JBL przedstawia nowe trio prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych na targach CES 2022

JBL przedstawia nowe trio prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych na targach CES 2022

JBL wkroczył w rok 2022 dokładnie w taki sam sposób, w jaki opuścił rok 2021: ogłaszając 3 nowe pary bezprzewodowych słuchawek średniej klasy.

Po zaprezentowaniu już modeli JBL Reflect Flow Pro, JBL Tune 230NC i JBL Tune 130NC we wrześniu ubiegłego roku, producent sprzętu audio zabrał głos na targach CES 2022, aby zaprezentować swoje najnowsze produkty douszne: JBL Live Pro two, JBL Live Darmowe dwa i JBL Reflect Aero.

Podobnie jak ich odpowiedniki z roku 3, te nowe słuchawki bezprzewodowe są również stosunkowo niedrogie. Zarówno Live Free 2022, jak i Reflect Aero będą kosztować XNUMX XNUMX euro (około XNUMX euro/XNUMX dolarów australijskich), podczas gdy Live Pro XNUMX będzie kosztować XNUMX XNUMX euro (około sto trzydzieści sześć euro / AU dwieście pięćdziesiąt trzy). Wszystkie XNUMX będą dostępne „wiosną XNUMX” (czyli między marcem a czerwcem dla naszych czytelników z półkuli południowej).

Co zatem wnoszą na rynek najnowsze słuchawki JBL? Cóż, począwszy od Live Pro 6, użytkownicy będą korzystać z technologii adaptacyjnej redukcji szumów, do czterdziestu godzin odtwarzania (dziesięć godzin na słuchawkach, trzydzieści godzin z etui ładującego) oraz XNUMX mikrofonów wyposażonych w izolację akustyczną i wiatrową . Funkcje. - wszystko dostarczane w designerskim opakowaniu Apple AirPods.

JBL LivePro2

Nowe dwie słuchawki JBL Live Pro (Zdjęcie: JBL/Future)

Będą także wyposażone w funkcję sterowania głosowego w trybie głośnomówiącym, taką jak dostęp do Amazon Alexa i Asystenta Google, chociaż dedykowana aplikacja słuchawkowa JBL będzie działać ze wszystkimi trzema nowymi modelami.

JBL Live Free XNUMX to zasadniczo nieco tańsza wersja swojego rodzeństwa Pro, ale nie oznacza to, że nie warto ich brać pod uwagę: słuchawki Live Free XNUMX zostały zwycięzcą nagrody Best of Innovation na tegorocznych targach CES. .

Dzięki tym słuchawkom otrzymasz XNUMX godzin całkowitego czasu odtwarzania i nieco mniejsze aktywne przetworniki (XNUMX mm w porównaniu do XNUMX mm w modelu Pro), ale nadal będą one wyposażone w tę samą adaptacyjną technologię tłumienia wiatru i hałasu, co wszystkie. ręce. -bezpłatna praktyka.

JBL Live za darmo 2

Nowe dwie słuchawki JBL Live Free (Zdjęcie: JBL/Future)

Jest też nowy, tańszy brat JBL Reflect Flow Pro: Reflect Aero. Te słuchawki są przeznaczone dla osób w podróży, stąd ich konstrukcja z regulowanymi płetwami i doskonała wodoodporność (chociaż tę drugą otrzymasz również w przypadku pozostałych dwóch starterów).

Reflect Aero są nieco mniej niesamowite technicznie; Na przykład aktywne przetworniki o średnicy XNUMX mm są mniejsze niż w przypadku jego rodzeństwa. Większe głośniki przenoszą więcej powietrza, tworząc mocniejszy dźwięk, dlatego Reflect Aero może nie mieć tak dużej mocy dźwiękowej.

Żywotność baterii jest również krótsza i pozwala na odtwarzanie do XNUMX godzin, ale nadal mają te same mikrofony, technologię redukcji szumów i polecenia głosowe co Live Pro XNUMX, a wszystko to za XNUMX dolarów. € mniej.

JBL Reflect Aero

Nowe słuchawki JBL Reflect Aero (Zdjęcie: JBL/Future)

Z pewnością na targach CES 2022 zaprezentujemy o wiele więcej prawdziwej technologii bezprzewodowej, ale JBL wyraźnie dąży do rzucenia znacznika w piasek, jeśli chodzi o ilość dźwięku, jaką firma może ogłosić w określonym czasie.

Nie jest jednak tajemnicą, że ilość nie zawsze równa się jakości i rzadko zdarza się, aby wysokiej klasy marki audio (np. Bose i Sony) wypuszczały więcej niż jeden model rocznie. Ciekawie będzie więc sprawdzić, czy ambicje JBL przełożą się na produkty, które naprawdę warto kupić.

Naturalnie, dowiemy się więcej o każdej nowej parze słuchawek, gdy będziemy je testować w dalszej części roku.