Netflix uwielbia dobre wrażenia, a nadchodzący test telewizyjny giganta transmisji strumieniowej nie przypomina niczego, co widziałeś wcześniej.

Zatytułowany Kaleidoscope, nadchodzący program Netflix jest zapowiadany jako seria antologii kryminalnej, ale z fascynującym zwrotem akcji. Serial, którego premiera zaplanowano na 1 stycznia 2023 r., jest prezentowany w formacie nieliniowym, a widzowie oglądają osiem odcinków Kalejdoskopu w innej kolejności niż ich przyjaciele i rodzina. Żadne dwa wrażenia z oglądania nie będą takie same, tworząc atmosferę tajemnicy wokół napadu i prowadząc do wielu kłótni między tobą a innymi subskrybentami Netflix.

Potrzebujesz więcej kontekstu? Niech obsada i ekipa Kaleidoscope przeprowadzą Cię przez najnowszy ambitny eksperyment Netflix w tym pierwszym filmie zza kulis:

W komunikacie prasowym Netflix ujawnił również więcej informacji na temat tego, czego widzowie mogą się spodziewać po jego przygodowym programie telewizyjnym.

„Kalejdoskop, luźno inspirowany prawdziwą historią, w której podczas huraganu Sandy zaginęły obligacje warte siedemdziesiąt miliardów dolarów, składa się z ośmiu odcinków obejmujących okres od 24 lat przed napadem do 6 miesięcy po nim” – czytamy w prasie.

Kaleidoscope to zupełnie nowa seria antologii, która śledzi zespół mistrzów złodziei, którzy próbują otworzyć pozornie niezniszczalny sejf, aby uzyskać największą wypłatę w historii. Chroniony przez najpotężniejszy na świecie korporacyjny zespół ds. Czy zespół napadu to zaplanował, komu uszło to na sucho, komu zaufać?

Istnieje 7 miliardów sposobów rozwiązania przestępstwa. Odkryj KALEIDOSCOPE, nową serię napadów, w której występują Giancarlo Esposito, Paz Vega i Tati Gabrielle. Tylko na Netflix 1 stycznia. pic.twitter.com/8QIpR4suZCN22 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

Jak więc będzie działał Kalejdoskop? Kiedy zaczniesz oglądać serial, zaczniesz od określonego odcinka (losowo przydzielonego przez Netflix), z którego każdy ma nazwę określonego koloru, stąd tytuł Kalejdoskop. Na przykład Netflix może zacząć od wpisu zatytułowanego Żółty, który ma miejsce sześć tygodni przed napadem. Tymczasem twój najlepszy przyjaciel mógłby rozpocząć swoją przygodę z odcinkiem zatytułowanym Red, który rozpoczyna się tego samego dnia co napad.

Po zakończeniu tego odcinka będziesz mieć inny odcinek do obejrzenia, taki jak Violet (rozgrywający się 24 lata przed napadem) lub Rosa (sześć miesięcy po napadzie). Jedynym odcinkiem, na którym zakończą się wszyscy widzowie, jest White, który stanowi epickie zakończenie historii.

Chodzi o to, aby każdy subskrybent miał wyjątkowe wrażenia z oglądania, a kolejność, w jakiej ogląda odcinki Kalejdoskopu, wpływa na to, jak postrzegają każdego członka zespołu, jak rozwija się fabuła i jakie pytania otrzymają (i odpowiedzi). dostaną). Dostawać). ) po każdej płatności. W ten sposób Kaleidoscope będzie cię trzymał w niepewności aż do ostatnich chwil i z każdym odcinkiem zmusi cię do ponownego przemyślenia, ile wiesz o elementach układanki.

W Kaleidoscope występują Giancarlo Esposito (The Mandalorian sezon 3, Breaking Bad), Jai Courteney (The Suicide Squad), Paz Vega (Rambo: Last Blood), Rufus Sewell (Stary), Tati Gabrielle (Uncharted) i Peter Mark Kendall (Amerykanie) pośród innych. Dramat kryminalny jest dziełem kreatywnego wizjonera Erica Garcii, a reżyserują Russell Fine i Everardo Gout.

Analiza: eksperymentowanie to nazwa gry

Fear Street i Black Mirror: Bandersnatch były podobnymi eksperymentalnymi ofertami Netflix. (Źródło zdjęcia: Netflix)

Kaleidoscope nie jest pierwszym poważnym eksperymentem Netflixa z oryginalną zawartością.

Netflix, wciąż uważany za jedną z najlepszych usług przesyłania strumieniowego na świecie, pomimo trudnego 2022 roku, odniósł mieszany sukces z dwoma pozostałymi głównymi testami opartymi na rozrywce. Pierwszy, Black Mirror: Bandersnatch z 2018 roku, był prawdziwą przygodą typu „wybierz własną”, w której widzowie wybierali jedną z dwóch opcji, aby rozwinąć narrację tego filmu i zdobyć jedno z pięciu możliwych zakończeń dla swojego osobistego interaktywnego doświadczenia.

Drugi, Fear Street, adaptacja ulubionej przez fanów serii horrorów RL Stine'a, był świadkiem wydawania przez Netflix adaptacji trylogii filmowej przez trzy proste tygodnie. To trio filmów, w którym wystąpili Sadie Sink i Maya Hawke z sezonu 5 Stranger Things, było kręcone jeden po drugim przed cotygodniowym wydawaniem przez całe lato 2021 roku. Ich harmonogram wydawniczy pozwolił Netflixowi pochwalić się wypuszczeniem pierwszego filmu z rzeczywistej trylogii. w formie antologii, chociaż jest to przedmiotem dyskusji.

Kaleidoscope stanowi zatem kolejny intrygujący krok w nieznane dla Netflix. Jasne, wymagało to pewnego twórczego ryzyka, zanim opłaciło się w sposób, w jaki wielu by tego oczekiwało, ale firma zajmująca się transmisją strumieniową nie boi się dalej próbować. W czasach, gdy konkurenci, tacy jak Disney Plus i HBO Max, trzymają się wypróbowanych i prawdziwych formuł, takich jak epizodyczne wyjścia telewizyjne, Netflix przynajmniej próbuje popchnąć łódź i zaoferować coś nowego swojej podstawowej bazie abonentów. Może wszyscy powinni wziąć to pod uwagę.

Aby uzyskać więcej treści Netflix, sprawdź najlepsze programy Netflix, najlepsze filmy Netflix lub najlepsze filmy dokumentalne Netflix w wiodącej na świecie usłudze przesyłania strumieniowego.

Dzisiejsze najlepsze oferty Netflix

Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to