Netflix może w końcu dodać więcej opcji napisów do telewizorówZaładuj Netflix na ekranie telewizora już dziś, a powinieneś zobaczyć zastosowaną zmianę: w sekcji napisów możesz teraz wybierać spośród kilku różnych kolorów i rozmiarów w zależności od preferencji i ekranu, na który patrzysz.

Aktualizacja (przez TechCrunch – otwiera się w nowej karcie) daje wybór małego, średniego i dużego tekstu oraz cztery różne style: biały bez tła, biały z czarnym tłem, żółty z czarnym tłem i czarny z Białe tło.

Aby uzyskać dostęp do tych opcji, wybierz ikonę koła zębatego po prawej stronie bieżących ustawień napisów, która pojawia się po wstrzymaniu odtwarzania. Jest to krok naprzód w stosunku do poprzedniej sytuacji, w której napisy były wyświetlane tylko w jednym rozmiarze i były białe bez tła.

istniejące opcje

Te opcje nie zostały jeszcze włączone we wszystkich krajach, w których Netflix jest dostępny, jeśli jeszcze ich nie widzisz, może to być powód, ale z tego, co możemy powiedzieć, wydaje się, że wdrożenie było już dość obszerne i szybkie.

Wcześniej użytkownicy mogli dostosowywać napisy za pośrednictwem interfejsów internetowych i mobilnych, ale te opcje nie dotyczyły przesyłania strumieniowego Netflix za pośrednictwem aplikacji telewizyjnych. Istnieje jeszcze więcej opcji dostosowywania w Internecie i urządzeniach mobilnych, w tym wybór różnych czcionek.

Statystyki cytowane przez TechCrunch sugerują, że mniej więcej trzy czwarte wszystkich transmisji odbywa się na dużym ekranie, a nie na telefonie lub laptopie, więc te dodatkowe opcje napisów z pewnością będą mile widziane (a mogą nawet pomóc). ).

Analiza: dobry krok naprzód

Wydaje się dziwne, że Netflix tak długo potrzebował dostosowania napisów do interfejsu telewizora, biorąc pod uwagę, że te opcje są już dobrze ugruntowane, niezależnie od tego, czy przechodzisz do ustawień Netflix w Internecie, czy za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Dla osób niedosłyszących napisy są absolutnie niezbędne. Są również bardzo przydatne do oglądania filmów i programów w języku obcym, oczywiście, oraz wtedy, gdy wszyscy w domu są w łóżkach i trzeba zmniejszyć głośność.

Chcielibyśmy, aby opcje napisów telewizyjnych osiągnęły poziom porównywalny z tymi dostępnymi w serwisie Netflix w Internecie, zwłaszcza szersza gama kolorów tła i stylów czcionek. Oczywiście prostota jest często lepsza, gdy obsługujesz wszystko za pomocą jednego pilota.

Może być późno, ale to wciąż miły krok naprzód dla Netflix. Jest to wyraźna korzyść dla obu stron: inicjatywy ułatwień dostępu, takie jak ta i te ogłoszone w zeszłym roku, sprawiają, że usługa jest bardziej atrakcyjna dla szerszego grona osób.