Nowy Nikon Zfc inspirowany stylem retro jest podobny do firmy, a także wewnętrznie praktycznie identyczny ze starym Nikon Z50. W większości firma Nikon wykorzystała swój dotychczasowy model DX, upiększyła go na wzór aparatu filmowego FM2 i dodała do niego kilka dodatkowych dodatków.

Płacenie więcej za coś, co wygląda nieco bardziej nowocześnie, nie jest nowe i można powiedzieć, że Zfc jest tego wart tylko za to; w końcu docenianie trzymania aparatu, ponieważ doceniasz jego wygląd i dotyk, jest istotną częścią fotografii. Jakie inne różnice są między Zfc a Z50? Czy jest coś więcej niż estetyka, która uzasadnia lekką premię?

Najpierw przyjrzyjmy się pewnym podobieństwom. Oba modele mają dokładnie ten sam 29-megapikselowy czujnik APS-C i dokładnie taką samą kombinację przetwarzania obrazu, więc jakość obrazu powinna być mniej więcej taka sama. Jest też wspólny system ustawiania ostrości i prawie te same możliwości wideo 4K, a także dokładnie taki sam poziom ochrony przed kurzem i warunkami atmosferycznymi.

Wizjer 2 to 0.39-calowe urządzenie elektroniczne XGA XGA OLED o rozdzielczości 2370 punktów. Więcej to inne aspekty konstrukcji nadwozia, obsługi i sterowania, w których te dwa modele się rozchodzą; oto główne różnice a mianowicie.

Nikon Zfc kontra Z50: Pierwsze kroki

Jedną z największych różnic między Zfc a Z50 jest sposób, w jaki się zachowują.

Aby nadać jej czyste i bardzo eleganckie wykończenie, Zfc ma płaską twarz, nie ma uchwytu do trzymanialub połóż kciuk z tyłu aparatu. Chociaż wygląda naprawdę fajnie, może być nieco śliski podczas użytkowania.

1625401819 Nikon Zfc vs Nikon Z50 7 kluczowych różnic, które powinieneś

To dość wyraźna różnica w stosunku dodo Z50, który ma głęboki, wyraźny uchwyt, dzięki któremu aparat czuje się pewnie w dłoni. Z tyłu aparatu znajduje się również dość duży uchwyt na kciuk. Dlatego Z50 będzie nadal sprzedawany jako bardziej praktyczna opcja alternatywna.

Kolejną niewielką różnicą między tymi 2 jest inny kształt okularu, który otacza wizjer. W Zfc ma okrągły kształt, podczas gdy Z50 jest czworokątny. To jedna rzecz, którą Nikon zaczerpnął z projektu FM2, w praktyce powinna to być tylko różnica estetyczna, a nie wpływa na użyteczność.

Nikon Zfc kontra Z50: Sterowanie

Miej ciało pełne kontroli pomaga dodać analogowy wygląd Zfc, a także sprawia, że ​​zmiana niektórych ustawień jest znacznie szybsza i bardziej wyczuwalna.

Zfc ma 3 pokrętła na górze aparatu do monitorowania czasu otwarcia migawki, kompensacji ekspozycji i czułości ISO, zapewniając bezpośredni dostęp do tych ustawień. Pokrętło ISO służy również jako pokrętło trybu.

2 pokrętła poleceń z przodu i z tyłu aparatu sterują innymi ustawieniamijak otwarcie. Co ciekawe, w górnej części aparatu znajduje się małe okienko, które pokazuje wybraną przysłonę, dzięki czemu można ją szybko zobaczyć na pierwszy rzut oka bez patrzenia na tył urządzenia.

1625036422 Substancja Nikona Zfc nie pasuje do jego

Z50 to znacznie bardziej podstawowy element pod względem sterowania, z tylko pokrętłem trybu w górnej części aparatu, a także standardowymi podwójnymi pokrętłami sterującymi z przodu i z tyłu aparatu. Inne zmieniane ustawienia są dokonywane za pomocą przycisków z tyłu aparatu w połączeniu z opcjami menu.

Nikon Zfc kontra Z50: Wyświetlacz

Zdjęcie przedstawiające ekran Nikon Zfc w porównaniu z ekranem Nikon Z50

(Zdjęcie: Nikon)

Jest tu różnica, która rzeczywiście jest czymś więcej niż tylko kwestią wyglądu. Tak ok Dwie kamery wykorzystują 1040-calowy ekran TFT 50k, ekran Zfc ma zawias o zmiennym kącie, co pozwala na swobodniejsze ustawianie go niż opcja pochylenia w ZXNUMX.

To prawdopodobnie sprawia, że ​​jest to szczególnie atrakcyjne dla vlogerów, którzy łapią treści wideo. Odchylany ekran aparatu Z50 można odchylić całkowicie do przodu, ale ponieważ zawias znajduje się na dole aparatu, nie można go używać z aparatem zamontowanym na statywie. Dlatego vlogerzy, którzy chcą wystąpić przed kamerą, będą bardziej faworyzować artykulację Zfc.

