Spektakularne wieści, Spider-Fani! Marvel i Sony Pictures połączyły siły z Amazon Studios, aby wprowadzić kilka programów telewizyjnych Spider-Mana do Prime Video.

Jak donosi serwis Variety(Otwiera się w nowej karcie), Amazon zamówił serię aktorskich spin-offów Spider-Mana, z których pierwszym jest Silk: Spider Society, który będzie kontynuacją rozszerzania uniwersum Spider-Mana. . . (SSU) poza jego kinowymi wydaniami. Każdy program będzie miał swoją premierę w serwisie streamingowym Amazon Prime Video na całym świecie oraz w MGM Plus, platformie oficjalnie znanej jako Epix, w Stanach Zjednoczonych.

Silk: Spider Society to pierwszy raz, kiedy Silk, koreańsko-amerykańska superbohaterka, której prawdziwe imię to Cindy Moon, pojawi się w projekcie Spider-Mana na żywo. Księżyca grała Tiffany Espensen w Marvel's Spider-Man: Homecoming i Avengers: Infinity War. Nie jest jasne, czy Espensen powróci do gry, by zagrać alias superbohatera Moona w ofercie małych ekranów Amazon, Sony i Marvela.

Lo que sí sabemos es quién estará involucrado en la producción de Silk: Spider Society, y su equipo creativo principal seguramente emocionará a la base global de fans de Spider-Man. La showrunner de Walking Dead, Angela Kang, dirigirá la serie, mientras que Phil Lord y Chris Miller, los visionarios detrás de las películas animadas Spider-Man: Into the Spider-Verse y Spider-Man: Across the Spider-Verse, serán los productores ejecutivos. Kang y la excopresidenta de Sony Pictures, Amy Pascal, también asumirán funciones de producción ejecutiva.

W oświadczeniu dla Variety, szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke, powiedziała: „Amy Pascal, Phil Lord, Chris Miller i niedawna animacja na żywo z serii Spider-Man firmy Sony przedstawiają niektóre z historii najbardziej dynamicznych superbohaterów w kinie. Dzięki kreatywnej wizji Angeli Kang nie moglibyśmy być szczęśliwsi, mogąc zaoferować „Silk: Spider Society” naszym klientom MGM Plus i Prime Video”.

Silk: Spider Society nie jest jedynym spin-offem Spider-Mana w pracach. Filmy z Kraven the Hunter i Madame Web są również w produkcji, a para niedawno zakończyła zdjęcia. W międzyczasie ogłoszono również trzeci film o Venomie, w którym Tom Hardy ponownie wcieli się w rolę Eddiego Brocka/Venoma i Kelly Marcel, współautorów scenariusza i reżysera.

Analiza: tkanie sieci intryg

Jak połączą się wszystkie te projekty Spider-Mana? (Źródło zdjęcia: animacja Sony Pictures)

Nie chcąc brzmieć hiperbolicznie, jest to świetna wiadomość dla rozwijającego się Spider-Mana Cinematic Universe i Marvel Multiverse, które zostały wprowadzone do Marvel Cinematic Universe (MCU) w ramach fazy 4 MCU.

Na początek zobaczymy więcej Spider-People debiutujących na żywo. Do tej pory widzieliśmy tylko web-slingera Petera Parkera w akcji na żywo, z trzema aktorami – Tobeyem Maguire, Andrew Garfieldem i aktualnym tytułowym Tomem Hollandem – wcielającym się w tę rolę.

Madame Web es el próximo héroe basado en una araña que aparece en una película de acción en vivo, con Dakota Johnson listo para darle vida. Mientras tanto, Miles Morales protagonizó Spider-Man: Into the Spider-Verse, que contó con una serie de otras personas araña, incluidos Spider-Man Noir, Spider-Pig, Spider-Gwen y Peni Parker. Sin embargo, como mencionamos antes, Into the Spider-Verse es una película animada, por lo que estos personajes aún tienen que convertirse en una película de superhéroes de acción real.

Ta oferta telewizyjna Spider-Mana ma również potencjał, aby przedstawić więcej Spider-Mana szerszej publiczności. Jest wielu innych bohaterów podobnych do Spider-Mana, których fani chcieliby zobaczyć na dużym lub małym ekranie, takich jak Ben Reilly, Anansi, Spider-X, Spider-Woman i Spider-Man 2099. Przyjrzymy się kilku z nich, ci faceci w Spider-Man: Across the Spider-Verse, ale z drugiej strony, to jest film animowany. Razem z Silk nie chcielibyśmy niczego bardziej niż zobaczyć ich w akcji na żywo.

