Spóźniłem się bardzo na imprezę Persona, nurkując tylko w wieloletniej serii JRPG z Persona 5. Przyciągnęła mnie niezwykle stylową estetyką anime i funkową ścieżką dźwiękową. Szybko jednak zagłębiłem się w jego świat i spędziłem wiele godzin na eksplorowaniu zaułków podmiejskiego Tokio oraz zakamarków jego umysłowych pałaców złoczyńców.

Zwykle nie gram w jRPG; Odbiłem się kilka razy od gier Final Fantasy i Dragon Quest. Być może była to współczesna sceneria Persony i sposób, w jaki wplata fantastyczną przygodę w codzienne życie dzieci w wieku szkolnym, sprawiając, że wyzwanie przetrwania spotkania z potworem w lochu umysłu jest na równi ze znaczeniem zdawania testów, ale ja zakochać się. miłość z Personą 5.

(Zdjęcie: Atlus)

Mimo to, chociaż podobała mi się Persona 5, to nie wystarczyło, żebym kupił Persona 5 Strikers, przynajmniej nie za pełną cenę. Strikers wykorzystuje skomplikowane systemy RPG Persony 5, które czynią z niej wyjątkową piaskownicę, zlecając ci zarządzanie przyjaźniami, rozwijanie swojej postaci jako studenta i wojownika przeciwko mentalnym demonom, i zamienia ją w łamigłówkę, w której walczysz. przed hordami potworów.

Marka Koei Tecmo zaczerpnie formułę z Dynasty Warriors i zastosuje ją w innych seriach. Widzieliśmy, jak wydawca zrobił to w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a ostatnio w Fire Emblem: Three Houses. I chociaż świetnie udało się uchwycić wygląd światów w tych grach, wynik nie odbiega od oryginału. Spin-off, w najlepszym razie grywalny. Przynajmniej tak niesprawiedliwie o nich myślałem.

W grach Persona stawiasz czoła wrogom w bitwach turowych, walcząc tylko z kilkoma na raz. Ta mniejsza skala, wolniejsza walka pozwala skupić się i cieszyć projektem potwora. Biorąc pod uwagę, że jest to świat poświęcony radzeniu sobie z czystszymi pragnieniami, które znajdujemy głęboko w naszej psychice, są to często groteskowo przesadzone stworzenia seksualne, takie jak nieunikniony demon w kształcie penisa Mara (otwiera się w nowej karcie). Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że setki z nich stracą trochę tego na raz, jak na przykład natknięcie się na plażę pokrytą dużymi robakami okoniowymi (otwiera się w nowej karcie).

Możesz czuć to samo: że walka Dynasty Warriors nie pasuje do serii Persona, nie do tego wielkiego robaka karczmarza, a także uniknąłeś czerpania konsekwencji. Istnieją jednak dwa ważne powody, dla których warto go wypróbować.

Po pierwsze, Persona miała już kilka dziwnych zwrotów akcji. Persona 4: Dancing All Night zamieniła JRPG w grę rytmiczną i szczerze mówiąc, jest to jedna z najlepszych pochodnych jakiejkolwiek gry. Usunięcie elementów RPG i po prostu zaangażowanie postaci w radosny układ taneczny po wszystkich okropnościach, przez które je widzieliście, jest mile widzianą niespodzianką. Widząc postacie Persona 5 w nowym gatunku, sprowadzone do czystej akcji, może dać nam nowe uznanie dla nich.

Drugim powodem jest to, że Persona 5 Strikers dostaje ogromną zniżkę w ramach Prime Day. Na PS4 w Wielkiej Brytanii cena wzrosła z 49,99 euro do zaledwie 16,95 euro, co oznacza spadek o 66%. Oferta jest gorsza na Switchu, z zaledwie 50% rabatem, ale wciąż niemało pieniędzy.

Jeśli kupisz w USA, możesz zdobyć Persona 5 Strikers na PS4 za 39,49 €, w porównaniu ze zwykłą ceną 59,99 €, a na Switch możesz ją dostać za 39,99 €.

