nowego materaca, poniżej zamieściliśmy niektóre z naszych najlepszych propozycji.

Aby jeszcze bardziej poprawić komfort snu, zapoznaj się również z naszym przewodnikiem po najlepszych poduszkach, ponieważ poduszki należy wymieniać co rok do dwóch lat, aby zapewnić higieniczny i podtrzymujący sen.

Dzisiejsze najlepsze ceny popularnych materacy w pudełku

Udostępnij to