Microsoft wprowadza nową aktualizację Xbox Quick Resume, która obiecuje złagodzić największą wadę dzięki funkcji oszczędzania czasu.

Alpha Xbox Insiders mogą teraz przypiąć do dwóch zawieszonych gier do szybkiego wznawiania, co uniemożliwi ich automatyczne zamknięcie. Jeśli chcesz przypiąć inny tytuł, zostaniesz poproszony o wybranie, którą z dwóch przypiętych gier chcesz zastąpić.

Ta nowa funkcja będzie mile widziana przez tych, którzy chcą, aby gra została trwale zawieszona i gotowa na chwilę, ponieważ nowa aktualizacja szybkiego wznawiania uniemożliwi Xboxowi usunięcie najpierw najrzadziej granego tytułu.

Niektóre ekrany funkcji „Kontynuuj szybkie wznawianie” są wysyłane do niejawnych testerów programu Alpha Xbox o godzinie 2:00. Można „przypiąć” maksymalnie dwie gry, aby nie zostały utracone, dopóki gra nie zostanie zaktualizowana lub usunięta. Jeśli spróbujesz dodać trzecią grę, zostaniesz poproszony o wybranie gry do usunięcia. pic.twitter.com/4nCvmu9FoK11 lutego 2022

Zobacz więcej

Ta nowa aktualizacja powinna również usunąć grę polegającą na zgadywaniu, czy tytuł pozostanie w trybie szybkiego wznawiania po rozegraniu kilku różnych gier. Nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących liczby tytułów szybkiego wznawiania, które można jednocześnie wstrzymać, ponieważ w zależności od rodzaju gier, w które grasz, szybkie wznawianie może czasami zawierać tylko trzy tytuły.

Należy zauważyć, że nie wszystkie gry obsługują szybkie wznawianie, jednak możesz sprawdzić, które tytuły to robią, otwierając przewodnik Xbox i szukając etykiety „Szybkie wznawianie” po prawej stronie.

Recenzja: Szybkie wznawianie jest coraz lepsze

Może się to wydawać banalną zmianą, ale posiadanie większej kontroli nad Szybkim wznawianiem to funkcja, o którą prosi wielu graczy. Szybkie wznawianie na Xbox Series X i Xbox Series S to jedna z najlepszych innowacji na nowych konsolach, umożliwiająca powrót do gry, nawet jeśli nie grałeś w nią od tygodni. Ta funkcja działa nawet po odłączeniu konsoli, co jest szalone.

Możesz jednak teraz zapewnić, że dwa tytuły będą zawsze dostępne w Szybkim wznawianiu, a nie będą z czasem zastępowane. Jeśli istnieje gra, którą nadal chcesz udostępnić, lub chcesz powoli zmniejszać JRPG w czasie, nowa aktualizacja zapewni, że nigdy więcej nie zobaczysz ekranu powitalnego tego tytułu.

Firma Microsoft powoli ulepsza funkcję Quick Resume od czasu jej wydania, poprawiając stabilność i wydajność, a jednocześnie pozwalając użytkownikom zobaczyć, które tytuły korzystają z tej funkcji, zamiast tylko zgadywać. Firma nadal ulepsza i dodaje dodatkowe funkcje do Xbox Series X i S, takie jak ładna aktualizacja dźwięku i funkcja, którą naprawdę musisz włączyć.

Udostępnij to