To był dobry rok dla Hyundaia i jego Ioniq 5 EV. Po otrzymaniu entuzjastycznych recenzji i tysiącach zamówień w ostatnich miesiącach, flagowy samochód elektryczny marki uzyskał wyższą ocenę bezpieczeństwa niż efektowny sedan i4 BMW.

Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (otwiera się w nowej zakładce) (IIHS) przyznał Ioniq 5 najwyższe wyróżnienie w zakresie bezpieczeństwa, nazwane Top Safety Pick+, po tym, jak pojazd elektryczny wyprodukowany w Korei uzyskał najwyższe oceny w różnych testach zderzeniowych.

Z kolei BMW i4 zdobyło zaledwie cztery z pięciu gwiazdek w porównywalnym teście Europejskiego Programu Oceny Nowych Samochodów (EuroNCAP), który wskazywał na brak autonomicznego systemu hamowania awaryjnego (AEB) i wykrywania zderzeń. siedzenie kierowcy i pasażera z tyłu (według InsideEVs (otwiera się w nowej zakładce)).

Warto zauważyć, że BMW i4 jest dalekie od niebezpiecznego samochodu: EuroNCAP chwali jego osiągi konstrukcyjne i integralność akumulatora, ale jego niedociągnięcia technologiczne podkreślają, jak dobrze Ioniq 5 radził sobie w podobnych warunkach (EV Hyundaia również zdobył pięć gwiazdek w ten sam test EuroNCAP (otwiera się w nowej karcie).

Wyniki będą mile widziane przez nowych i przyszłych właścicieli Kia EV6 i Genesis GV60, a także tych, którzy szukają Ioniq 5, ponieważ wszystkie trzy samochody są zbudowane na tej samej platformie E-GMP.

Aby przekonać się na własne oczy, jak ładny samochód elektryczny Hyundaia wypadł w ostatnich testach IIHS, zapoznaj się z poniższymi oficjalnymi zdjęciami z testów zderzeniowych instytutu:

Jak zauważa Green Car Reports (otwiera się w nowej karcie), warto pamiętać, że National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) jeszcze nie przetestowała Ioniq 5, chociaż bylibyśmy zaskoczeni, gdyby nie przeszedł tych porównywalnych testów.

W naszej recenzji samochodu opisaliśmy Ioniq 5 jako „świetny EV” i „atrakcyjną propozycję dla różnych nabywców” dzięki zróżnicowanym opcjom ładunkowym, przestronnemu wnętrzu i wyjątkowemu designowi.

Nie ma najszerszej gamy najnowocześniejszych technologii, ale jak na krzykliwy EV, który zaczyna się od stosunkowo rozsądnej ceny 36,995 45,000 euro (około 65,000 4 USD / 52,575 65,000 AU), dla porównania BMW i90,000 zaczyna się od 5 2022 EUR (około XNUMX XNUMX USD). XNUMX XNUMX € / XNUMX XNUMX AU: Ioniq XNUMX nadal pojawia się wśród naszych najlepszych samochodów elektrycznych, które można kupić w XNUMX roku.

Nawiasem mówiąc, Hyundai niedawno podniósł pokrywę swojego długo oczekiwanego sedana Ioniq 6, który ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2023 roku. Uważamy, że wygląda jak Magic Mouse firmy Apple na kółkach, ale możesz sam zdecydować, czy Koreańska marka jest kolejnym zwycięzcą w rozwijającym się sektorze pojazdów elektrycznych.

Udostępnij to