1638912731 671 Nvidia GeForce RTX 2060 12 GB już jest, ale

Jesteśmy głęboko zasmuceni, a nawet ze złamanym sercem, informując, że wygląda na to, że Nvidia zaprzestaje produkcji RTX 2060, od dawna uważanej za jedną z najlepszych budżetowych kart graficznych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Ostatnie doniesienia widoczne na chińskiej stronie technologicznej MyDrivers (otwiera się w nowej karcie) wydają się wskazywać, że Nvidia przestała dostarczać swoim dostawcom w Azji układy RTX 2060 (a także zaktualizowany RTX 2060 Super i 2060-calowy RTX 12). ). oraz zażądać od partnerów produkcyjnych i sprzedażowych ograniczenia dostaw kart do końca listopada.

Może i ma już ponad trzy lata, ale z nostalgią patrzymy na dorobek rodziny 2060. Technologia DLSS Nvidii, a także grafika oparta na ray tracingu.

Nie byliśmy jedynymi, którzy cieszyli się tym budżetowym procesorem graficznym. Nawet dzisiaj RTX 2060 jest drugą najpopularniejszą kartą graficzną wśród użytkowników Steam, zgodnie z najnowszą ankietą Steam Hardware Survey (otwiera się w nowej karcie). Pierwsze miejsce zajmuje GTX 1060, kolejna budżetowa karta graficzna.

Dlaczego Nvidia uśpiła teraz RTX 2060?

Trudno spekulować na temat powodów decyzji Nvidii o zakończeniu życia RTX 2060, ale najprawdopodobniej jest to decyzja o wydaniu serii RTX 3000 jako standardu, wiemy, że gigantyczny procesor graficzny do gier wciąż nadchodzi.

Wersje xx60 i xx50 procesorów graficznych Nvidia GeForce są generalnie znacznie bardziej popularne niż drogie flagowe karty Team Green, takie jak niedawno wydany RTX 4090. Patrząc na wyniki ankiety, dziesięć najczęściej używanych kart to budżetowe warianty xx60 lub xx50. , poza znakomitym RTX 3070 ze średniej półki na siódmej pozycji.

To naprawdę nie powinno dziwić nikogo, kto nie mieszkał w podwodnej jaskini przez ostatnie kilka lat. Kryzys związany z kosztami życia uciska nasze portfele, powiększając przepaść między bogatymi a biednymi, a prostym faktem jest to, że większość graczy nie może sobie pozwolić na stratę więcej niż 1000 euro na GPU w tej chwili.

RTX 4080 okazuje się szczególnie trafnym przykładem. W Wielkiej Brytanii, gdzie rachunki za energię i ceny żywności sieją spustoszenie w finansach ludzi w całym kraju, zaobserwowaliśmy znacznie wyższą dostępność zapasów niż w Stanach Zjednoczonych. Przeciętny gracz komputerowy Nie masz setek funtów do wydania, więc my wszyscy siedzą z naszymi zaufanymi kartami RTX 2060.

Nowy początek budżetowych procesorów graficznych: mamy taką nadzieję

Planowane przez Nvidię wycofanie RTX 2060 utoruje drogę (miejmy nadzieję) tańszym procesorom graficznym Lovelace, takim jak niedawno ogłoszone RTX 4060 i RTX 4050. Spójrzmy prawdzie w oczy: są to karty, których ludzie naprawdę chcą, o ile tak nie jest. w cenie tak absurdalnej, jak obecnie dostępne karty RTX 4000.

To trochę przygnębiające widzieć Nvidię i AMD w pozornym wyścigu na szczyt, jeśli chodzi o ceny GPU. AMD od dawna oferuje solidne budżetowe alternatywy dla kart Nvidii, ale niedawne wprowadzenie nowych procesorów graficznych Radeon sprawiło, że chcieliśmy więcej, a dokładniej mniej liczb na metkach cenowych. RTX 2060 po raz pierwszy pojawił się w bardzo przyzwoitej cenie 329 EUR (300 GBP / 599 USD); dziś można go kupić za około 250 euro.

Jeśli nadal masz starą kartę graficzną desperacko potrzebującą aktualizacji, nie obawiaj się: RTX 2060 prawdopodobnie będzie na półkach przez kilka następnych miesięcy, ponieważ Nvidia wyrywa pozostałe zapasy z koszulki.

W rzeczywistości ta wiadomość oznacza, że ​​​​bardzo prawdopodobne jest, że w Czarny piątek zobaczymy poważne zniżki na starsze procesory graficzne RTX, dlatego gorąco zalecamy obserwowanie najlepszych ofert kart graficznych w naszym podręcznym przewodniku.

A teraz, jeśli nam wybaczycie, wyciągniemy naszą starą kartę RTX 2060 do komputerów stacjonarnych i delikatnie nią potrząśniemy, słuchając utworu REM „Everybody Hurts”.

Udostępnij to