Dwuminutowa recenzja

Nie jesteś jedyną osobą, która uważa, że ​​Vantrue N2 Pro to zgrabna kamera samochodowa. Kanciasty korpus z przyciskami, soczewkami i detalami projektowymi pozornie rozrzuconymi po każdej powierzchni raczej nie zdobędzie wielu nagród za samą estetykę. Ale niewiele z najlepszych na świecie kamer samochodowych to wskazówki projektowe, więc jesteśmy gotowi zignorować projekt N2 Pro i zamiast tego skupić się na jego funkcjach, funkcjach i wydajności.

Chociaż nie jest atrakcyjny, Vantrue jest dość kompaktowy, biorąc pod uwagę, że mieści parę kamer, ekran TFT i sześć przycisków służących do poruszania się po systemie operacyjnym. Ta kamera samochodowa, skierowana głównie do taksówkarzy i kierowców wspólnych przejazdów, rejestruje do przodu od przedniej szyby, ale także do tyłu do wnętrza, obserwując ruch uliczny, ale także płacących pasażerów.

Przedni aparat rejestruje do 2.5K, albo w rozdzielczości 2560x1440p, przy 30 klatkach na sekundę, albo 1920x1080p przy 60 klatkach na sekundę, przez obiektyw 170 stopni. Mówimy „do”, ponieważ maksymalna rozdzielczość i liczba klatek na sekundę są możliwe tylko wtedy, gdy tylna kamera jest wyłączona. Przełącz kamerę, aby nagrywać w obu kierunkach jednocześnie, a oba są ograniczone do 1080p i 30 klatek na sekundę; tylna soczewka ma pole widzenia 140 stopni.

Kamera wewnętrzna jest wspomagana nocnym widzeniem na podczerwień, aby zapewnić wyraźny obraz kierowcy i pasażerów w skali szarości w nocy. Ponownie, jest to bardziej kamera samochodowa dla taksówkarzy niż dla zwykłych właścicieli samochodów. Drugą kamerę można obrócić o 45 stopni w górę lub w dół, aby zapewnić dobry widok.

(Zdjęcie: LaComparacion)

  • Vantrue N2 Pro Dash Cam (256 GB, czarny) w Amazon za 169.99 € (otwiera się w nowej karcie)

W zestawie znajduje się uchwyt z przyssawką, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy nie chcą lepkiej podkładki przyklejonej do przedniej szyby na zawsze. To zatrzaskuje się we wsporniku na górze kamery samochodowej, która następnie blokuje się na swoim miejscu. Nie jest to najbardziej elegancki system montażu, jaki widzieliśmy, ale spełnia swoje zadanie.

Uchwyt ma własny port USB, więc kamera samochodowa może być zasilana przez to połączenie lub bezpośrednio z własnego portu USB. Jeśli montujesz kamerę na stałe w samochodzie, bardziej sensowne jest wpięcie jej w uchwyt na szybę, ponieważ kabel znajduje się bliżej podsufitki, gdzie można go ukryć i poprowadzić do portu USB lub gniazda 12V w samochodzie. .

To powiedziawszy, blokada obrotowa używana do mocowania przyssawki zajmuje sporo miejsca, a ponieważ obraca się aż do pozycji na godzinie 12, prawdopodobnie uderzy w podsufitkę na górze daszka. lub plastikowe obudowy przednich kamer i czujników Twojego samochodu. Dla nas oznaczało to umieszczenie kamery na desce rozdzielczej niżej, niż byśmy chcieli, częściowo zasłaniając nam widok na drogę przed nami. Co prawda nasze auto ma małą i płytką przednią szybę, a właściciele dużych pojazdów nie powinni mieć problemów.

W zestawie znajduje się krótki kabel USB, a także dłuższy kabel podłączony do adaptera gniazda zapalniczki samochodowej 12 V ze zintegrowanym portem USB. Karta microSD nie jest dołączona, więc musisz zapewnić własną.