Nikon Zfc kontra Z50: łączność

To niewielka, ale znacząca różnica. Podczas gdy Nikon Z50 używa złącza Micro USB do ładowania, Nikon Zfc wybiera bardziej nowoczesny USB-C.

Zdjęcie przedstawiające porty Nikon Zfc w porównaniu z portami Nikon Z50

(Zdjęcie: Nikon)

Nowy typ jest szybszy, bardziej wytrzymały i bardziej elastyczny niż Micro USB, a także dopasowuje go do innych urządzeń korzystających z tego samego połączenia, takich jak smartfony, komputery, a nawet inne modele firmy Nikon.

Nie tylko to, ale Zfc akceptuje USB Power Delivery, co oznacza że może być używany do zasilania innych urządzeń gdy kamera jest włączona i może być ładowana również w terenie za pomocą zewnętrznego akumulatora.

Nikon Zfc kontra Z50: Wideo

Zwykle Nikon Zfc i Z50 mają dokładnie takie same specyfikacje wideo, oferując nieprzycięte nagrywanie 4K w 30p, 25p i 24p.

Jednak przydatną funkcją, która stała się popularna w Zfc innych modeli Z, jest dodanie Eye-AF do wideo. To jedna rzecz, która może się przydarzyć Z50 poprzez aktualizację oprogramowania, ale na razie to nieco je wyróżnia.

Nikon Zfc przed Z50: Flash

Zdjęcie przedstawiające przód aparatu Nikon Zfc przed lampą błyskową Nikon Z50

(Zdjęcie: Nikon)

Pominięcie, które niektórych bardziej denerwuje niż innych, Nikon Zfc nie ma wbudowanej lampy błyskowej.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy fotografują głównie w naturalnym świetle lub odwrotnie, idź na odwrót i używaj lampy błyskowej poza aparatem, nie jest to bardzo prawdopodobne.

Przeciwnie, Nikon Z50 zawiera ręczną wysuwaną lampę błyskową, takich jak seria trybów lampy błyskowej, takich jak redukcja efektu czerwonych oczu.

Nikon Zfc kontra Z50: Cena

Każda nowa kamera, niezależnie od jej wewnętrznych podobieństw z poprzednimi modelami, zawsze i we wszystkich okolicznościach ma wyższy koszt.

Zfc będzie dostępny w różnych pakietach, z korpusem od 959 USD / 899 EUR / 1499 USD i wieloma różnymi zestawami z różnymi obiektywami. Aby służyć jako przykład, możesz odebrać Zfc za pomocą obiektywu zestawu 17-50mm f/35-6.3VR, co oznacza zwrot 199 USD / 139 EUR / 1699 USD.

Koszty te są nieznacznie wyższe niż koszty uruchomienia Z50 (choć kilka lat później) i można je teraz uzyskać za 896 USD / 639 EUR / 1168 USD (tylko korpus) lub 996 USD / 879 EUR / 1181 USD. Obiektyw 17-50 mm).

Zdjęcie przedstawiające przód Nikon Zfc w porównaniu z Nikon Z50

(Zdjęcie: Nikon)

Z biegiem czasu czekamy, aż koszty nieco się ustabilizują, ale na razie, jeśli rozważasz podwójne aparaty, będziesz musiał zdecydować, czy warto oszczędzać na Z50.

Nikon Zfc kontra Z50: Wniosek

Od te 2 modele są praktycznie identyczne w środku, niewiele ich dzieli. Jeśli utkniesz w środku, prawdopodobnie sprowadza się to do 3 rzeczy: stylu, obsługi i kosztów.

Jeśli szczególnie lubisz styl retro, bezpośrednie sterowanie i obsługę Zfc, z przyjemnością wydasz dodatkowe pieniądze, aby go zdobyć. W międzyczasie, jeśli nie ma to dla Ciebie większego znaczenia i możesz preferować grubszy uchwyt Z50, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, wybierając poprzedni model.

Już niedługo zapoznaj się z naszą pełną recenzją Nikon Zfc.

TOP. jeden
Nikon D5300 - Cyfrowa lustrzanka cyfrowa 24.2 MP (ekran 3.2 ', stabilizator optyczny, Full...
Nikon D5300 — lustrzanka cyfrowa 24.2 MP (ekran 3.2 cala), stabilizator optyczny, pełne wideo...
Czujnik 24.2 MP i technologia CMOS; Zestaw z obiektywem 18-105 mm; 3.2-calowy ekran
640,00 EUR

 

TOP. jeden
Nikon D5300 - Cyfrowa lustrzanka cyfrowa 24.2 MP (ekran 3.2 ', stabilizator optyczny, Full...
Nikon D5300 — lustrzanka cyfrowa 24.2 MP (ekran 3.2 cala), stabilizator optyczny, pełne wideo...
Czujnik 24.2 MP i technologia CMOS; Zestaw z obiektywem 18-105 mm; 3.2-calowy ekran
640,00 EUR
Udostępnij to