Recenzja narzędzia do tworzenia stron internetowych UENI | Porównanie

Recenzja narzędzia do tworzenia stron internetowych UENI | Porównanie UENI oferuje usługę tworzenia stron internetowych, która obiecuje „rozwój Twojej małej firmy”. Plany zaczynają się od bezpłatnej opcji o nazwie „Starter”, która obejmuje do 10 rezerwacji i/lub potencjalnych klientów, do 5 zdjęć w Twojej galerii i maksymalnie 250 EUR sprzedaży miesięcznie. Podstawowy (niedostępny w przypadku płatności miesięcznych), obejmuje certyfikat SSL, 2 adresy e-mail, dostęp do usługi projektowania stron internetowych premium, nieograniczoną liczbę rezerwacji i sprzedaż do 500 €. Możesz także uzyskać priorytetowe wsparcie VIP. Ta choroba kosztuje go 129 dolarów rocznie. Plan Plus zapewnia nieograniczoną liczbę rezerwacji, sprzedaży i zdjęć. Obejmuje pełny dostęp do projektów witryn premium, wydatki na reklamę w wysokości 10 EUR oraz dostęp indywidualny do eksperta ds. witryn internetowych i indywidualny, który pomoże Ci rozwijać firmę. Wszystko za 39 € miesięcznie lub 349 € rocznie. Wreszcie mamy Reputację (499 EUR rocznie lub 59 EUR miesięcznie), która odblokowuje wszystkie inne funkcje, w tym Menedżera Reputacji i Usługi żądania recenzji. Przyjrzymy się darmowemu planowi i zobaczymy, czy warto zgłębiać go dalej.

Szczegóły firmy

Przekaż UENI informacje o Tobie i Twojej firmie, aby sztuczna inteligencja miała coś do zrobienia (Zdjęcie: UENI)

Start

Wybierając ten plan, możemy bezpośrednio wejść w proces tworzenia. Tworzysz konto i odpowiadasz na serię pytań, aby UENI mogło lepiej zrozumieć Twój biznes. Napotkaliśmy problem: chociaż wskazaliśmy, że nasz numer telefonu pochodzi z Wielkiej Brytanii, nadal musieliśmy wybrać stan USA jako część naszego adresu. W jakiś sposób losowy wybór jednego z nich zdawał się prowadzić nas do następnej rundy pytań. Kolejnym ograniczeniem jest pytanie, co chcesz zrobić ze swoją witryną; Na przykład nie możesz wybrać „bloguj” i „sprzedawaj online” ani żadnej innej opcji: możesz wybrać tylko jedną, co wydaje się bardzo ograniczające.

Czekaj

i gotowy poczekać 3 (lub w naszym przypadku 5) dni, zanim Twoja witryna będzie gotowa do edycji… (Źródło zdjęcia: UENI) Po tym, jak odpowiedziałeś na wszystkie pytania i dostarczyłeś wszystkie obrazy, linki do filmu, może trochę tekstu o Twojej firmie, możesz zaczynać! ... Za trzy dni". Mam nadzieję? Dzieje się tak dlatego, że ich witryna została zaprojektowana przez ludzi, nie jest to model zautomatyzowany sterowany komputerowo, ale mimo to jest bardzo nietypowy... Plusem jest to, że reklamowany trzydniowy czas oczekiwania jest dla Ciebie zaledwie o jeden akapit, drogi czytelniku. .

Interludium

Kiedy ostatni raz przeglądaliśmy UENI, przygotowanie naszej witryny zajęło nieco ponad 24 godziny. Tym razem czekanie trwało prawie pięć dni, chociaż szczerze mówiąc, obejmowało to weekend. W internetowym świecie przyzwyczajonym do natychmiastowej satysfakcji jest to naprawdę długi czas oczekiwania. Zobaczmy rezultaty...

Gotowy

Po lekcji czekania Twoja witryna jest wreszcie gotowa... do dostosowania (Źródło zdjęcia: UENI)

Tematy

Po przygotowaniu witryny zostaniesz przekierowany do swojego centrum na stronie UENI. Możesz go użyć, aby przejść do swojej witryny lub, co dla nas ważniejsze, kliknąć „Edytuj witrynę” i rozpocząć majsterkowanie. Przynajmniej taką mieliśmy nadzieję.

Personalizacja

Tyle że opcje dostosowywania są bardzo ograniczone. Cztery motywy, ograniczone schematy kolorów i garść czcionek, prawie wszystkie ograniczone do płatnych planów. (Źródło zdjęcia: UENI) Tak, możesz wybrać motywy, ale z czterech pokazanych tylko jeden jest dostępny w ramach bezpłatnego planu; Można kliknąć pozostałe trzy i zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja witryna, aby dowiedzieć się, co. Warto na to wydawać pieniądze. Każdy motyw ma wybór kolorów, spośród których możesz wybierać. Te dwie opcje kolorów są różne dla każdego motywu. „Origins” (darmowy) ma 9, ale pozostałe trzy mają po 5. Jeśli chodzi o czcionki, podobnie jak kolory, są one łączone w pary i masz 30 par do wyboru, ale tylko jedna z tych par jest bezpłatna. Wszystkie inne są premium. OK, nasze dostosowywanie motywu jest bardzo ograniczone. Jak przebiega edycja Twojej strony?

