Dolby i Universal Music Group publikują tysiące utworów w Dolby Atmos

Dolby i Universal Music Group publikują tysiące utworów w Dolby Atmos

Dolby i Universal Music Group ogłosiły dzisiaj, że para wyda „tysiące utworów” z wytwórni muzycznej w formacie Dolby Atmos Music.

Nowe zremasterowane wersje tych piosenek będą zawierały „zróżnicowaną listę artystów reprezentujących różne gatunki, od hip-hopu po pop, rock, jazz i muzykę klasyczną”. W e-mailu do TechRadar przedstawiciel Dolby wyraźnie wspomniał o „What's Goin On” Marvina Gaye'a, „7th Heaven” Becka, „Drive” REM i „Mama powiedziała Knock You Out” LL Cool J.

Dolby Atmos, dla osób niezaznajomionych z tą technologią, jest jak dźwięk przestrzenny o dużej mocy, który wykorzystuje nie tylko dwa kanały (stereo), pięć kanałów (surround) lub siedem kanałów, ale liczbę kanałów wybraną przez edytor Dolby Atmos. . W tym przypadku każdy kanał może być instrumentem lub efektem dźwiękowym, nałożonym na siebie w celu utworzenia sfery dźwięku obejmującej 360 stopni.

Według Michaela Freya, prezesa UMG Operations, celem remasteringu jest umożliwienie artystom „dzielenia się swoją muzyką bezpośrednio zgodnie z planem i utworem w studio. Dolby Atmos Music daje artystom moc i twórczą swobodę wyrażania ich historii, jak nigdy dotąd ”.

Przedstawiciel Dolby, z którym rozmawialiśmy, nie powiedział dokładnie, kiedy utwory będą dostępne do słuchania, ale powiedział, że firmy wkrótce będą miały więcej informacji na temat partnerstwa.