Praca w domu stała się normą na całym świecie, a cenzura w Internecie, nadzór w Internecie i cyberprzestępczość stają się coraz częstsze. Nic dziwnego, że w ciągu ostatnich kilku lat wielu użytkowników Internetu zwróciło się do jednej z najlepszych usług VPN, aby chronić swoją anonimowość w Internecie.

Skrót od Virtual Private Network, VPN to oprogramowanie, które maskuje Twój prawdziwy adres IP, jednocześnie chroniąc dane podczas przesyłania w zaszyfrowanym tunelu. Oferując lepsze bezpieczeństwo danych, prywatność i swobodę przesyłania strumieniowego, sieci VPN nadają się do szerokiego zakresu działań.

Właśnie dlatego branża VPN rozwija się wykładniczo. Około jedna trzecia wszystkich użytkowników Internetu na całym świecie korzysta obecnie z pewnego rodzaju VPN, a według nowego raportu Future Market Insight (MFI) rynek do 1.7 r. osiągnie wartość 2022 miliarda euro (otwiera się w nowej karcie). I ten wzrost nie wyczerpie się, wręcz przeciwnie.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym trendom i prognozom VPN, aby zrozumieć, jak zmieniał się popyt na przestrzeni lat, a także jak prawdopodobnie będzie się rozwijał w przyszłości.

(Zdjęcie: Shutterstock)

1. Oczekuje się, że do 6.100 r. rynek VPN osiągnie 2032 miliarda dolarów

Analitycy MFW ustalili, że popyt na usługi VPN będzie rósł w tempie 13,6% rocznie. Oznacza to, że oczekuje się, że do 6.100 r. rynek jako całość osiągnie wycenę 2032 mld USD wzrost o prawie 259% w ciągu około 10 lat.

Raport MFW ujawnił również, że same VPN będą stanowić około 12% sprzedaży w całej globalnej branży bezpieczeństwa sieci. Według ekspertów prostota i wszechstronność to główne czynniki decydujące o popularności oprogramowania.

„Użytkownicy Internetu desperacko szukają skutecznych sposobów zapobiegania naruszeniom prywatności” – powiedział dla TechRadar Sudip Saha, dyrektor generalny MFW. „Ponieważ większość z nich nie zna się na technologii, VPN wydają się być najlepszym rozwiązaniem tego problemu”.

2. Urzędnicy państwowi używają VPN, aby ominąć własną cenzurę

Nie tylko obywatele zwracają się do usług VPN, aby ominąć lokalną cenzurę i uzyskać dostęp do zablokowanych witryn; to samo dotyczy rządów, które w pierwszej kolejności egzekwują zakaz.

Badacze Top10VPN odkryli, że rosyjscy urzędnicy wydali około 10 milionów euro na umowy VPN (otwiera się w nowej karcie) od początku wojny z Ukrainą. Jak na ironię, organizacje z siedzibą w Moskwie faktycznie wydały więcej, a agencje komunikacyjne i legislacyjne odpowiadają za ponad 40% całkowitych wydatków.

To nie jest odosobniony przypadek. Chiński rząd najprawdopodobniej korzysta z chińskiej sieci VPN, aby uzyskać dostęp do Twojej strony na Twitterze; platforma jest zakazana w kraju. W końcu ojciec Great Firewall Fang Binxing użył nawet tego oprogramowania podczas publicznego wykładu (otwiera się w nowej karcie), aby ominąć własne dzieło.

Inteligentny telefon w dłoni pokazujący logo Facebooka. Niewyraźny czerwony ocenzurowany tekst w tle

(Źródło zdjęcia: klevo/Shutterstock)(*7*)3. Kanada i Meksyk to kraje z największą liczbą streamerów VPN

Prawdopodobnie nie jest to zaskakujące, że zapaleni streamerzy coraz częściej korzystają z dobrej sieci VPN do przesyłania strumieniowego, aby ominąć ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do globalnych treści w dowolnym miejscu na świecie.

Jak ujawniło badanie Global Web Index z 2018 r., ponad połowa respondentów stwierdziła, że ​​główną motywacją do korzystania z usługi VPN jest dostęp do lepszej rozrywki (otwiera się w nowej karcie). Niedawno przeprowadzone przez TechRadar badanie przeprowadzone na prawie 3000 użytkowników VPN wykazało, że 69% respondentów użyło oprogramowania do odblokowania treści przesyłanych strumieniowo, co dokładnie odzwierciedla ankieta przeprowadzona przez dostawcę VPN Surfshark (otwiera się w nowej karcie).

Podobne dane pojawiły się również w dochodzeniu MFW. „Dostęp do treści i prywatność to dwa najbardziej przekonujące powody, dla których warto korzystać z VPN”, powiedział TechRadar Sudip Saha, dyrektor operacyjny MFW.