Mówiąc o Silk, jej przybycie może potencjalnie powiązać się z przygodami Spider-Mana Toma Hollanda w MCU i SSU.

W komiksach Cindy Moon zostaje ugryziona przez tego samego genetycznie ulepszonego pająka co Peter, co daje jej supermoce podobne do jej koleżanki z klasy. Jest więc prawdopodobne, że podobny scenariusz mógłby rozegrać się w serialu telewizyjnym Silk. Jeśli tak, jednocześnie połączysz swój samodzielny program z holenderskimi filmami MCU Spider-Man (dowiedz się więcej o filmach Spider-Mana w przewodniku po zamawianiu) i stworzysz kanon MCU.

Zrzut ekranu, na którym Venom wystawia język, patrząc bezpośrednio w kamerę.

¿Podríamos finalmente ver un equipo de Spider-Man y Venom como parte de este acuerdo? (Crédito de la imagen: Sony Pictures)

Sony i Marvel mają również wcześniejszy formularz, aby połączyć SSU i MCU. Venom: Let There be Carnage i Spider-Man: No Way Home z 2021 roku, a także Morbius z 2022 roku zawierały wiele odniesień do Marvela i Sony Cinematic Universes. Pierwsi dwaj krótko widzieli Venoma w MCU, podczas gdy Morbius zawierał Vulture, złoczyńcę ze Spider-Man: Homecoming z 2017 roku, jako epizod. Oczywiście oba studia chętnie wypełniają lukę między swoimi seriami filmowymi i wprowadzają do każdego z nich różne postacie.

I to właśnie sprawia, że ​​ta oferta Spider-Man Prime Video jest tak ekscytująca. Dzięki tej umowie mogliśmy zobaczyć Holland's Spider-Man w programach telewizyjnych, a także w przyszłych filmach MCU/SSU. Plotki krążące w Internecie sugerują, że Holland podpisał nową umowę z Marvelem i Sony, aby pojawiać się w większej liczbie projektów kierowanych przez Spider-Mana, w tym na małym ekranie. Czy nie byłoby wspaniale zobaczyć Hollanda w Silk lub innym serialu Spider-Person? Bardzo, brzmi odpowiedź.

A stary Garfield i Maguire Spider-Men też? Jeśli Sony nie może (lub nie chce) dać im nowych wydań na dużym ekranie, dlaczego nie sprawdzić, czy chcieliby powtórzyć swoje role w jednym lub kilku programach telewizyjnych Spider-Mana? Garfield zawsze powtarzał, że jest gotowy do ponownego wcielenia się w tę rolę w jakimś charakterze, a ponieważ duet gra bardzo sympatyczne role drugoplanowe w No Way Home, drzwi są wyraźnie otwarte dla jednego lub obu z nich do powrotu. Jest mało prawdopodobne, że będzie częścią Marvel Phase 5, Phase 6 lub jakiejkolwiek produkcji MCU (w każdym razie poza możliwymi występami w Avengers: Secret Wars). Dlaczego więc nie sprawdzić, czy chcą zagrać w serialu Spider-Man?

Multiwersum Spider-Mana jest tak rozległe, jak zajmują go wszystkie postacie Marvela, więc możliwości Sony, Amazon i Marvel, jeśli chodzi o tworzenie dowolnego serialu Spider-Mana, są nieograniczone. Do wyboru jest ponad 900 postaci Spider-Mana, a dzięki Into the Spider-Verse i pojawieniu się Multiverse MCU widzowie są bardziej otwarci na obserwowanie interakcji postaci i ich multiwersalnych odpowiedników w tej samej przestrzeni. Madame Web i Across the Spider-Verse wzbudzą nadzieje fanów na więcej crossoverów, gdy bardziej szczegółowo zbadają Spider-Verse w 2023 roku.

Byłoby marzeniem zobaczyć Hollanda Spider-Mana, Silka, aktora Milesa Moralesa, a nawet Bena Reilly'ego w Nowym Jorku, a ta umowa Spider-Man Prime Video daje nam na to największą szansę. Wszyscy to zróbcie.

Aby uzyskać więcej materiałów o Spider-Manie, Prime Video i Marvel, przeczytaj nasz artykuł o rankingach filmów Spider-Mana. Możesz także dowiedzieć się, jak oglądać filmy Marvela w kolejności, sprawdzić najlepsze programy Prime Video do streamowania lub dowiedzieć się, dlaczego serial animowany Marvel's Spider-Man: Freshman Year może zostać odwołany.

Dzisiejsze najlepsze oferty Amazon Prime

Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to