To był doskonały tydzień dla wiadomości z rozrywki na dużym ekranie. Długo oczekiwana kontynuacja Avatara Jamesa Camerona, Avatar: The Way of the Water, wreszcie trafiła do kin, Spider-Man: Across the Spiderverse doczekał się oszałamiającego pierwszego zwiastuna, a Superman Henry'ego Cavilla, który został zmuszony do powieszenia, został wydany. warstwę raz. i dla wszystkich

Dobrze więc, że w ten weekend rekomendacje dotyczące transmisji strumieniowych są nagłówkami kilku filmów, których premiery kinowe jeszcze się nie zakończyły: jeśli jesteś w USA, Black Adam i The Banshees of Inisherin są teraz dostępne do transmisji w HBO Max.

Jest też o wiele więcej do obejrzenia gdzie indziej, a poniżej podsumowaliśmy siedem najlepszych nowych filmów i programów telewizyjnych dostępnych do transmisji strumieniowej w serwisie Netflix, Prime Video, Disney Plus i nie tylko w ten weekend.

Czarny Adam (HBO Max)

Dzięki bogom! Wydany w kinach na całym świecie mniej niż dwa miesiące temu, Black Adam jest teraz dostępny do transmisji na HBO Max w Stanach Zjednoczonych.

Ten film o superbohaterach z Dwaynem Johnsonem w roli głównej śledzi losy tytułowego Teth-Adama, stuletniego mieszkańca Kahndaq, obdarzonego boskimi mocami, który po ucieczce z więzienia walczy ze współczesnym społeczeństwem sprawiedliwości: Hawkmanem (Aldis Hodge), Doctor Fate (Pierce Brosnan), Atom Smasher ( Noah Centineo) i Cyclone (Quintessa Swindell).

Dość powiedzieć, że Czarny Adam nie jest jednym z najlepszych filmów o superbohaterach, jakie kiedykolwiek powstały, ale oglądanie, jak The Rock wystrzeliwuje samoloty wojskowe na ziemię, nigdy się nie starzeje. Widzowie w Wielkiej Brytanii mogą przesyłać strumieniowo film za pośrednictwem usług wideo na żądanie, takich jak Prime Video.

Teraz dostępne do streamowania w HBO Max.

Zjawy Inisherin (HBO Max)

Kolejnym ekskluzywnym amerykańskim filmem, którego premiera odbędzie się w HBO Max w ten weekend, są Banshees of Inisherin, który trafił do kin mniej więcej w tym samym czasie co Czarny Adam.

W Brugii duet Colin Farrell i Brendan Gleeson ponownie spotykają się przy piątym filmie fabularnym reżysera Martina McDonagha, który opowiada o dążeniu jednego człowieka do zrozumienia, dlaczego jego najlepszy przyjaciel nagle zakończył wieloletnią przyjaźń na wyspie.

Inisherin’s Banshees zdobyło niemal powszechne uznanie za niezwykłą mieszankę komedii i tragedii, kiedy został otwarty w październiku, a film był reklamowany jako silny pretendent do przyszłorocznego Oscara za najlepszy film. Jak wspomniano, ten jest teraz dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale widzowie z Wielkiej Brytanii będą mogli przesyłać strumieniowo The Banshees of Inisherin na Disney Plus od 21 grudnia.

Teraz dostępne do streamowania w HBO Max.

1923 (Paramount Plus)

Niemal dokładnie rok po debiucie poprzedniego prequela, 1883, następna seria Yellowstone, 1923, zaczyna być emitowana w Paramount Plus od niedzieli.

W najnowszej odsłonie popularnego zachodniego uniwersum showrunnera Taylora Sheridana występują Harrison Ford (w swojej pierwszej regularnej roli telewizyjnej), Helen Mirren, James Badge Dale, Darren Mann i Michelle Randolph jako nowe postacie Duttona i podąża za próbami Duttona, aby rodzina poradziła sobie z prohibicją i Wielki Kryzys w – zgadłeś! – 1923 Montana.

Robert Patrick (Terminator 2: Dzień sądu) i Timothy Dalton (seria o Jamesie Bondzie) również pojawiają się w ośmioodcinkowym pierwszym sezonie 1923, więc Paramount Plus może mieć tutaj prawdziwy klejnot.

