7 trendów VPN, o których mogłeś nie wiedzieć

7 trendów VPN, o których mogłeś nie wiedzieć

Praca z domu stała się normą na całym świecie, a cenzura w Internecie, inwigilacja Internetu i cyberprzestępczość stają się coraz częstsze. Nic dziwnego, że w ciągu ostatnich dwóch lat wielu użytkowników Internetu zwróciło się do jednej z najlepszych usług VPN, aby chronić swoją anonimowość w Internecie.

W skrócie Virtual Private Network, VPN to oprogramowanie, które maskuje Twój prawdziwy adres IP, jednocześnie chroniąc Twoje dane przesyłane w zaszyfrowanym tunelu. Oferując lepsze bezpieczeństwo danych, prywatność i swobodę transmisji, sieci VPN nadają się do szerokiego zakresu działań.

Właśnie dlatego branża VPN rośnie wykładniczo. Z nowego raportu Future Market Insight (IMF) wynika, że ​​około jedna trzecia wszystkich użytkowników Internetu na świecie korzysta obecnie z VPN, a w 1.7 r. oczekuje się, że rynek ten osiągnie wycenę na poziomie 2022 miliarda euro (otwiera się w nowej karcie). I ta podwyżka się nie skończy, wręcz przeciwnie.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym trendom i prognozom VPN, aby zrozumieć, jak zmieniał się popyt na przestrzeni lat i jak prawdopodobnie będzie się on rozwijał w przyszłości.

Ilustracja liter VPN otoczonych ludźmi, urządzeniami i kłódkami

(Zdjęcie: Shutterstock)

1. Oczekuje się, że rynek VPN osiągnie 6.100 miliarda dolarów do 2032 roku

Analitycy MFW ustalili, że popyt na usługi VPN ma rosnąć w tempie 13,6% rocznie. Oznacza to, że do 6.100 r. oczekuje się, że rynek jako całość osiągnie wycenę na poziomie 2032 miliarda dolarów. Oznacza to wzrost o prawie 259% w ciągu około 10 lat.

Raport MFW ujawnił również, że same sieci VPN będą stanowić około 12% sprzedaży w globalnej branży bezpieczeństwa sieci. Zdaniem ekspertów, prostota i wszechstronność to główne czynniki wpływające na popularność oprogramowania.

„Użytkownicy Internetu desperacko szukają skutecznych sposobów uniknięcia naruszeń prywatności” – powiedział LaComparacion Sudip Saha, dyrektor zarządzający MFW. „Ponieważ większość z nich nie jest obeznana z technologią, VPN zwykle wyróżniają się jako najlepsze rozwiązanie tego problemu”.

2. Urzędnicy państwowi korzystają z VPN, aby ominąć własną cenzurę

Nie tylko obywatele zwracają się do usług VPN, aby ominąć lokalną cenzurę i uzyskać dostęp do zablokowanych witryn; To samo dotyczy rządów, które jako pierwsze egzekwują ten zakaz.

Badacze Top10VPN odkryli, że od początku wojny z Ukrainą rosyjscy urzędnicy wydali około 10 milionów euro na kontrakty VPN (otwiera się w nowej karcie). Jak na ironię, najwięcej wydały organizacje z siedzibą w Moskwie, przy czym na agencje legislacyjne i komunikacyjne przypadało ponad 40% całkowitych wydatków.

To nie jest odosobniony przypadek. Jest bardzo prawdopodobne, że chiński rząd korzysta z chińskiej sieci VPN, aby uzyskać dostęp do Twojej strony na Twitterze; Platforma jest zakazana w kraju. W końcu ojciec Wielkiej zapory ogniowej Fang Binxing użył tego oprogramowania nawet na publicznej konferencji (otwiera się w nowej karcie), aby ominąć swoje własne dzieło.

Inteligentny telefon w dłoni z logo Facebooka. W tle zamazany, czerwony ocenzurowany tekst

(Zdjęcie: klevo/Shutterstock)(*7*)3. Kanada i Meksyk to kraje z największą liczbą streamerów VPN

Prawdopodobnie nie jest aż tak zaskakujące, że zagorzali streamerzy coraz częściej korzystają z dobrej sieci VPN do przesyłania strumieniowego, aby ominąć ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do treści globalnych w dowolnym miejscu na świecie.

Jak wykazało badanie Global Web Index 2018, ponad połowa respondentów stwierdziła, że ​​dostęp do lepszej rozrywki jest główną motywacją do korzystania z usługi VPN (otwiera się w nowej karcie). Niedawno przeprowadzona przez TechRadar ankieta obejmująca prawie 3000 użytkowników VPN wykazała, że ​​69% respondentów korzystało z tego oprogramowania do odblokowywania treści przesyłanych strumieniowo, co dokładnie odzwierciedla ankieta przeprowadzona przez dostawcę VPN Surfshark (otwiera się w nowej karcie).

Podobne dane wynikają także z dochodzenia MFW. „Dostęp do treści i prywatność to dwa najważniejsze powody, dla których warto korzystać z VPN” – powiedział LaComparacion Sudip Saha, dyrektor operacyjny w FMI.

