3 szybkie wskazówki dotyczące inteligentniejszego udostępniania Androida

3 szybkie wskazówki dotyczące inteligentniejszego udostępniania Androida

Cóż, będę: obecnie jesteśmy na krawędzi 20-23, w taki czy inny sposób. A jednak przesyłanie informacji z telefonu do komputera nadal stanowi niezwykle złożoną zagadkę dla większości z nas, zwykłych śmiertelników.

Szczerze mówiąc, przeszliśmy długą drogę w ciągu 14 lat, odkąd Android pojawił się w naszej skromnej krainie. Ale jeśli chcesz przenieść tekst z urządzenia z systemem Android na komputer z systemem Windows lub Mac albo, nie daj Boże, przenieść plik inny niż zdjęcie z telefonu na komputer, którego system operacyjny nie rymuje się ze SchlomeOS, dzięki Bogu jesteś pewien jak cholera nie jest łatwo.

„Ale poczekaj, panie Android Yammering Man!” być może myślisz. „Mógłbym przysiąc, że czytałem, że Google ma jakiś wyrafinowany system udostępniania niemal równorzędnego, który miał raz na zawsze rozwiązać ten problem!”

Masz całkowitą rację, spostrzegawczy mały orangutanie. Obecnie jednak system udostępniania w pobliżu Google działa tylko między wieloma urządzeniami z Androidem w tym samym obszarze lub między pobliskimi urządzeniami z Androidem i Chromebookami.

Oznacza to, że nie masz szczęścia, jeśli używasz Androida z inną platformą komputerową, jak robi to wiele świadomych produktywności ssaków, lub jeśli chcesz wysłać informacje z urządzenia z Androidem do komputera, który nie jest z przodu. z ciebie. I chociaż podobno trwają prace nad wersją Near Share dla systemu Windows, słyszymy o tym od prawie roku. I nie widzieliśmy jeszcze żadnych oznak ich przybycia.

Nie bój się jednak, bo gdzie jest wola, znajdzie się sposób. A dzięki kilku łatwym w zarządzaniu sztuczkom w wirtualnym rękawie możesz wykonać praktycznie dowolną formę udostępniania z Androida na PC w ciągu sekundy, praktycznie bez nakładu pracy.

Pozwól, że cię oświecę.

Porada dotycząca udostępniania Androida nr 1: teleportuj stronę internetową

Zaczniemy od najprostszego typu udostępniania ze wszystkich, z wyjątkiem tego, który pojawia się często, przynajmniej w moim codziennym doświadczeniu: podstawowego przesyłania strony internetowej z telefonu na komputer (lub odwrotnie).

Nie wiem jak ty, ale ja ciągle muszę otwierać stronę, którą przeglądałem na telefonie na pulpicie systemu Windows w pracy, albo z drugiej strony chcę wysłać stronę z komputera do telefonu, aby trawienie w biegu.

Ten jest tak łatwy do rozwiązania, gdy wiesz, gdzie szukać. I masz kilka godnych pochwały opcji.

Po pierwsze pamiętaj: zawsze możesz zobaczyć listę kart otwartych na innych urządzeniach, sprawdzając sekcję Historia w Chrome na swoim telefonie lub komputerze. Tak długo, jak jesteś zalogowany na to samo konto Google w obu miejscach, będziesz mógł znajdować i przeglądać wszystkie strony, które pozostawiłeś otwarte w innym miejscu, co jest niezwykle pomocne, gdy zdasz sobie sprawę, że potrzebujesz do czegoś dostępu. z innego urządzenia, gdy tego urządzenia nie ma już przed Tobą:

Poza tym, jeśli nadal patrzysz na urządzenie, na którym znajduje się strona, możesz uzyskać dostęp do jeszcze bardziej proaktywnego systemu, aby wysłać stronę na dowolne inne urządzenie i wyświetlić ją tam w celu uzyskania określonego dostępu.

Uso compartido de Android: cromo JR

Funkcja „Wyślij na swoje urządzenia” w przeglądarce Chrome ułatwia wysyłanie strony internetowej na dowolne inne urządzenie, na którym się zalogujesz.

Dobrze wiedzieć, prawda? A my dopiero zaczynamy...

Porada dotycząca udostępniania Androida nr 2: Przeszczep tekstu

Dalej: co się dzieje, gdy masz tekst, który chcesz przenieść z jednego urządzenia na drugie? Czy nie byłoby miło, gdybyś mógł po prostu skopiować coś na komputerze, a sekundę później wkleić to na urządzeniu z Androidem lub zaznaczyć i skopiować tekst na telefonie, a następnie wkleić go do aplikacji na komputerze?

Co dziwne, Google przez długi czas miał skuteczny sposób na zrobienie tego w rozwoju Chrome. Ale system nigdy nie został oficjalnie wydany, a ukryte ustawienia, które go umożliwiały, wyparowały gdzieś po drodze.

