Według raportu Sky, zaledwie kilka miesięcy po zwolnieniu prawie XNUMX pracowników w działach Xbox i Edge, Microsoft jest teraz gotowy do przeprowadzenia kolejnej rundy zwolnień w nadchodzących tygodniach, dotykając XNUMX% siły roboczej.

Oczekuje się, że około 11.000 XNUMX z XNUMX pracowników Microsoftu poniesie ciężar orzeczenia, zgodnie z raportem, powołując się na analityka z Wall Street, który przewidywał, że liczba ta może być wyższa.

Microsoft odmówił komentarza.

W osobnym raporcie Bloomberga, powołującym się na źródła, stwierdzono, że nowa runda zwolnień jest spodziewana w odpowiedzi na oczekiwany niższy popyt ze względu na warunki makroekonomiczne i prawdopodobnie wpłynie na zespoły inżynierów w Microsoft.

Microsoft odnotował najwolniejszy wzrost od 5 lat do pierwszego kwartału roku podatkowego XNUMX, w dużej mierze z powodu silnego dolara amerykańskiego i ciągłego spadku sprzedaży komputerów osobistych, co doprowadziło do spowolnienia zysku netto, wzrostu o czternaście % do XNUMX mld euro od teraz. ostatni rok.

W poprzednim kwartale dochód netto firmy był częściowo niezmieniony i wyniósł XNUMX miliona USD, przy znacznie skromniejszym wzroście, wynoszącym zaledwie dwa procent.

Zgodnie z raportem The Business Insider, twórca systemu Windows wprowadził zamrożenie rekrutacji w wielu działach, a nowe oferty pracy muszą teraz mieć zezwolenie na wyższy poziom.

Zgodnie z raportem nowe oferty oferowane płacą o XNUMX% mniej niż poprzednie oferty złożone na podobne stanowiska w firmie.

Jeśli raporty są dokładne, nowe zwolnienia w Microsofcie będą bardzo podobne pod względem skali i charakteru do zwolnień w Meta, Amazon i Salesforce, z których wszystkie podają obawy makroekonomiczne jako główny powód strategii redukcji zatrudnienia.

Duże firmy technologiczne kontynuowały redukcję personelu od sierpnia ubiegłego roku do stycznia.

Według danych zebranych przez layoffs.fyi, tylko w ciągu pierwszych osiemnastu dni XNUMX roku sto cztery firmy technologiczne zwolniły ponad XNUMX pracowników. Z danych portalu wynika, że ​​w ubiegłym roku tysiąc dwadzieścia jeden firm zwolniło sto pięćdziesiąt cztery tysiące trzydziestu sześciu pracowników.

Prawa autorskie © dwa tysiące dwadzieścia trzy IDG Communications, Inc.

Udostępnij to