Amazon pozwoli teraz kupującym robić zakupy z Prime na stronach osób trzecich

Amazon pozwoli teraz kupującym robić zakupy z Prime na stronach osób trzecich

W obliczu spowolnienia gospodarczego i klientów, którzy robią mniej zakupów online, aby zaoszczędzić pieniądze, Amazon ogłosił, że Shop with Prime (otwiera się w nowej karcie) zostanie rozszerzony na amerykańskie platformy handlu internetowego już XNUMX i XNUMX stycznia XNUMX roku.

Ten ruch spowoduje, że gigant handlu detalicznego zyska większy udział w rynku zakupów online poza 4 wirtualnymi ścianami swojej platformy Amazon.com.

Uruchomiona wiosną XNUMX r. usługa Buy with Prime jest dostępna dla sprzedawców premium korzystających z usługi Fulfillment by Amazon (FBA) i garstki premium w ramach programu tylko na zaproszenia. Oczekuje się, że począwszy od końca tego miesiąca, więcej sklepów internetowych będzie mogło korzystać z Amazon Prime, w tym płynnej obsługi kasy i usprawnionego procesu zwrotów.

Kup z Primem

W ramach umowy sprzedawcy detaliczni będą mogli uzyskiwać recenzje, które klienci usługi przesłali na platformę Amazon bezpośrednio w ich imieniu, odblokowując ogromny potencjał większej liczby recenzji. Oczywiście klienci usług dealerskich innych firm mogą oczekiwać zwykłej szybkiej i bezpłatnej wysyłki Prime.

„Ściśle współpracujemy ze sprzedawcami od momentu wprowadzenia usługi Buy with Prime i jesteśmy zachwyceni wynikami, które do tej pory pomogły im osiągnąć” — powiedział Peter Larsen, wiceprezes Buy with Prime.

Najważniejsze to średni wzrost współczynnika konwersji kupujących o XNUMX%, który Amazon opiera na sklepach, które mają i nie skonfigurowały Shop with Prime, mierzony w tym samym okresie, aby uniknąć błędnej interpretacji danych spowodowanych sezonowością i czynnikami zewnętrznymi. .

Firma Wyze zajmująca się technologią inteligentnych domów twierdzi, że odnotowała XNUMX% wzrost konwersji, co skłoniło ją do oferowania Shop with Prime w swoim katalogu produktów. Konfiguracja oferuje własny koszyk zakupów online firmy lub ofertę Prime, która wymaga od klientów zalogowania się za pomocą konta Amazon. Marka mieszanek napojów elektrolitowych Hydralyte przetestowała podobny wzrost o XNUMX%, podczas gdy marka produktów do pielęgnacji skóry Trophy Skin przetestowała poprawę o ponad XNUMX%.

TechRadar Pro skontaktował się z Amazonem, aby uzyskać więcej informacji na temat globalnej ekspansji Buy with Prime. Rzecznik firmy powiedział:

„Wprowadziliśmy opcję Kup z Prime jako ofertę tylko dla zaproszonych osób i cieszymy się, że wkrótce będzie ona szeroko dostępna dla handlowców każdej wielkości z siedzibą w USA. Z niecierpliwością czekamy na zebranie opinii od sprzedawców, które pomogą nam z czasem zbudować i rozwijać tę ofertę”.

Przez TechCrunch (otwiera się w nowej karcie)