Spis treści

Dwuminutowa recenzja

Aura Carver to 10-calowa ramka na zdjęcia, która wygląda mniej jak wymyślny tablet z Androidem niż większość jej rywali. W większości to dobra rzecz. To jedna z najlepszych niedrogich ramek, jakie znajdziesz w Internecie, co oznacza, że ​​zasługuje na swoje miejsce w naszym przewodniku po najlepszych cyfrowych ramkach do zdjęć.

Należy pamiętać, że kosztuje nieco mniej niż Aura Carver Luxe. Oba wyglądają podobnie, ale Luxe ma znacznie wyższą rozdzielczość ekranu. W chwili pisania tego tekstu faktycznie kosztuje tyle samo, co standardowy Carver online. Nawet bez zniżki chętnie zapłacilibyśmy dodatkowe 20/20 EUR za większą gęstość pikseli.

Jednak możemy również docenić wielu kupujących ramki do zdjęć, którzy tego nie zrobią. Na szczęście zdjęcia nadal wyglądają świetnie na standardowym Aura Carver. Kolor jest dobry, kontrast wystarczająco przyzwoity, a ekran ma półmatowe wykończenie, które zmiękcza refleksy w sposób, w jaki większość innych ramek tego nie robi.

(Źródło zdjęcia: Andrew Williams)

Jedną z głównych atrakcji jest sposób działania tej ramki na zdjęcia. Aura Carver automatycznie zmienia poziom jasności, dopasowując się do poziomu oświetlenia otoczenia i wyłącza się, gdy w pomieszczeniu gasną światła. Może również bardzo błyszczeć, co jest przydatne, jeśli chcesz umieścić ramkę na zdjęcie w pobliżu okna.

  • Aura Carver na Amazon za 129 € (otwiera się w nowej karcie)

Ma również najbardziej wyrafinowany interfejs i oprogramowanie do tworzenia ramek na zdjęcia, które ostatnio testowaliśmy. Aura Carver nie ma ekranu dotykowego, co może dziwić. Zamiast tego używa małego ekranu dotykowego u góry do przeglądania zdjęć, a większość innych opcji jest dostępna za pośrednictwem aplikacji na telefon. Przyjaciele i rodzina mogą również wysyłać zdjęcia do Aura Carver, ale aby wziąć udział, muszą pobrać aplikację Aura.

Istnieją pewne dziwactwa w działaniu Aura Carver. Można go ustawić tylko w orientacji poziomej, co dla niektórych może być ograniczeniem. Istnieje również bardzo niewiele ustawień, które można dostosować ręcznie. Ale jeśli podoba Ci się pomysł prostej i eleganckiej ramki na zdjęcia, jest wiele do kochania. Ogólnie rzecz biorąc, Aura Carver zajmuje wysokie miejsce w naszym wyborze najlepszych cyfrowych ramek do zdjęć.

Aura Carver: projekt

Opisaliśmy już ramki do zdjęć Aura. Aura Carver jest jedną z tańszych opcji firmy, ale ma podobną stylistykę do tego, co widzieliśmy w innych modelach. Zamiast udawać, że przypomina klasyczną ramkę do zdjęć, nabiera charakterystycznego stylu z mocno wytrawioną ramką.

Sama rama jest dość gruba. Ta ramka jest plastikowa i tak wygląda, ale Aura Carver ma uspokajającą wagę, której nie można znaleźć w większości tańszych ramek do zdjęć. Opiera się również na tej grubości, aby się wyprostować - nie ma przesuwanej ani wyjmowanej podpory. Zamiast tego stoi samodzielnie na grubszej podstawie, co oznacza, że ​​powierzchnia podstawy jest użytecznie niewielka.

Jednak ten styl oznacza również, że Carver może siedzieć tylko w jeden sposób: poziomo. To jest dobre, jeśli planujesz wyświetlać głównie zdjęcia krajobrazowe. Ale jeśli chcesz pokazać zdjęcia ludzi i miejsc zrobione w trybie portretowym, nie chcesz Carvera. Sugerujemy zamiast tego spojrzeć na Aura Mason.

Cyfrowa ramka na zdjęcia Aura Carver

(Źródło zdjęcia: Andrew Williams)

Aura Carver też nie ma super ostrego ekranu. 10,1-calowy panel IPS LCD ma rozdzielczość 1280 x 800, czyli niższą niż w innych modelach Aura. Jeśli chcesz spojrzeć i docenić drobne szczegóły na swoich zdjęciach, lepszym wyborem mogą być Carver Luxe, Mason lub Mason Luxe. Ale nadal uważamy, że standardowy Carver działa dobrze w sposób, w jaki większość ludzi będzie używać ramki do zdjęć.