Dostępny do transmisji na Paramount Plus od niedzieli.

Dzisiejsze najlepsze oferty Paramount Plus

Najważniejszy Więcej (otwiera się w nowej karcie)Najważniejszy Więcej (otwiera się w nowej karcie)Najważniejszy Więcej (otwiera się w nowej karcie)

Bardo, fałszywa kronika garści prawd (Netflix)

Nagrodzony Oscarem reżyser Alejandro González Iñárritu powraca ze swoim pierwszym filmem fabularnym od czasu Zjawy z Bardo z 2015 roku, fałszywej kroniki kilku prawd na Netflix.

Ten hiszpańskojęzyczny dramat, którego akcja rozgrywa się w Meksyku, koncentruje się na meksykańskim dziennikarzu Silverio (Daniel Giménez Cacho), który przeżywa kryzys egzystencjalny po powrocie z Los Angeles po zdobyciu prestiżowej nagrody dokumentalnej.

Jasne, to streszczenie sprawia, że ​​Bardo wydaje się trochę niezdarny, a 150-minutowy czas trwania filmu też nie pomaga w tym względzie, ale historia nauczyła nas, że historie Iñárritu prawie zawsze warto obejrzeć. Czy to może znaleźć się na naszej liście najlepszych filmów Netflix?

Teraz dostępne do streamowania na Netflix.

Dzisiejsze najlepsze oferty Netflix

Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)(*7*)Skarb narodów: Na skraju historii (Disney Plus)

Disney kontynuuje swoje dążenie do rozszerzenia każdego wszechświata w swoim arsenale własności intelektualnej (IP) w ten weekend dzięki grze National Treasure: Edge of History.

W tym 10-odcinkowym serialu Lisette Olivera gra Jess, nieustępliwą marzycielkę, która wyrusza na poszukiwanie skarbów, gdy arogancka przeszłość jej rodziny wychodzi na jaw. Harvey Keitel i Justin Bartha ponownie wcielają się w swoje role z filmów Skarb narodów, a Catherine Zeta-Jones dołącza do serialu jako debiutantka Billie Pearce.

Jeśli jesteś już fanem serii National Treasure Disneya, a nawet serii Uncharted firmy Sony, Edge of History prawdopodobnie będzie miał wystarczająco dużo akcji, aby Cię wciągnąć (nie spodziewaj się, że dawna gwiazda Nicolas Cage pojawi się w jakimkolwiek charakterze).

Teraz dostępne do streamowania w Disney Plus.

Najlepsze dzisiejsze oferty Disney+

Disney (otwiera się w nowej karcie)Disney + (otwiera się w nowej karcie)

Opiekunka do dzieci (Prime Video)

Prime Video intensyfikuje polowanie na nagrody z Nanny, która zdobyła pierwszą nagrodę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Sundance.

W tym psychologicznym horrorze debiutującego scenarzysty i reżysera Nikyatu Jusu, Anna Diop wciela się w senegalską imigrantkę, której dni pracy na Manhattanie jako niania bogatej młodej białej kobiety są nawiedzane przez złowieszczą (czytaj: przerażającą) nadprzyrodzoną obecność.

Recenzje Niani były zaskakująco różne od czasu debiutu filmu w Sundance, chociaż pochwały za „niesamowity występ” Diopa były obfite i szybkie.

Teraz można przesyłać strumieniowo w Prime Video.

Dzisiejsze najlepsze oferty Amazon Prime

Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)

Gdyby te ściany mogły śpiewać (Disney Plus)

W tym tygodniu pełnometrażowy film dokumentalny „Gdyby te ściany mogły śpiewać” dokumentuje trwałe muzyczne dziedzictwo londyńskich Abbey Road Studios.

Wyreżyserowany przez Mary McCartney (tak, to córka Paula McCartneya), ten pełnometrażowy film łączy wywiady, nagrania z sesji i nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne, tworząc kronikę dziewięciu dekad twórczej magii. Elton John, Nile Rodgers i członkowie The Beatles to tylko niektóre z nazwisk, które dostarczają odkrywczych anegdot.

Teraz dostępne do streamowania w Disney Plus.

Udostępnij to