Oferty w USA(*5*)

Oferty w Wielkiej Brytanii(*5*)

W tej cenie pozostaję przy wersji na PS4 tutaj, w Wielkiej Brytanii, ponieważ 17 euro, choć nie jest to mała kwota, to cena, którą jestem skłonny zaakceptować, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak bardzo podobała mi się Persona 5. A kto wie? Zakochałem się w Strikers, będę musiał ponownie ocenić Hyrule Warriors (obecnie 33 euro w Wielkiej Brytanii (otwiera się w nowej karcie)) i Fire Emblem Warriors: Three Hopes (52 euro w USA (otwiera się w nowej karcie) i 35.99 euro w Wielkiej Brytanii (otwiera się w nowej karcie)).

Więcej ofert Prime Day w USA

Więcej ofert Prime Day w Wielkiej Brytanii

 • Urządzenia Amazon: (*5*)Do 65% zniżki na Echo Dot i Fire TV Cube(Otwiera się w nowej karcie)
 • Adidas:(*5*) 30% zniżki na wybrane ubrania i buty sportowe(otwiera się w nowej karcie)
 • Apple: (*5*)Zaoszczędź do 150 € na iPadach i Apple Watch(Otwiera się w nowej karcie)
 • Powrót do szkoły:(*5*) plecaki i artykuły papiernicze od 1.50 € (otwiera się w nowej karcie)
 • Piękno:(*5*) zaoszczędź na Rimmel, Revlon, Olay i innych głównych markach (otwiera się w nowej karcie)
 • Ekspresy do kawy(*5*): już od 19 € z rabatem do 60% (otwiera się w nowej karcie)
 • Tanie tablety Fire: (*5*)tablety Amazon Fire od 34.99 € (otwiera się w nowej karcie)
 • Dental:(*5*) 57% zniżki na elektryczne szczoteczki do zębów Oral-B i Philips (otwiera się w nowej karcie)
 • Moda(*5*): 40% zniżki na Vans, Hugo Boss, Wrangler i inne marki (otwiera się w nowej karcie)
 • Fire TV Key: (*5*)najniższa cena na wszystkie modele(otwiera się w nowej karcie)
 • Zakupy(*5*): 10 € zniżki na pierwsze trzy artykuły spożywcze (otwiera się w nowej karcie)
 • Pielęgnacja i stylizacja włosów: (*5*)60% zniżki na golarki i prostownice Philips, Remington(Otwiera się w nowej karcie)
 • Słuchacze: (*5*)słuchawki Sony i Bose w najniższych cenach(otwiera się w nowej karcie)
 • Ignite(*5*): 25% zniżki na zestawy e-czytników Kindle(Otwiera się w nowej karcie)
 • Laptop(*5*): 15% rabatu na laptopy Microsoft, Huawei, Acer i Asus (otwiera się w nowej karcie)
 • Telefony (s: (*5*)Google Pixel 6 Najniższa cena, OnePlus, Motorola(Otwiera się w nowej karcie)
 • ps5(*5*): oferty Dualsense oraz oszczędności na najlepszych grach (otwiera się w nowej karcie)
 • Security(*5*): 180 € zniżki na pakiety Ring Home Security (otwiera się w nowej karcie)
 • Inteligentny dom: (*5*)144 € zniżki (*5*)Zestawy pierścienia i echa(Otwiera się w nowej karcie)
 • Smartwatch(*5*): Do 50% zniżki na zegarki i trackery Garmin(Otwiera się w nowej karcie)
 • Tablety: (*5*)41% zniżki na tablety Samsung, Lenovo i Huawei (otwiera się w nowej karcie)
 • Narzędzia(*5*): 49% zniżki na wybrane narzędzia i produkty ogrodnicze Bosch(otwiera się w nowej karcie)
 • Telewizory: (*5*)telewizory 4K już od 199 € z ofertami za pół ceny (otwiera się w nowej karcie)
 • Odkurzacze: (*5*)35% zniżki na bezprzewodowe odkurzacze Shark(Otwiera się w nowej karcie)
 • xbox:(*5*) Xbox Series X w magazynie za 449 € (otwiera się w nowej karcie)
Udostępnij to