Obrazy są zawsze ostre, jeśli patrzysz na nie z wyciągniętej ręki. Podczas gdy wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości są często wymieniane w kontekście obrazów, w rzeczywistości jest to tekst wyświetlany w niższej rozdzielczości. A podczas korzystania z Aura Carver po prostu nie wyświetla się dużo tekstu.

Cyfrowa ramka na zdjęcia Aura Carver

(Źródło zdjęcia: Andrew Williams)

Ten ekran nie ma całkowicie matowego wykończenia, ale zmiękcza refleksy, dzięki czemu zdjęcia wyglądają bardziej jak drukowane obrazy. Oczywiście dziwne jest to, że ramki do zdjęć są zwykle pokryte szkłem lub plastikiem, który wygląda jak szkło, więc ten ruch prawdopodobnie sprawia, że ​​​​wygląda mniej jak tradycyjna ramka do zdjęć.

Ekran Aura Carver jest również niesamowicie jasny. Tam, gdzie większość testowanych przez nas ramek do zdjęć osiąga około 220-250 nitów, Carver może osiągnąć 445 nitów, jak przyzwoity tablet przy maksymalnej jasności. Nie zobaczysz jednak często tego rodzaju jasności, ponieważ Carver automatycznie dostosowuje swoją jasność w zależności od warunków otoczenia. I nie możesz ręcznie kontrolować jasności, nawet jeśli chcesz.

Oprócz stosunkowo niskiej rozdzielczości jest jeszcze jeden problem do zgłoszenia. Czerń może wyglądać na nieco niebieską pod pewnymi ekstremalnymi kątami, dzięki stylowi zastosowanego panelu wyświetlacza. Poza tym kąty widzenia są doskonałe, a kolory wyglądają na żywe, ale naturalne.

Aura Carver: wygoda

Aura ma na celu uczynienie Carvera łatwym w użyciu. Nie można włożyć karty pamięci ani podłączyć kabla USB do telefonu w celu przesłania obrazów. Z tyłu jest tylko złącze zasilania i głośnik. Jest to używane podczas odtwarzania filmów, z obsługiwanymi klipami do 30 sekund.

Konfigurujesz Carvera za pomocą aplikacji Aura, która daje kontrolę nad prawie każdym elementem ramki na zdjęcia. Ramki do zdjęć często mają własny system menu, ale ten zapewnia prostotę.

Na samej ramie jedyną kontrolą jest mały pasek dotykowy u góry. Możesz powiedzieć, gdzie to jest, ponieważ jest super gładkie, a plastik wokół niego jest szorstki. Przewiń w lewo lub w prawo, aby zmienić obrazy, przytrzymaj palec, aby usunąć zdjęcie lub wyłącz Aura Carver.

Aplikacja na telefon jest również dość prosta. Nie można tworzyć list odtwarzania ani albumów. Właśnie przesłałeś zdjęcia do swojej Aury, a następnie możesz usunąć je z „pokazu slajdów” lub całkowicie pozbyć się ich później.

Cyfrowa ramka na zdjęcia Aura Carver

(Źródło zdjęcia: Andrew Williams)

Twoje dwie opcje pokazu slajdów to czas wyświetlania każdego zdjęcia, od 15 sekund do 24 godzin, oraz to, czy chcesz przetasować obrazy, czy wyświetlić je w porządku chronologicznym. Wtedy zostały zabrane, a nie dodane. Możesz także zaplanować włączanie i wyłączanie ramki, jeśli nie chcesz polegać na jej funkcji automatycznego uśpienia.

To naprawdę prosta i łatwa w użyciu ramka na zdjęcia. Istnieją jednak pewne cechy szczególne w jego działaniu. Carver nie ma oficjalnej pamięci wewnętrznej i w razie potrzeby przesyła strumieniowo zdjęcia z Wi-Fi, więc musisz cały czas być w kontakcie. W większości sytuacji nie powinno to mieć znaczenia, ale może stanowić przeszkodę, jeśli połączenie jest niespójne.

Inne osoby mogą zostać zaproszone do dodania zdjęć do Twojej biblioteki. Aby to zrobić, będą musieli pobrać aplikację Aura, ale kiedy już tam będą, będą mogli użyć specjalnego adresu e-mail do wysyłania zdjęć. Strona główna aplikacji wyświetla kanał z ostatnio dodanymi obrazami, a ludzie mogą „wysłać trochę miłości” lub dodać komentarz. Oczywiście będzie to prawdopodobnie bardziej atrakcyjne dla osoby, która jest właścicielem Carvera, niż dla innych przyjaciół i rodziny.

Czy powinienem kupić Aura Carver?

Cyfrowa ramka na zdjęcia Aura Carver

(Źródło zdjęcia: Andrew Williams)

Kup, jeśli ...

Nie kupuj, jeśli ...

Aura Carver: porównanie cen

Udostępnij to