Najlepsze aplikacje społecznościowe wypuściły na rynek swoje mniejsze wersje, aby wzmocnić słabszy sprzęt. W 2015 roku użytkownicy mieli zielone światło, aby pobierz Facebook Lite, jako rozwiązanie dla aplikacji znanej z nadmiernego zużywania zasobów sprzętowych.

Telefony komórkowe ze słabymi procesorami, ograniczoną przestrzenią dyskową i małą pamięcią RAM zostały prawie wykluczone z trendu sieci społecznościowych, ponieważ te smartfony nie były w stanie obsłużyć szybkości aplikacji.

W tym sensie aplikacje na Androida lite dało zespołom front-endowym przerwę od aktualizacji aplikacji, które zawsze wymagają więcej miejsca. Do tej pory wiele firm pokazało swoją zredukowaną wersję, aby konkurować z najpopularniejszymi.

Spis treści

Użyj tych aplikacji Lite, aby ulepszyć swój stary telefon

Po sukcesie Facebooka Lite inne usługi poszły w ich ślady i mają teraz lżejszą wersję dla starszych telefonów. Wszystkie zapewniają przyjemne korzyści dla swoich użytkowników, wśród których wyróżnia się oszczędność miejsca i mniejsze zużycie pamięci RAM. Poznaj cztery najpopularniejsze aplikacje w serwisie lite.

1.Facebook Lite

Jak już wspomniano, Facebook był pierwszą siecią społecznościową, która uruchomiła swoją wersję Lite, aby zadowolić użytkowników posiadających telefony komórkowe o małej pojemności i mocy. Pobieranie Facebook Lite jest łatwe, a korzystanie z niego to znacznie więcej. Ponadto zajmuje bardzo mało miejsca na komputerze, co jest jedną z jego największych zalet.

Jest to mniejsza i uproszczona wersja najpopularniejszej sieci społecznościowej na świecie. The możesz zainstalować na urządzeniu mobilnym bez poświęcania innych aplikacji, biorąc pod uwagę, że ta platforma jest jedną z tych, które zużywają najwięcej zasobów przeglądania i przechowywania.

2. Komunikator Lite

Aplikacja Messenger Lite na Androida jest lżejszy i szybszy. z nią będziesz miał dostęp do wszystkich funkcji platformy, ale w prostszy sposób. Możesz skontaktować się ze swoimi kontaktami na Facebooku z Messengera.

Został wprowadzony na rynek z myślą o ludziach, którzy poszukują oszczędzaj czas i miejsce na swoich telefonach komórkowych.

Ponadto, aby aplikacje działały najlepiej, nie zajmując dużo miejsca. Messenger Lite to oficjalna aplikacja na Facebooku idealny dla użytkowników, którzy wymagają tej samej usługi, co zwykła aplikacja peri, bardziej zoptymalizowanej i równie wydajnej.

3.TikTok Lite

TikTok Lite Ma mniejszą platformę zoptymalizowaną pod kątem sprzętu z niższej półki. Jest to oficjalna aplikacja ekskluzywnej sieci społecznościowej wideo, ale o mniejszym rozmiarze. Dla osób z telefonami komórkowymi z małą ilością miejsca i wolnym połączeniem jest to alternatywa, która daje im dostęp do wiodącej sieci społecznościowej w swojej kategorii.

Jedną z jego zalet jest niskie zużycie zasobów, takich jak bateria, pamięć masowa i wykorzystanie danych. Użytkownicy mogą tworzyć filmy w wysokiej rozdzielczości. Mogą również optymalizować zdjęcia za pomocą funkcji synchronizacji rytmu i dołączać efekty. Krótko mówiąc, TikTok Lite to aplikacja, dzięki której korzystasz z podstawowych funkcji tej społeczności w tej samej jakości.

4. Spotify Lite

W hołdzie dla aplikacji, która sprawia, że ​​wszyscy zaczynają bzyczeć, nowy spotify lite została uruchomiona z myślą o ludziach, którzy kochają muzykę, ale nie mają tak potężnego sprzętu. z tą aplikacją lubisz najlepsze motywy za darmo bez względu na to, gdzie jesteś.

Dzięki Spotify Lite będziesz miał dostęp do kolekcji utworów Twojego ulubionego artysty. W związku z rozwojem tej platformy, w serwisie wprowadzono pewne ulepszenia. Zawiera funkcję kontroli danych, aby mieć limit wydatków. Ponadto aplikacja poleci utwory, które mogą Ci się spodobać.

Udostępnij to