Ale które kraje mają najwięcej nadajników VPN? Kanada i Meksyk znalazły się na szczycie listy, gdzie 49% wszystkich użytkowników VPN twierdzi, że korzysta z VPN w celu uzyskania dostępu do treści z ograniczeniami geograficznymi. Brazylia zajmuje trzecie miejsce z 37%, a następnie Wielka Brytania, Irlandia i Indie.

4. Amerykanie bardziej martwią się o swoje bezpieczeństwo w sieci

Chociaż bezpieczeństwo i przesyłanie strumieniowe to główne powody, dla których ludzie korzystają z VPN, te motywacje nie wszędzie mają taką samą wartość. W oparciu o spostrzeżenia Surfshark dotyczące zwyczajów swoich subskrybentów, respondenci mieszkający w Stanach Zjednoczonych byli najbardziej zaniepokojeni swoim bezpieczeństwem w Internecie.

Jednocześnie na szczycie listy pod względem liczby ofiar cyberprzestępczości na świecie znajdują się również Stany Zjednoczone. W 2020 r. cyberataki codziennie dotykały ponad 1480 osób w porównaniu z 657 w 2015 r. Oznacza to coroczny wzrost liczby cyberprzestępczości o 55%.

Wszystko to, w połączeniu z faktem, że Stany Zjednoczone są również członkiem-założycielem sojuszu Five Eyes, sprawia, że ​​troska o bezpieczeństwo obywateli jest bardziej niż uzasadniona.

5. Sri Lanka odnotowała największy wzrost popytu na VPN w 2022 r.

Według monitorowania popytu VPN Top10VPN, Sri Lanka odnotowała największy wzrost wyszukiwań na świecie w 2022 roku.

Po decyzji o zablokowaniu wszystkich głównych platform mediów społecznościowych, 17 kwietnia liczba codziennych wyszukiwań VPN wzrosła o ponad 000 3% (otwiera się w nowej karcie). Nawet dzień wcześniej popyt szczytowy wzrósł o 2352%.

Wraz z ogólnokrajową godziną policyjną, zakaz mediów społecznościowych, który został szybko zniesiony, ponieważ VPN czyni go „całkowicie bezużytecznym”, pojawił się jako rządowa próba powstrzymania fali protestów napędzanych tragicznym kryzysem gospodarczym i niedoborem podstawowych produktów.

W porównaniu ze znacznie mniej imponującym 12,63% Sri Lanki pobierających VPN w 2021 r. (otwiera się w nowej karcie), według indeksu adopcyjnego Atlas VPN wyraźnie potwierdza to, jak coraz więcej obywateli zwraca się do usług VPN w czasach społecznościowych kryzys. podniecenie.

6. Oczekuje się, że region Azji i Pacyfiku odnotuje największy wzrost

Cenzura rządowa, gęsto zaludnione kraje i rosnąca potrzeba bezpiecznego zdalnego dostępu to prawdopodobnie powody, dla których oczekuje się, że region Azji i Pacyfiku odnotuje największy wzrost na rynku VPN.

Według prognoz MFW popyt na VPN ma wzrosnąć o około 500% do 2032 roku. W samych Indiach roczny wzrost ma wynieść około 22%, podczas gdy rynek japoński ma zrobić to samo, przy wzroście popytu o 18 % każdego roku. rok.

Dane Surfshark ujawniły, że wszystkie trzy największe rynki VPN w 2021 r. znajdowały się odpowiednio w regionie Azji i Pacyfiku, były to Indie, Chiny i Indonezja.

Eksperci od cyberbezpieczeństwa obawiają się jednak, że nowe przepisy, takie jak niedawna indyjska ustawa o retencji danych, mogą negatywnie wpłynąć na te prognozy. „Zakazy VPN zaszkodzą przede wszystkim interesom korporacyjnym, zniechęcając do inwestycji i działalności biznesowej w Indiach” – powiedział Sudip Saha, dyrektor operacyjny MFW.

obraz przedstawiający chmurę i różne urządzenia obliczeniowe

(Zdjęcie: Pixabay)

7. Sieci VPN oparte na chmurze mogą być nową przyszłością

Kolejne interesujące odkrycie z raportu MFW z 2022 r. dotyczy rodzaju oprogramowania VPN, które może zyskać popularność wśród konsumentów.

Usługi VPN w chmurze już odnotowały wzrost popytu w sektorze biznesowym. Oferują one szereg korzyści firmom, które potrzebują bezpiecznego zdalnego dostępu, w tym profesjonalnym firmom SEO, marketerom, biurom podróży, instytucjom bankowym i innym.

Do tej pory VPN w chmurze były wykorzystywane jedynie jako alternatywa dla tradycyjnych usług biznesowych. Eksperci uważają jednak, że jej zalety sprawią, że w najbliższych latach tego typu technologia będzie pierwszym wyborem codziennych internautów.

Udostępnij to