Sekcje

Twoja strona jest podzielona na sekcje. Dostęp do każdego z nich można uzyskać za pośrednictwem paska nawigacyjnego znajdującego się u góry. Nie powoduje to przejścia na nową stronę, ale jest szybszym sposobem dotarcia do tej sekcji, zamiast przewijania naprawdę długiej strony. Twoje opcje tutaj są również dość ograniczone i niezbyt intuicyjne. Możesz edytować opis i dodawać nowe zdjęcia, co jest świetne, ponieważ większość bieżącego tekstu jest generowana przez sztuczną inteligencję. Nie ma nic złego w samym sformułowaniu, ale nie brzmi ono wyjątkowo i możesz pomyśleć, że wymaga pewnych poprawek, aby było bardziej podobne do Ciebie. Wszystko to można zrobić poprzez pasek boczny po lewej stronie.

Edición

Edycja tekstu odbywa się za pośrednictwem paska bocznego, który wygląda tak nowocześnie, jak to możliwe (Źródło zdjęcia: UENI). Podstawowe formatowanie, takie jak pogrubienie, kursywa, podkreślenie oraz listy numerowane i wypunktowane, jest dostępne, ale jeśli chcesz dodać hiperłącze, przepraszam, to na dodatek, a usługa od razu poprosi Cię o wykonanie aktualizacji. Na poziomie .

Zdjęcia

Dodaj obrazy z komputera lub poprzez adres URL. Nie ma żadnych linków do obrazów stockowych ani narzędzi do edycji obrazów, nawet przy ich przycinaniu (Źródło zdjęcia: UENI). To, co było dla nas trochę mylące, to zdjęcia, które UENI zdecydowała się wykorzystać. Zdecydowaliśmy się stworzyć witrynę dla działu IT i w początkowym procesie przesłaliśmy kilka migawek. Ale co ciekawe, kiedy strona jest już ukończona, żadne z przesłanych przez nas zdjęć nas nie pokazuje. Zamiast tego wykorzystano obrazy archiwalne. Na szczęście zmiana tego jest łatwa. Plan znajdziesz w jednej z sekcji, kliknij upgrade i wybierz inny. Nie ma linku do bezpłatnej biblioteki internetowej, więc nadal nie wyjaśniono, skąd pochodzą te tajemnicze zdjęcia. Jedyne możliwości to przesłanie ich z komputera lub wklejenie adresu URL, jeśli zdjęcie jest już dostępne w Internecie. Nie ma opcji edycji obrazu i nie można wybrać, która część obrazu ma zostać przycięta; dzieje się to automatycznie. Brak możliwości edycji bezpośrednio na stronie, choć pozwala na to wiele konkurencyjnych usług, jest frustrujący i stale przypomina, że ​​możesz szybciej i lepiej wykonywać prace dostosowywania gdzie indziej.

Funkcje usługi

Możesz konfigurować usługi, opisywać je, ustalać ceny itp. (Źródło zdjęcia: UENI)

Funkcje usługi

Chociaż założenie sklepu eCommerce nie jest częścią bezpłatnego planu (niektóre inne usługi pozwalają przetestować tę część oferty z kilkoma produktami), skonfigurowanie usług już tak. Podobała nam się możliwość rezerwacji sesji, którą można bardzo łatwo zmienić i która jest częścią bezpłatnej oferty, ale to wszystko, co podobało nam się w tej usłudze.

Blogi i wsparcie

Próbowaliśmy zlokalizować dowolne narzędzie do blogowania, ale bezskutecznie. Żadna sekcja nie wskazuje na taką możliwość, ani żadnych informacji w ustawieniach, które ograniczają się do wyboru waluty, dodania favikony, podłączenia istniejącej nazwy domeny i zmiany. Z Twojego koszyka (dwa ostatnie mogą być użyte tylko w przypadku przejścia na plan płatny). Ale nie ma narzędzia blogowego.

Apoyo

Przynajmniej istnieje centrum pomocy z dobrymi informacjami na temat tego, co możesz zrobić i gdzie możesz to zdobyć (Źródło zdjęcia: UENI). Przejdźmy więc do centrum pomocy, gdzie znajdziemy pewne informacje: Blogi wydają się być dostępne tylko z motywem "Klasyczny". Brzmi to niezwykle restrykcyjnie – co jeśli chcesz mieć bloga, ale wolisz inną tematykę? Dodaj do tego fakt, że blogowanie jest dostępne tylko w ramach płatnego planu, gdy wiele innych usług oferuje tę funkcję za darmo, a otrzymasz bardzo rozczarowujące doświadczenie.

Ostateczny werdykt

Ta usługa ma ułatwiać konfigurację obecności w Internecie, ale rozpoczęcie jej było frustrujące, trudne, a nawet restrykcyjne w modyfikacji, a jej możliwości są niezwykle ograniczone. Pomimo pozornej prostoty wymaga pewnego poziomu wiedzy informatycznej, aby uzyskać to, czego chcesz, co wydaje się sprzecznością, ponieważ ci, którzy są na tyle pewni siebie, aby to zrobić, prawdopodobnie skorzystają z innej usługi, a ci, którzy nie. nie są. Zatraciliby się tutaj. Uważamy, że to bardziej ciekawostka niż cokolwiek innego.