Amazon Studios w końcu ogłosiło datę premiery sezonu 2 Hunters i anuluje serial dramatyczny po następnej wycieczce.

Ujawniony we wczesnym artykule Entertainment Weekly (otwiera się w nowej karcie) (EW), następny sezon dramatu spiskowego będzie miał swoją premierę w Prime Video 13 stycznia 2023 r. Jednak drugi sezon Łowców będzie również ostatnim. z Amazonem, który zdecydował się nie odnawiać go na trzecią wycieczkę.

To coś w rodzaju niespodziewanego ruchu ze strony Amazon. Sezon 2 Hunters był opracowywany od jakiegoś czasu, więc zainteresowanie wśród subskrybentów Prime Video mogło osłabnąć, zanim się pojawił. Mimo to rzadko zdarza się, aby jedna z największych na świecie usług przesyłania strumieniowego, Prime Video lub inna, jednocześnie potwierdzała datę premiery programu i wspomniany serial telewizyjny nie wracał po więcej rat.

Podążając za grupą łowców nazistów mieszkających w Nowym Jorku lat 1970., Hunters pierwotnie wyemitowano w lutym 2020 roku. Było to godne uwagi z wielu powodów, przede wszystkim dlatego, że legendarny aktor Al Pacino po raz pierwszy wystąpił w serialu telewizyjnym. Chociaż to był główny punkt sprzedaży Hunters, telewizyjny debiut Pacino został ostatecznie przyćmiony przez polaryzację serialu, a fani i krytycy potępiali jego historyczne nieścisłości, przesadną przemoc i nudne zakończenie. Możesz przeczytać więcej o tym szokującym zakończeniu w naszym artykule wyjaśniającym finał sezonu 1 Hunters.

W naszej recenzji sezonu 1 Hunters powiedzieliśmy, że to „jak pokaz drużynowy superbohaterów skrzyżowany z najnowszymi grami wideo Wolfenstein, które zacierają granice między głupkowatą komedią a przemocą. Za darmo w tym temacie. Oczywiście nie wszyscy byli tego samego zdania, w tym Amazon Studios, które pozbawiło Łowców polowania na trzeci sezon.

Analiza: Prime Video rozwija ryzykowny nawyk cofania

Dziewczyna woła o pomoc, stojąc na plaży w dodatkowym filmie The Wilds sezonu 1

The Wilds również zostały odwołane po dwóch sezonach. (Źródło zdjęcia: studia Amazon)

Wśród wstrząsów, jakie przeżył Netflix z powodu rosnącej skłonności do anulowania hitowych programów telewizyjnych (lub, w większości przypadków, tych, które wydawały się bardzo drogie), Amazon Studios podstępnie wymyka się robieniu tego samego. .

Jednak w przeciwieństwie do swojego konkurenta, który rutynowo odwołuje programy już po jednym sezonie, Amazon rozwija ryzykowny nawyk, jeśli chodzi o odwoływanie programów telewizyjnych. W takim przypadku wyciągnięcie wtyczki z oryginalnych programów po dwóch sezonach.

Hunters to najnowszy z długiej linii programów Prime Video, które dobiegły końca po dwóch sezonach. The Wilds to najnowszy przykład, w którym serial dramatyczny wysycha po własnym szokującym odwołaniu z Prime Video. Istnieje wiele innych przykładów, w tym (ale nie wyłącznie): The Tick, Hand of God, Hanna, Modern Love, Patriot, Homecoming i Alpha House.

Oczywiście niektórzy nie mieli fanów, a raczej oglądalności, aby uzasadnić pominięcie innych wpisów. Jednak w przypadku The Wilds i The Tick były to prawdopodobnie jedne z najlepszych programów w Prime Video. Duet zbudował wspierającą bazę fanów, która zasługiwała na coś więcej niż przedwczesne zakończenie ulubionej serii, mimo że Amazon Studios twierdziło, że ich nakłady finansowe nie znalazły odzwierciedlenia w liczbie widzów, które przyciągnęły te programy.

Amazon nie poprzestaje na tym, jeśli chodzi o anulowanie programów po dwóch sezonach. Oprócz Hunters, drugi i ostatni sezon Carnival Row, serialu fantasy z udziałem Orlando Blooma i Cary Delevingne, ma się rozpocząć na początku 2023 roku. Animacje dla dorosłych, w tym Undone i Fairfax, są w czyśćcu filmowym. para czeka, aby usłyszeć, czy otrzymają trzecie sezony, czy również zostaną anulowani.

Wszystko to stanowi niebezpieczny precedens dla Amazon Studios. Największe hity z firmowej platformy streamingowej, takie jak The Boys, będą stale uzupełniane, dopóki ich nadrzędne historie się nie skończą, więc ich fani nie mają się czym martwić. Ale dla fanów mniejszych lub bardziej wyspecjalizowanych programów telewizyjnych możliwość odwołania ich ulubionego serialu przez Amazon po dwóch sezonach jest coraz bardziej niepokojąca.

Jeśli abonenci Prime Video zaczną kwestionować, czy oferty telewizyjne Amazon są warte inwestowania ich czasu, kiedy te programy mogą zakończyć się przedwcześnie, mogą odwrócić sytuację na Amazon i spowodować własne anulowanie, kończąc swoje subskrypcje Prime Video.

Dla serwisu streamingowego, który ma ambicje pokonać Netflix, HBO Max i Disney Plus w wyścigu o miano największego streamera na świecie, spadek liczby subskrybentów może oznaczać katastrofę dla nadziei Prime Video. Netflix pokazał już wcześniej, że ludzie odejdą, jeśli nie będą zadowoleni z uruchomienia usługi: Prime Video, a konkretnie Amazon, powinni wziąć pod uwagę to ostrzeżenie.

Dzisiejsze najlepsze oferty Amazon Prime

(*2*) (Otwiera w nowej karcie)(*2*) (Otwiera w nowej karcie)(*2*) (Otwiera w nowej karcie)