Ale które kraje mają najwięcej streamerów VPN? Kanada i Meksyk znalazły się na szczycie listy z 49% wszystkich użytkowników VPN, którzy twierdzą, że korzystają z VPN w celu uzyskania dostępu do treści objętych ograniczeniami geograficznymi. Brazylia jest na trzecim miejscu z 37%, a za nią Wielka Brytania, Irlandia i Indie,

4. Amerykanie bardziej martwią się o swoje bezpieczeństwo w Internecie

Chociaż bezpieczeństwo i transmisja strumieniowa to główne powody, dla których ludzie korzystają z VPN, motywacje te nie wszędzie mają taką samą wartość. Z analizy nawyków Surfshark wynika, że ​​respondenci mieszkający w Stanach Zjednoczonych najbardziej obawiali się o swoje bezpieczeństwo w Internecie.

Jednocześnie Stany Zjednoczone znajdują się na czele listy ofiar cyberprzestępczości na świecie. W 2020 r. cyberataki dotykały każdego dnia ponad 1480 osób w porównaniu z 657 w 2015 r. Oznacza to 55% wzrost cyberprzestępczości każdego roku.

Wszystko to, w połączeniu z faktem, że Stany Zjednoczone są także członkiem-założycielem sojuszu Five Eyes, sprawia, że ​​troska o bezpieczeństwo obywateli jest więcej niż uzasadniona.

5. Sri Lanka odnotowała największy wzrost popytu na VPN w 2022 r

Według monitora popytu na VPN Top10VPN, Sri Lanka odnotowała największy wzrost wyszukiwań na całym świecie w 2022 roku.

Po decyzji o zablokowaniu wszystkich głównych platform mediów społecznościowych, 17 kwietnia dzienna liczba wyszukiwań VPN wzrosła o ponad 000 3% (otwiera się w nowej karcie). Jeszcze dzień wcześniej szczytowy popyt wzrósł o 2352%.

Wraz z wprowadzeniem ogólnokrajowej godziny policyjnej, blokada mediów społecznościowych, która została szybko zniesiona, ponieważ VPN czynią ją „całkowicie bezużyteczną”, pojawiła się, gdy rząd próbował powstrzymać falę protestów podsycanych poważnym kryzysem gospodarczym i niedoborem podstawowych produktów.

W porównaniu ze znacznie mniej imponującym odsetkiem 12,63% mieszkańców Sri Lanki, którzy pobiorą VPN w 2021 r. (otwiera się w nowej karcie), według wskaźnika wdrożenia Atlas VPN wyraźnie potwierdza to, że coraz więcej obywateli zwraca się do usług VPN w czasach kryzysu społecznego kryzys. podniecenie.

6. Oczekuje się, że najwyższy wzrost odnotuje region Azji i Pacyfiku

Cenzura rządowa, gęsto zaludnione kraje i rosnące zapotrzebowanie na bezpieczny zdalny dostęp to prawdopodobnie powody, dla których oczekuje się, że region Azji i Pacyfiku odnotuje najwyższy wzrost na rynku VPN.

Według prognoz MFW oczekuje się, że popyt na VPN wzrośnie o około 500% do 2032 r. W samych Indiach roczny wzrost ma osiągnąć około 22%, podczas gdy na rynku japońskim oczekuje się tego samego, przy wzroście popytu po 18% każdy rok. rok.

Dane Surfshark wykazały, że trzy największe rynki VPN w 2021 r. znajdowały się odpowiednio w regionie Azji i Pacyfiku, były to odpowiednio Indie, Chiny i Indonezja.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa obawiają się jednak, że nowe przepisy, takie jak niedawna indyjska ustawa o zatrzymywaniu danych, mogą negatywnie wpłynąć na te przewidywania. „Zakazy VPN będą przede wszystkim szkodzić interesom korporacji, zniechęcając do inwestycji i prowadzenia działalności gospodarczej w Indiach” – powiedział Sudip Saha, dyrektor operacyjny MFW.

obraz przedstawiający chmurę i różne urządzenia komputerowe

(Zdjęcie: Pixabay)

7. VPN oparte na chmurze mogą być nową przyszłością

Kolejne interesujące ustalenie z raportu MFW z 2022 r. dotyczy rodzaju oprogramowania VPN, które prawdopodobnie zyska popularność wśród konsumentów.

Usługi VPN oparte na chmurze odnotowały już wzrost popytu w sektorze biznesowym. Oferują one szereg korzyści firmom potrzebującym bezpiecznego dostępu zdalnego, w tym profesjonalnym firmom SEO, marketerom, biurom podróży, instytucjom bankowym i nie tylko.

Do tej pory VPN w chmurze były wykorzystywane jedynie jako alternatywa dla tradycyjnych usług biznesowych. Eksperci uważają jednak, że płynące z niej zalety sprawią, że już niedługo tego typu technologia stanie się pierwszym wyborem codziennych użytkowników Internetu w nadchodzących latach.