Istnieje jednak kilka wyjątkowych narzędzi innych firm, które są gotowe wypełnić tę lukę. A kiedy raz je ustawisz, już nigdy nie będziesz musiał o nich myśleć.

Jeśli używasz systemu Windows na komputerze stacjonarnym i nie masz nic przeciwko porzuceniu Gboard na Androidzie, najłatwiejszą drogą jest poleganie na klawiaturze Microsoft SwiftKey do automatycznej synchronizacji schowka Android-Windows. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby go wykopać i skonfigurować na początku, ale od tego momentu będzie działał doskonale bez większego aktywnego wysiłku.

Jeśli nie używasz systemu Windows lub wolisz nie używać SwiftKey, spektakularnie przydatna aplikacja o nazwie Clipt może zrobić to samo. To eksperymentalny pomysł firmy stojącej za telefonami OnePlus i działa jak urok. Jedynym problemem jest to, że dodaje dodatkowy krok w procesie, ponieważ część procesu synchronizacji schowka na pulpicie Androida nie odbywa się automatycznie; zamiast tego od Ciebie zależy naciśnięcie przycisku w obszarze Szybkich ustawień urządzenia za każdym razem, gdy chcesz wysłać skopiowany tekst do komputera.

(*3*) JR

Wszystko, co musisz zrobić, aby przenieść tekst ze schowka Androida na komputer, to skopiować go, a następnie nacisnąć przycisk Szybkie ustawienia w Clipt.

Jest to jednak łatwe do zrobienia i jest potężnym nowym wzmacniaczem wydajności, bez którego będziesz się zastanawiać, jak kiedykolwiek żyłeś.

Porada dotycząca udostępniania Androida nr 3: Phaser plików

Ostatni, ale nie mniej ważny problem to trudna kwestia plików: plików PDF, plików APK lub dowolnego innego rodzaju załącznika do wyszukiwania słów, który chcesz bez wysiłku przenosić z jednego urządzenia na drugie.

Ponownie, system udostępniania w pobliżu Google doskonale nadaje się do obsługi tego rodzaju zadań, ale jest dostępny tylko wtedy, gdy używasz kombinacji urządzeń z Androidem i Chromebooków i tylko wtedy, gdy te urządzenia znajdują się w tej samej lokalizacji. . Po zintegrowaniu systemu Windows, Mac lub innej platformy albo pomyśleniu o urządzeniach, które nie znajdują się w tej samej fizycznej lokalizacji, nie masz szczęścia.

Tak to wygląda.

Przyjacielu, pozwól, że przedstawię Ci ShareDrop. Jest to narzędzie typu open source, oparte na przeglądarce, które ułatwia przesyłanie plików między dwoma urządzeniami, niezależnie od typu produktu lub systemu operacyjnego, na którym działają. I chociaż Clipt może również obsługiwać udostępnianie plików za Ciebie, ShareDrop pozwoli Ci przesyłać pliki między dwoma urządzeniami – w tym tymi, których nazwy zaczynają się od zbyt pretensjonalnych małych liter – bez konieczności konfiguracji lub instalacji aplikacji.

Jeśli urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, proces nie może być prostszy:

Uso compartido de Android: ShareDrop JR

ShareDrop usuwa wszystkie zwykłe bariery w bezprzewodowym przesyłaniu plików między telefonem z Androidem a dowolnym innym urządzeniem.

Jeśli chcesz wysłać coś między dwoma urządzeniami w różnych sieciach lub nawet w różnych lokalizacjach, możesz dotknąć ikony plusa w prawym górnym rogu strony, aby utworzyć specjalny link do nawiązania takiego połączenia.

Tak czy inaczej, wszystko, co przesyłasz, jest bezpiecznie przesyłane przez szyfrowane połączenie peer-to-peer, co oznacza, że ​​sam ShareDrop nigdy nie zdaje sobie sprawy z tego, co wysyłasz, a dane nigdy nie są przechowywane na zdalnym serwerze.

A ponieważ wszystko jest open source, możesz nawet samodzielnie przejrzeć kod, aby potwierdzić, że działa dokładnie tak, jak oczekiwano.

ShareDrop jest darmowy, chociaż jego twórca przyjmuje darowizny, aby pomóc w pokryciu kosztów prowadzenia usługi.

Gotowe: trzy najważniejsze wskazówki dotyczące inteligentniejszego udostępniania na Androidzie. Pamiętaj o tych taktykach i miej je zawsze pod ręką, a już nigdy nie będziesz mieć problemów z przesyłaniem rzeczy z jednego urządzenia na drugie.

Chcesz jeszcze więcej zwiększającej wydajność wiedzy na temat Androida? Zapisz się do mojego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu, aby otrzymywać trzy otwierające oczy wskazówki dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy piątek.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.