Oczekuje się, że nadchodzące w tym roku LG C2 OLED i LG G2 OLED będą dwoma najlepszymi telewizorami OLED wydanymi w 2022 roku. Opierając się na sukcesie i popularności zeszłorocznych imponujących modeli C1 OLED i G1 OLED, to, co widzieliśmy do tej pory, mocno sugeruje, że tegoroczne telewizory będą lepsze niż kiedykolwiek.

Wybór między nimi będzie jednak dość trudny. Chociaż mają różne nazwy, LG C2 i G2 są dość podobne: oba oferują rozdzielczość 4K z panelami OLED i, bazując na swoich poprzednikach, prawdopodobnie obsługują te same typy technologii HDR, takie jak Dolby Vision. Zintegrują się nawet z najnowszą wersją platformy LG webOS smart TV.

Istnieje jednak kilka kluczowych różnic, o których warto pamiętać, rejestrując zainteresowanie przedsprzedażą nowych telewizorów 4K.

Aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni, podsumowaliśmy wszystko, co do tej pory wiemy o telewizorach LG, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek, dzięki czemu możesz zdecydować, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia pod względem ceny i wydajności.

LG C2 vs LG G2: ceny i rozmiary

Cena telewizorów LG C2 i LG G2 OLED nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona; jednak spodziewamy się, że nowe modele będą kosztować nieco więcej niż ich poprzednicy.

Jest to oparte na stronie Johna Lewisa (sprzedawcy w Wielkiej Brytanii) dotyczącej telewizora LG C2 OLED (48-calowego), na której cena produktu wynosi 1,399 EUR (około 1,900 EUR / 2,650 USD), czyli o 100 EUR więcej niż cena premiery OLED C1 od 2021 roku.

Na tej podstawie spodziewamy się, że LG C2 będzie kosztować około:

  • 42in – 1200€/1100€/2500 AU$
  • 48in – 1600€/1400€/3200 AU$
  • 55in – 2000€/1800€/3700 ​​AU$
  • 65in – 2600€/2600€/4900 AU$
  • 77in – 3900 € / 4100 € / 9200 AU$
  • 83in – 6,200 € / 7,200 € / 13,000 AU$

Spodziewamy się, że różnica w cenie LG G2 w porównaniu z LG G1 będzie podobna: około 100 EUR/100 EUR w przypadku mniejszych modeli, przy czym różnica ta powiększa się wraz ze wzrostem ekranów. Ponadto spodziewamy się, że modele LG C2 pozostaną tańszą opcją w porównaniu z ich odpowiednikami LG G2 tego samego rozmiaru w oparciu o historię cenową LG dla obu serii.

W tym roku C2 i G2 wprowadzają również nowe opcje rozmiarów dla swoich linii. LG C2 oferuje pierwszy 42-calowy OLED, który teraz pozwala użytkownikom na zakup w rozmiarze 42, 48, 55, 65, 77 lub 83 cali. Choć wydaje się to teraz mniej prawdopodobne, mieliśmy nadzieję, że mniejsza wersja będzie mogła wystartować w cenie poniżej 1,000 EUR / 1,000 EUR / 2,000 AU, ale być może będziemy musieli poczekać na to do Czarnego Piątku.

Telewizor LG C1 OLED

(Zdjęcie: LG)

Zamiast tego G2 wprowadza na rynek nowe, większe modele, teraz oferując modele 83-calowe i 97-calowe oprócz 55-, 65- i 77-calowych telewizorów oferowanych przez G1.

LG C2 kontra LG G2: wyjaśniono OLED Evo

OLED Evo był największym wyróżnikiem między telewizorami LG C1 i G1 OLED, jednak w 2022 r. C2 i G2 będą korzystać z tej technologii wyświetlania. Należy jednak pamiętać, że mniejsze modele C2 (wersje 42- i 48-calowe) będą miały zwykłe ekrany OLED.

Ekran OLED Evo jest w większości taki sam jak zwykły OLED, z wyjątkiem tego, że ma poprawioną jasność, która pozwala mu wytwarzać żywsze kolory, jeden ze słabych punktów telewizorów OLED.

Chętnie zobaczymy jak wypada porównanie nowych ekranów QD-OLED firmy SamsungPonieważ te nowe ekrany obiecują połączyć doskonały kontrast czerni OLED z jasnością ekranów QLED, musimy jednak trochę poczekać, aż Samsung je zobaczy. .

