Jeśli kiedykolwiek poczujesz niepokój przed ważną rozmową o pracę, Google chce Ci pomóc dzięki nowemu narzędziu Rozgrzewka do rozmowy kwalifikacyjnej.

Rozgrzewka do rozmowy kwalifikacyjnej (otwiera się w nowej karcie) pomaga przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zadając serię pytań wybranych przez „ekspertów z branży”, aby symulować rzeczywiste scenariusze. Stamtąd sztuczna inteligencja przeanalizuje twoje odpowiedzi, wskazując wzorce i punkty dyskusyjne w twojej odpowiedzi.

Chodzi o to, abyś wziął te komentarze i udoskonalił swoje odpowiedzi, skupiając się na tych terminach. Załóżmy na przykład, że Rozgrzewka Rozmowa pyta Cię o trudny okres, którego doświadczyłeś w pracy. Sądząc po Twojej odpowiedzi, narzędzie może zalecić skupienie się na „wnioskach wyciągniętych z tej sytuacji” i „wynikach”. Jego celem jest pokierowanie ludźmi w tworzeniu szczegółowej odpowiedzi.

Według Google, Interview Warmup nie będzie oceniać twoich odpowiedzi, ale zamiast tego będzie nieoceniającą przestrzenią, aby pomóc ludziom ćwiczyć.

Google twierdzi, że Interview Warmup został stworzony specjalnie dla programu Google Career Certificate (otwiera się w nowej karcie), programu e-learningowego, który uczy ludzi umiejętności związanych z technologią. Pomimo doświadczenia swoich absolwentów, firma odkryła, że ​​ludziom trudno jest znaleźć pracę, jeśli nie mają kogoś, kto mógłby się w ich imieniu bronić, lub jeśli nie potrafili dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. . To narzędzie ma pomóc absolwentom w formułowaniu dobrych odpowiedzi na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wywiad Warmup koncentruje się na branży technologicznej, oferując zadania takie jak wsparcie IT i analiza danych. Jest to bezpłatne narzędzie, które obejmuje również pytania spoza programu certyfikatów zawodowych. Zapytaliśmy Google, czy planuje rozszerzyć usługę poza technologię i ma praktyczne scenariusze dla innych branż, takich jak moda, ale firma nie odpowiedziała.

Rozgrzewka do rozmowy kwalifikacyjnej jest wciąż na wczesnym etapie, a Google prosi użytkowników o opinie, jak ją ulepszyć. Możesz wypróbować narzędzie już teraz (otwiera się w nowej karcie), w którym możesz zapisać swoją odpowiedź lub ją zapisać. Większość prac dotyczy technologii, ale możesz zadawać bardziej ogólne pytania.

Na przykład możesz wybrać wsparcie IT jako pracę. Odpowiesz na pięć pytań, takich jak „dlaczego miałbyś być dobrym kandydatem do pracy?” lub coś bardziej technicznego, jak „jak byś zapobiegł atakowi bezpieczeństwa?”

Gdy to zrobisz, Twoje odpowiedzi zostaną przeanalizowane według trzech kategorii informacji: terminów związanych z pracą, najczęściej używanych słów i punktów do rozmów. AI podświetli słowa i frazy, które należą do tych kategorii. Jeśli nie zostaną znalezione żadne wyrażenia związane z pracą, podczas rozmowy kwalifikacyjnej otrzymasz listę terminów, które pomogą ci doprecyzować odpowiedź.

Jeśli podobają Ci się Twoje odpowiedzi, możesz je zapisać lub spróbować ponownie z nowymi lub tymi samymi pytaniami. Sztuczna inteligencja może być nieco dziwna. Nagranie może wrócić pełne błędów gramatycznych lub coś pominąć.

Mając to na uwadze, Rozgrzewka Rozmowa jest świetnym narzędziem i może pomóc Ci zdobyć tę upragnioną pracę. A jeśli szukasz nowej kariery, TechRadar ma listę najlepszych tablic ogłoszeń w internecie (otwiera się w nowej zakładce).

Udostępnij to