Telewizory QLED mogą wkrótce przejść do przeszłości, ponieważ marki zaczną odchodzić od technologii wyświetlania.

Firma analityczna Omdia przewiduje, że sprzedaż telewizorów wykorzystujących technologię diod elektroluminescencyjnych (QLED) spadnie w 2022 r., ponieważ główni producenci urządzeń, tacy jak Samsung, mają rozpocząć przejście na OLED (za pośrednictwem Business Korea).

Ponadto, firma spodziewa się, że nowe telewizory OLED wypełnią tę lukę w rynku, a sprzedaż telewizorów OLED ma sięgnąć 12,7% w przyszłym roku.

To z pewnością ma sens, Samsung niedawno zaczął masowo produkować nowe ekrany QD-OLED, ekrany, które łączą imponującą jasność QLED ze zdolnością OLED do tworzenia ciemnych scen o wysokim kontraście, a inne marki, takie jak LG, mają podobną technologię (z OLED). EVO i tym podobne).

Ponadto LG planuje po raz pierwszy wprowadzić 42-calowy telewizor OLED w swojej ofercie LG C2 OLED. Mniejszy ekran powinien być znacznie tańszy niż ten, który widzieliśmy wcześniej i może być ekranem, który w końcu przekona użytkowników LCD do przejścia na opcję telewizora premium.

(Zdjęcie: Panasonic)

Jeśli te prognozy się sprawdzą, może to oznaczać, że telewizory QLED i OLED spadną do najlepszych dotychczas cen.

Wraz ze wzrostem popularności OLED (dzięki nowej technologii i mniejszym modelom telewizorów) prawdopodobnie zaobserwujemy spadek kosztów produkcji z powodu inwestycji w bardziej wydajną produkcję; te oszczędności prawdopodobnie zostaną przeniesione na nas, konsumentów. .

Natomiast w przypadku ekranów QLED, gdy ich popularność spada, producenci i witryny sklepowe będą chcieli przenieść swoje zapasy, aby zrobić miejsce na nowsze, bardziej pożądane telewizory. W związku z tym można spodziewać się również spadku cen telewizorów QLED.

Najlepszy czas na szukanie tych ofert to prawdopodobnie wydarzenia związane ze sprzedażą, takie jak Czarny piątek, jeśli szukasz okazji na ekranie QLED.

Kiedy jednak takie rzeczy się wydarzą, będziesz chciał mieć na to oko, ponieważ jeśli analitycy mają rację, jeśli przegapisz swoją szansę, możliwe jest, że tanie QLED-y wyczerpią się i znikną na zawsze.

Udostępnij to