Od gigantycznych płaskich ekranów po projektory naścienne — można śmiało powiedzieć, że poszukiwanie kina domowego przytłoczyło wielu z nas w naszych salonach. Jednak jedna kampania KickStarter przyjmuje zdecydowanie inny takt, ponieważ wygląda na to, że sfinansuje nowy telewizor OLED o rozmiarze mniejszym niż cal.

Stworzony przez firmę elektroniczną TinyCircuit, TinyTV Mini to mały, retro telewizor, który można kupić za równie miniaturową cenę detaliczną 50 euro (otwiera się w nowej karcie), jeśli chcesz wesprzeć projekt. (przez płaskie ekrany HD)

Zasadniczo przenośny odtwarzacz multimedialny z 8 GB wbudowanej pamięci, telewizor o przekątnej 0,64 cala ma rozmiar karty SD, dzięki czemu jest nieco mniejszy niż nasze zwykłe typy najlepszych telewizorów OLED.

Z panelem 64 x 64 pikseli, TinyTV Mini jest jeszcze mniejszą wersją TinyTV 2 firmy, która ma stosunkowo gigantyczny 1-calowy ekran IPS LCD, oferujący dodatnią rozdzielczość 216 x 135 pikseli.

Oba małe telewizory są wyposażone w skierowany do przodu głośnik mono, ale bez wyjścia audio lub wyjścia HDMI niestety nie będziesz w stanie dopasować żadnego modelu z naszej listy najlepszych soundbarów…

Oznacza to również, że odtwarzanie jest ograniczone do plików wideo w pamięci wbudowanej, a TinyCircuit zawiera oprogramowanie dla komputerów PC i Mac, którego można używać do kompresji klipów, aby można je było oglądać w telewizji, a także dodawać efekty, takie jak statyczne i pętla wideo. .

Mini jest zasilany przez mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 i jest wyposażony w port USB typu C do przesyłania danych i ładowania. Jest też wbudowany odbiornik podczerwieni do użytku z opcjonalnym pilotem, chociaż te śmiesznie małe „kanały” (do przełączania plików wideo), przyciski zasilania i głośności na górze nie są tylko na pokaz, ponieważ tak naprawdę nie działają. .

Jego mały rozmiar, co zrozumiałe, oznacza, że ​​jest miejsce tylko na baterię 50 mAh (3,7 V), która działa tylko przez około godzinę, zanim wyczerpie się moc.

TinyTV 2 i TinyTV Mini są już dostępne na KickStarterze za 49 euro, a TinyCircuit planuje datę wysyłki dla wspierających w marcu 2023 roku.

(Źródło zdjęcia: Małe obwody)

Opinia: Tiny TV jest zbyt słodki, żeby się nie wycofać

Biorąc pod uwagę, że reżyserzy filmowi, tacy jak Christopher Nolan i David Lynch, mają już silne uczucia wobec ludzi oglądających filmy na swoich telefonach, trzeba założyć, że nie spodoba im się pomysł oglądania ludzi na tym telewizorze. (Właściwie, Lynch, jest szansa, że ​​Lynch zrobi wszystko i pokocha to…)

Zabawianie mieszkańców domku dla lalek mojej córki jest w zasadzie usprawiedliwieniem dla zakupu TinyTV Mini, ale to nie powstrzymuje mnie przed pragnieniem posiadania takiego telewizora.

Z zadeklarowanymi 227,780 15,000 euro, znacznie więcej niż cel, który TinyCircuits wyznaczyło sobie w wysokości 2,500 XNUMX euro, i prawie XNUMX zwolenników, najwyraźniej nie jestem jedyną osobą, która była zachwycona telewizorem, który nie przestanie męczyć moich oczu.

Jeśli nie jesteś przygotowany do pracy w granicach 0,64-calowego wyświetlacza, lepiej sprawdź nasze najlepsze oferty telewizorów OLED w Czarny piątek, ale to prawdopodobnie dlatego, że masz serce z kamienia.

Udostępnij to