Ten samochód z niestandardowym Dolby Atmos firmy Dirac będzie brzmiał lepiej niż kino

Ten samochód z niestandardowym Dolby Atmos firmy Dirac będzie brzmiał lepiej niż kino

Jeśli lubisz trójwymiarowy, niesamowicie realistyczny i wciągający dźwięk Dolby Atmos lub zastanawiasz się nad kupnem samochodu elektrycznego, dziś jest dobry dzień.

Dzieje się tak dlatego, że szwedzki pionier dźwięku cyfrowego Dirac (znany również jako wciągający dźwięk, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś) i Dolby (które już masz) właśnie ogłosiły współpracę mającą na celu zapewnienie najbardziej wciągających wrażeń audio w samochodzie.

Dlaczego powinno Cię to obchodzić? Zarówno Dirac, jak i Dolby spędziły dziesięciolecia na opracowywaniu technologii, które zapewniają najlepsze możliwe wrażenia dźwiękowe w różnych przestrzeniach (a także jedne z najlepszych słuchawek, jakie kiedykolwiek zaszczyciły nasze uszy), ale jak dotąd obie firmy zauważyły ​​wyzwania stojące przed samochodowym sprzętem audio . . w bardzo różnych kierunkach.

Dirac wykorzystuje cyfrowe przetwarzanie sygnału do modernizacji systemów audio i przezwyciężenia problemów akustycznych nieodłącznie związanych z samochodami: nieoptymalnego rozmieszczenia głośników i odblaskowych powierzchni, które zamazują dźwięki itp. - dzięki czemu system odtwarza dźwięk wierniej, bez niepożądanych podbarwień i bez konieczności modernizacji sprzętu.

Tymczasem Dolby Atmos zasadniczo zmienił sposób, w jaki artyści tworzą muzykę. Zamiast ograniczać muzyków do dwukanałowego nagrania stereo, Dolby Atmos umożliwia umieszczenie każdego elementu dźwięku, każdego instrumentu lub głosu w trójwymiarowej przestrzeni nagrania.

Opinia: Dolby i Dirac ustanowią nowy standard dźwięku, ale mają nadzieję, że rozprzestrzeni się on na większą liczbę pojazdów

Połączenie po raz pierwszy w samochodzie uzupełniających się technologii Dirac i Dolby nie tylko zapewni wciągające wrażenia ze słuchania muzyki w samochodzie; Jestem głęboko przekonany, że ustanowi on nowy standard w samochodowym audio.

„Samochód to naturalne miejsce do słuchania muzyki, ale kabiny pojazdów to także środowiska odsłuchowe wymagające najbardziej akustycznie” – powiedział Lars Carlsson, dyrektor ds. rozwoju motoryzacji w firmie Dirac.

„Od 20 lat Dirac opracowuje rozwiązania na zamówienie dla niektórych wiodących producentów samochodów na świecie, optymalizując systemy audio w celu osiągnięcia zupełnie nowego poziomu jakości dźwięku.

„Teraz, dzięki współpracy z Dolby, po raz pierwszy łączymy najbardziej wyrafinowane algorytmy audio na świecie z najbardziej wciągającą treścią na świecie”.

Solidna rzecz, a Dolby też nie boi się dać nam wyceny.

„Odtworzenie w samochodzie wiernego dźwięku Dolby Atmos, który dobrze przekłada się na etap kreatywny w studiu na trudne warunki akustyczne w kabinie samochodu, to szlachetne zadanie” – powiedział Andreas Ehret, dyrektor ds. motoryzacji w Dolby.

„Technologia Dirac to doskonałe rozwiązanie dla producentów samochodów, umożliwiające optymalizację tego doświadczenia. Odkryliśmy, że w naszych samochodach demonstracyjnych wyniki były doskonałe: doskonała szczegółowość, precyzyjna inscenizacja i dobrze zrównoważone pole dźwiękowe we wszystkich pozycjach siedzących. Dolby współpracuje z całym łańcuchem dostaw motoryzacyjnych, aby zapewnić autentyczną rozrywkę w samochodzie.

Jak więc możemy tego doświadczyć? Czy będzie obecny w kolejnych modelach Mercedesa, Audi, Bentleya, BMW czy Astona Martina? O nie.

Pierwszym samochodem wyposażonym w to zintegrowane rozwiązanie Dolby-Dirac będzie wprowadzony na rynek w styczniu 7 r. Nio ET2021, który wejdzie na rynek europejski pod koniec 2022 r., a wkrótce dołączą do nich kolejne.

Samochód, elektryczny sedan klasy premium o zasięgu 1.000 km, będzie standardowo wyposażony w immersyjny system audio 7.1.4 z Dolby Atmos, na który składają się 23 głośniki, 20-kanałowy wzmacniacz o łącznej mocy 1.000 W, cztery podwieszane głośniki i subwoofer

System ma cztery główne kanały dźwiękowe, każdy z głośnikiem trójdrożnym zawierającym głośnik wysokotonowy, głośnik średniotonowy i głośnik niskotonowy.

Zdecydowanie chcę samochód z wciągającym przetwarzaniem dźwięku Dolby Atmos i Dirac i chociaż Nio ET7 będzie wkrótce dostępny po tej stronie stawu, mam nadzieję, że owoce tej ekscytującej nowej relacji wkrótce rozprzestrzenią się na łatwiej dostępne samochody na rynku rynek za granicą. z Chin.