Apple obiecuje aktualizacje Final Cut Pro w odpowiedzi na luz

Apple obiecuje aktualizacje Final Cut Pro w odpowiedzi na luz

Firma Apple odpowiedziała na niedawną krytykę ze strony ponad 100 profesjonalistów zajmujących się montażem filmowym i telewizyjnym dotyczącą obsługi Final Cut Pro (FCP).

W kwietniu opublikowano list otwarty chwalący flagowe oprogramowanie Apple do edycji wideo, posuwając się nawet do nazwania go „największym postępem w technologii edycji od czasu cyfryzacji”.

Jednak sygnatariusze, w tym wielcy showbiznesu, tacy jak Blood Red Sky i Bridgerton, powiedzieli również, że firma nie robi wystarczająco dużo, aby „publicznie promować Final Cut Pro i dodawać kilka pozostałych funkcji, które nasza branża uznała za konieczne”.

Teraz Apple obiecuje zmienić swoje plany dotyczące FCP.

obiecuje obiecuje

Skierowana do „autorów niedawnego listu otwartego Final Cut Pro w branży telewizyjnej i filmowej”, odpowiedź Apple zaczyna się od podkreślenia „wielu fascynujących projektów stworzonych do tej pory za pomocą Final Cut Pro”.

Zauważając, że Apple „uważa, że ​​mamy plany, aby pomóc ci spełnić twoje ważne prośby o funkcje”, przyznaje, „potrzebę oparcia się na tych wysiłkach i współpracy z tobą, aby pomóc wspierać twoje projekty filmowe i telewizyjne.

Rezultatem jest szereg zobowiązań firmy z Cupertino:

Myśli branżowe

W rozmowie z Techradar Pro Josh Beal, jeden z wydawców, którzy podpisali list, powiedział:

„Jestem szczerze zaskoczony, że list spotkał się z publiczną odpowiedzią. Jestem zachęcony, zwłaszcza twoją sugestią, aby otworzyć linię komunikacji z panelem ekspertów branżowych. Będziemy musieli zobaczyć, do czego to wszystko dojdzie w końcu”. Oczywiście, ale z pewnością doceniam odpowiedź i fakt, że wydajesz się poważnie traktować kwestie poruszone w liście”.

Knut Hake, inny podpisujący, powiedział nam: „Wspaniale jest widzieć, jak Apple otwarcie angażuje się w Final Cut Pro i naszą małą, ale wpływową część firmy. Naprawdę nie spodziewałem się odpowiedzi i myślę, że to naprawdę ma znaczenie”.

Odnowione wsparcie Apple dla jego edytora wideo to dobra wiadomość dla oddanych użytkowników.

Jednak obecnie plany są niejasne i niekonkretne. Wielu spodziewa się, że pełna mapa drogowa FCP będzie trzymana w tajemnicy do WWDC w czerwcu.

Udręczony krzyk twórców z branży został w końcu usłyszany. Ale, co niepokojące, negatywny rozgłos związany z wydaniem listu zmusił Apple do ponownej oceny trajektorii Final Cut Pro.