LG C2 vs LG G2: projekt i specyfikacje

Projekty LG C2 i LG G2 niewiele różnią się od poprzednich, oba z płaskim ekranem otoczonym smukłymi ramkami po obu stronach.

Jeśli chodzi o projekt, głównym czynnikiem do rozważenia jest to, jak chcesz umieścić ten ekran w swoim domu. LG C2 został zaprojektowany jako bardziej tradycyjny ekran kina domowego, który ma własną podstawkę.

Podczas gdy C2 można również zawiesić na ścianie, ultracienki G2 jest do tego bardziej odpowiedni, ponieważ wyświetlacz nadal mocno opiera się na estetyce „Galeria” (co oznacza G w G2).

Jeśli chodzi o specyfikacje, wygląda na to, że te telewizory będą bardziej podobne niż kiedykolwiek. Wspomnieliśmy o tym powyżej, ale powtarzamy, że w tym roku modele z gamy C2 i G2 będą wyposażone w panele OLED Evo. Jeśli patrzysz na ekran o przekątnej 55 cali lub więcej, uzyskasz teraz podobną jakość obrazu na wszystkich ekranach.

Ten obraz będzie ulepszeniem poprzedniego dzięki nowemu procesorowi Alpha a9 Gen 5. Ten chip poprawi możliwości skalowania telewizora w porównaniu do poprzedniego i podobno sprawi, że obrazy będą pojawiać się na ekranie w trzech wymiarach, gdy czyniąc elementy pierwszego planu i tła bardziej odróżniającymi się od siebie.

Ponadto, chociaż LG nie podało tego oficjalnie, specyfikacje szczegółowo opisane przez FlatpanelsHD pokazują, że telewizory LG G2 i C2 OLED będą obsługiwać HDR10, HLG i Dolby Vision, chociaż wygląda na to, że HDR10+ nie jest jeszcze obsługiwany przez żaden z nich, co jest wielka sprawa ból.

Audiofile będą mogli cieszyć się rozszerzonymi możliwościami funkcji LG AI Sound Pro, niezależnie od tego, czy wybiorą telewizor OLED C2, czy G2. Narzędzie zostało zaprojektowane w celu zapewnienia bardziej realistycznego dźwięku i umożliwia wbudowanym głośnikom telewizora generowanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2.

W tym czasie gracze w pełni wykorzystają oba ekrany. Dzięki Game Optimizer firmy LG możesz szybko dostosować White Stabilizer, Black Stabilizer i VRR do swoich potrzeb, a także obsługuje Nvidia G-Sync i AMD FreeSync.

Telewizor LG C2 OLED

(Zdjęcie: LG)

Dzięki obsłudze HDMI 2.1 telewizora będziesz mógł w pełni wykorzystać moc PS5 i Xbox Series X podczas grania z częstotliwością 120 Hz w 4K. Dzięki czasowi reakcji 1 ms gracze na PC mogą również rozważyć użycie tego telewizora zamiast tradycyjnego monitora.

LG C2 vs LG G2: wniosek

LG C1 i G1 zaczęły tworzyć bardziej zauważalny podział między flagowymi modelami LG w 2021 roku, jednak w 2022 roku C2 i G2 wydają się mieć znacznie więcej podobieństw niż różnic.

Dzięki 42-calowym i 48-calowym opcjom OLED, LG C2 może spodobać się bardziej oszczędnym konsumentom, jeśli z przyjemnością poświęcą trochę rozmiar i jakość obrazu.

Jednak dla tych, którzy szukają telewizorów 55-calowych lub większych, C2 i G2 wydają się oferować równie imponujące specyfikacje. Otrzymasz wspaniałe efekty wizualne dzięki technologii OLED Evo, realistyczny dźwięk przestrzenny i imponującą obsługę wysokiej klasy platform do gier.

Na razie przynajmniej wydaje się, że jest to link, który można zerwać tylko wtedy, gdy wolisz korzystać z telewizora z normalną podstawą lub zawiesić ekran na ścianie.

jako LG ujawnia nowe szczegóły dotyczące oferty telewizorów OLED 2022A kiedy będziemy mieli okazję przetestować jego ekrany dla siebie, możemy odkryć nowe powody, dla których warto wybrać LG C2 zamiast G2 (lub odwrotnie). Jeśli tak, na pewno zaktualizujemy to porównanie o wszystko, czego się nauczymy.

  • Przeczytaj nasz najlepszy przewodnik po telewizorach LG dla telewizorów, które możesz kupić już dziś