Badanie wykazało, że Hindusi swobodnie korzystają z różnych aplikacji do przesyłania wiadomości

Badanie wykazało, że Hindusi swobodnie korzystają z różnych aplikacji do przesyłania wiadomości

Podczas gdy nowa polityka prywatności WhatsApp budzi sprzeciw i toczy się jednocześnie debata na temat tego, która aplikacja do przesyłania wiadomości może ją zastąpić, w badaniu pojawił się nowy trend polegający na korzystaniu z wielu aplikacji do czatowania i udostępniania treści. „Użytkownicy znaleźli konkretny powód, aby korzystać z różnych aplikacji do przesyłania wiadomości. Ponad 85% respondentów miało konkretny cel, aby pokazać zachowanie podczas korzystania z wielu aplikacji” – wynika z badania przeprowadzonego wśród użytkowników techARC. Użytkownicy codziennie aktywnie korzystają z różnych platform, co wskazuje, że nie ma jasnej podstawowej aplikacji do przesyłania wiadomości. Większość użytkowników aplikacji korzysta z niej kilka razy dziennie (co najmniej 10 razy). Komentując wyniki, Faisal Kawoosa, założyciel i główny analityk w techARC, powiedział: „Chociaż WhatsApp ma wyraźną przewagę jako pierwszy na rynku, coraz więcej użytkowników rejestruje się na innych platformach. Formularze takie jak Telegram i Signal ze względu na ich unikalne funkcje i najlepsze oferowane przez nie bezpieczeństwo. W tej przyszłości aplikacje do przesyłania wiadomości w Indiach będą miały charakter mnogi. "

Plan prywatności WhatsApp jest rzeczywiście kością niezgody

Wśród najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości WhatsApp ma ponad 53% użytkowników od ponad 3 lat. W ciągu ostatnich 3 lat Telegram zyskał większość swoich użytkowników, natomiast w ciągu ostatniego roku Signal zyskał ponad 47% swoich użytkowników. Użytkownicy aplikacji w Indiach instalują aplikacje do przesyłania wiadomości za pośrednictwem sklepów z systemem operacyjnym. Z badań wynika, że ​​aplikacje zainstalowane fabrycznie na smartfonach są drugim najpopularniejszym źródłem informacji o aplikacjach do przesyłania wiadomości, z których użytkownicy korzystają. Ponad 32% respondentów wysyła krytyczne/tajne wiadomości za pośrednictwem Telegramu. Ponad 45% użytkowników obawia się planów WhatsApp dotyczących prywatności. Jednak nie wszyscy są pewni bezpieczeństwa, ponieważ 81% użytkowników nadal ufa prywatności i bezpieczeństwu, jakie oferuje WhatsApp. Mimo że WhatsApp traci przewagę konkurencyjną nad większością kontaktów każdego, kto korzysta z aplikacji, ponad 70% respondentów stwierdziło, że nadal będzie korzystać zarówno z WhatsApp, jak i Telegramu.

Wielu użytkowników Telegramu należy do grup rządowych.

Telegram stał się także integralną częścią inicjatywy Digital India. Prawie 44% respondentów należało do rządowego kanału lub grupy w Telegramie. Pod względem interakcji dorównuje WhatsAppowi, a użytkownicy również z niego korzystają na poziomie 34,4%. Różnorodność Indii jest również dobrze wspierana przez transmisję strumieniową Telegram. 49% użytkowników Telegramu należy do regionalnej grupy udostępniającej treści w swoim ojczystym języku. Celem tego badania była ocena stanu aplikacji do przesyłania wiadomości w Indiach, aby zrozumieć przyszłe trendy na podstawie percepcji i zachowań użytkowników. Badanie przeprowadzono na próbie 2000 użytkowników z różnych grup demograficznych.
Przez: techARC