Microsoft Defender Windows Antivirus może wkrótce chronić wszystkie Twoje urządzenia

W XNUMX roku są tylko dwa „piątki trzynastego”, a w pierwszym już Microsoft próbował naprawić problem, który wpłynął na menu startowe i paski zadań użytkowników po nieudanej aktualizacji programu antywirusowego Protect. .

Po awarii Microsoft udał się do Internetu, aby potwierdzić (otwiera się w nowej karcie), że wielu użytkowników doświadczyło „serii fałszywych alarmów” dla makra biurowego „Blokuj wywołania Win32 API w celu zmniejszenia częstotliwości ataków”. , co doprowadziło do zniknięcia wielu skrótów do programów (plików .lnk).

Wśród poprawek początkowo sugerowanych przez firmę było przełączenie reguły „Blokuj wywołania Win32 API z makr pakietu Office” w tryb audytu, ale Microsoft wydał teraz bardziej kompleksową poprawkę, która po wdrożeniu sprawi, że użytkownicy powrócą, aby wprowadzić regułę ASR Tryb blokowania.

Problem z Microsoft Defender

Firma poprosiła użytkowników o aktualizację do wersji Security Intelligence 1.381.2164.0 lub nowszej. Fragment strony pomocy brzmi:

„Microsoft potwierdził kroki, które klienci mogą podjąć, aby odtworzyć łącza menu Start dla znacznej części usuniętych aplikacji, których dotyczy problem”.

Kroki zostały podane jako skrypt PowerShell na stronie w GitHub (otwiera się w nowej karcie), platformie programistycznej należącej do Microsoft. Istnieje również zestaw instrukcji osadzania skryptu za pomocą Intune, na który wielu użytkowników wpadło podczas omawiania błędu na platformach takich jak Reddit (otwiera się w nowej karcie) i na własnej stronie Microsoft Tech Community (otwiera się w nowej karcie).

Jeden z użytkowników zapytał Microsoft „dlaczego Protect nie zarejestrował usunięcia pliku lnk”.

Biorąc pod uwagę, że problem pozostaje stałym źródłem zakłóceń wśród użytkowników Microsoftu, nie jest jasne, czy poprawka była wystarczająca, aby gigant technologiczny odzyskał część utraconego zaufania. Z reguły doświadczenia użytkowników są zróżnicowane, niektórzy twierdzą, że przywracanie zakończyło się pomyślnie, a inni zgłaszają awarie.

Udostępnij to