Venture N2 Pro

(Zdjęcie: LaComparacion)

W przeciwieństwie do trendu, za którym podąża większość innych kamer samochodowych, Vantrue N2 Pro nie ma łączności bezprzewodowej. Chociaż brak GPS jest rozczarowujący, ponieważ pomaga dodawać dokładne dane dotyczące prędkości i lokalizacji do nagrań wideo, zastanawiamy się, czy niektórzy kupujący naprawdę docenią kamerę samochodową, która działa bez uprzedniej instalacji aplikacji na smartfona.

Nie ma Bluetooth ani Wi-Fi, więc kamera jest całkowicie samowystarczalna, a co najważniejsze, nie ma procesu tworzenia konta ani wysyłania danych osobowych do Vantrue. Wszystko, co musisz zrobić, to włożyć kartę microSD, podłączyć kamerę, dostosować kilka ustawień za pomocą ekranu i gotowe.

Chociaż spodoba się to niektórym kupującym, wadą jest to, że obrazów nie można łatwo przenieść na smartfon. Zamiast tego musisz wyjąć kartę pamięci i włożyć ją do komputera lub tabletu. Nie jesteśmy przekonani, że to przełom, chociaż usuwanie niepotrzebnej osłony za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do karty SD, jest frustrującym dziwactwem projektowym.

Układ przycisków jest również dziwny, gdzie te do przewijania systemu menu znajdują się poniżej, ale przycisk OK / Select znajduje się z przodu, a także ma inny kształt i kolor. Nie, my też nie wiemy dlaczego.

Poruszanie się po systemie jest całkiem proste (profesjonalna wskazówka: od razu wyłącz irytujące dźwięki), ale nie daj się zwieść stronie ustawień GPS. Działa to tylko wtedy, gdy oddzielnie kupisz uchwyt na przednią szybę Vantrue wyposażony w GPS.

Byliśmy mile zaskoczeni jakością wideo z Vantrue. Ustawienie obu aparatów na Full HD dało ostry, wyraźny i płynny obraz, z łatwymi do odczytania najważniejszymi szczegółami, takimi jak tablice rejestracyjne i znaki drogowe. Kamera wewnętrzna czasami zmaga się trochę w bezpośrednim świetle słonecznym, z częściami jej widoku wyblakłymi, ale to tylko niewielka krytyka tego, co poza tym było imponującą wydajnością.

Jakość dźwięku jest również dobra i chociaż większość kupujących kamery samochodowe prawdopodobnie wyłączy je ze względu na prywatność pasażerów, taksówkarze mogliby skorzystać z przyzwoitego dźwięku, gdyby mieli przedstawić dowody przeciwko niewłaściwemu zachowaniu pasażerów.

Venture N2 Pro

(Zdjęcie: LaComparacion)

Zestaw okablowania jest dostępny osobno, aby zapewnić Vantrue stałe zasilanie z akumulatora samochodowego. To zwalnia gniazdo 12 V, ale także aktywuje tryb parkowania kamery samochodowej, który rejestruje obrazy po wykryciu ruchu.

Nie ma wiele do powiedzenia na temat N2 Pro i szczerze mówiąc uważamy, że to dobrze. Dobra jakość wideo jest zdecydowanie najważniejszą cechą kamery samochodowej i często mamy wrażenie, że niektóre modele przytłaczają kupującego zbyt wieloma dodatkowymi funkcjami.

Niektórzy konsumenci będą potrzebować Wi-Fi, aby szybko przesłać zdjęcia do smartfona lub Bluetooth, aby skonfigurować kamerę samochodową za pośrednictwem aplikacji. Podejrzewamy jednak, że o wiele więcej osób polubi prostotę Vantrue, a oprócz braku GPS uważamy, że prostota jest dobrą rzeczą.

Czy powinienem kupić Vantrue N2 Pro?

Venture N2 Pro

(Zdjęcie: LaComparacion)

Kup, jeśli ...

Nie kupuj, jeśli ...

Kamera na deskę rozdzielczą Vantrue N2 Pro: porównanie cen

Udostępnij to