Źródło: zrzut ekranu filmu, CNBC/YouTube

Sędzia z Bahamów odmówił zwolnienia za kaucją Sama Bankmana-Frieda, zhańbionego założyciela i byłego dyrektora generalnego giełdy kryptowalut FTX.

Sędzia z Bahamów odmówił we wtorek zwolnienia SBF za kaucją po tym, jak prokuratorzy amerykańscy zarzucili szefowi kryptowalut oszukanie klientów, sprzeniewierzenie miliardów dolarów i naruszenie przepisów dotyczących kampanii w ramach jednego z największych oszustw finansowych w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z raportem Reutera .

SBF wrócił do jedynego więzienia na Bahamach. Zgodnie z raportami dotyczącymi praw człowieka obiekt, nazwany Fox Hill, znany jest z przeludnienia i niehigienicznych warunków.

Rząd Bahamów aresztował SBF w poniedziałek po „otrzymaniu oficjalnego zawiadomienia ze Stanów Zjednoczonych, że wniósł oskarżenie przeciwko SBF i prawdopodobnie zażąda ich ekstradycji”.

Południowy Dystrykt Nowego Jorku, który prowadzi dochodzenie w sprawie Bankman-Fried i upadku FTX i jego siostrzanej firmy handlowej Alameda, oskarżył SBF o osiem zarzutów, w tym oszustwa bankowe i spisek mający na celu sprzeniewierzenie funduszy klientów. CNN donosi, że jeśli zostanie skazany za wszystkie osiem zarzutów, grozi mu do 115 lat więzienia.

Odrębnie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła SBF o „zorganizowanie programu mającego na celu oszukanie inwestorów w akcje FTX”. Przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział w oświadczeniu: „

„Zarzucamy, że Sam Bankman-Fried zbudował domek z kart na podstawie oszustwa, mówiąc inwestorom, że jest to jeden z najbezpieczniejszych budynków w kryptografii. Domniemane oszustwo popełnione przez pana Bankmana-Frieda jest wezwaniem do platform kryptograficznych do przestrzegania naszych praw”.

Na początku listopada FTX ogłosił, że złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w Delaware. Warto zauważyć, że FTX US również został objęty postępowaniem, pomimo twierdzeń byłego dyrektora generalnego, że jego amerykańska wymiana była prawidłowa.

SBF, który niedawno zaprosił BBC do swojej posiadłości na Bahamach, powiedział mediom, że ma nadzieję rozpocząć nowy biznes i zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby zwrócić pieniądze ofiarom upadku.

Zaprzeczył również zarzutom o oszustwo, mówiąc: „Nie popełniłem świadomie oszustwa, nie sądzę, żebym popełnił oszustwo, nie chciałem, aby tak się stało. Z pewnością nie był tak kompetentny jak ja. Tak myślałem."

Jednak Gurbir Grewal, szef działu zgodności SEC, powiedział, że obietnica FTX dotycząca zasad ochrony inwestorów na wysokim poziomie i szczegółowych warunków świadczenia usług „była nie tylko słaba, ale i oszukańcza”.

John Ray III, nowy dyrektor generalny FTX, również twierdził, że imperium kryptograficzne SBF praktycznie nie miało kontroli korporacyjnej i zaskakujący brak prowadzenia dokumentacji finansowej i innej, mówiąc, że nigdy nie widział „całkowitej porażki” kontroli korporacyjnych. kariera. .

Udostępnij to