Windows Server 20H2 zbliża się do końca

Windows Server 20H2 zbliża się do końca

Microsoft przypomniał użytkownikom biznesowym, że wersja 20H2 oferty Windows Server dobiegnie końca 8 sierpnia 2022 r.

Ta wersja serwera Microsoft w kanale półrocznym (SAC) nie będzie już otrzymywać aktualizacji, w tym poprawek zabezpieczeń, po prawie dwóch latach eksploatacji.

„Windows Server w wersji 20H2 osiągnie koniec świadczenia usług 9 sierpnia 2022 r. Po 9 sierpnia 2022 r. urządzenia te nie będą już otrzymywać comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń i jakości, które zawierają ochronę przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa” – powiedział. oświadczenie. post na blogu. wiadomość (otwiera się w nowej karcie).

Koniec okresu eksploatacji serwera Windows

Podobnie jak zamknięcie systemów Windows 7 i 8.1, Microsoft ma nadzieję, że jego ostrzeżenie popchnie użytkowników do nowych produktów i usług, a niedostarczanie aktualizacji zabezpieczeń jest pewnym sposobem na zniechęcenie użytkowników do korzystania z przestarzałego oprogramowania.

Oprócz przejścia na emeryturę w drugiej połowie 20H2, Windows Server SAC zostanie usunięty, gdy firma przejdzie na swój kanał obsługi długoterminowej (LTSC) „jako podstawowy kanał dystrybucji”.

Użytkownicy LTSC otrzymają pięć lat głównego wsparcia, z opcją uaktualnienia do dodatkowych pięciu lat. Aktualizacje są zazwyczaj publikowane co dwa do trzech lat w kanale obsługi długoterminowej dla produktów Windows Server.

Jednak przejście z SAC na LTSC nie jest łatwe. Ponieważ używają różnych kanałów, będzie to wymagało czystej instalacji, ku rozczarowaniu użytkowników biznesowych. To powiedziawszy, wiele funkcji, do których użytkownicy przyzwyczaili się, zostanie przeniesionych do najnowszego LTSC.

Firma Microsoft zaleca klientom uaktualnienie do systemu Windows Server 2019 lub Windows Server 2022, aby uzyskać najnowsze środowisko LTSC, ale zaleca uaktualnienie do Azure Stack HCI w celu częstszych aktualizacji.

Jak podkreśliliśmy wcześniej, użytkownicy systemu Windows Server 2022 mogą dodać do 48 TB pamięci i 2048 rdzeni logicznych, co zapewnia doskonałą skalowalność firmom, które tego najbardziej potrzebują.