Myślę, że rażąco nie doceniłem wpływu (*16*) 16 i jego nowej funkcji Raise Topic from Background. Są to obrazy następnego poziomu, które zasadniczo zmieniają sposób interakcji z 15-letnią platformą.

Zacznijmy od wyjaśnienia: następna duża aktualizacja platformy mobilnej Apple, (*16*)16, jest jeszcze kilka miesięcy przed jej ostatecznym wydaniem i jest obecnie dopiero w fazie beta dla deweloperów. Publiczna beta może pojawić się już w przyszłym tygodniu (tydzień 3 lipca). Oznacza to, że chociaż mogę opowiedzieć o tym, czego się nauczyłem, nie mogę pokazać więcej niż to, co wszyscy widzieliśmy podczas przemówienia Apple WWDC 2022 w zeszłym miesiącu.

Trzeba przyznać, że demonstracja kogoś, kto łapie buldoga na zdjęciu i od niechcenia upuszcza go na słupek, sama w sobie była świetna. W rzeczywistości korzystanie z niego to coś innego.

Demo (Źródło zdjęcia: Apple)

trzymaj to

O ile wiem, nie ma znaczenia, jakiego rodzaju zdjęcia z biblioteki używasz, ani nawet ile masz lat. Praktycznie każde zdjęcie z jasnym obiektem (lub obiektami) jest grą dla funkcji Podnieś obiekt z tła.

W mojej bibliotece otworzyłem zdjęcia zrobione za pomocą iPhone'a 13 Pro, iPhone'a 8 Plus, iPhone'a 7 i iPhone'a 6 i mogłem wybrać motywy z każdego z nich.

iOS 16 Podnieś temat z tła

(*16*) 16 Podnieś temat z procesu wyboru tła. (Źródło zdjęcia: Apple)

Jak pokazano w przemówieniu otwierającym, otwierasz zdjęcie na iPhonie i kładziesz palec na obiekcie (lub wielu przedmiotach, ponieważ pozwala to uchwycić grupę osób). Wiesz, że Twój iPhone znajduje obiekt dzięki fajnemu efektowi wizualnemu, który wydaje się oznaczać obiekt i przenosić go pod kontrolą palca.

Jak Apple powiedział mi w zeszłym miesiącu, umiejętność identyfikowania tematów jest częścią szybko rozwijającej się technologii segmentacji obrazu firmy. Apple używa go na ekranie blokady, aby po prostu umieścić motyw obrazu przed czasem. W przypadku Raise Subject From Background pozwala wybrać i przenieść temat zdjęcia niemal w dowolne miejsce.

Jest więcej

Myślę, że zrozumiałem to, co zobaczyłem podczas demonstracji WWDC, ale dopiero po wypróbowaniu funkcji Raise Topic from Background zrozumiałem radykalną zmianę (*16*), która się z tym wiąże.

Słuchaj, wspaniale, że (*16*) 16 może zidentyfikować i usunąć dowolny obiekt (osobę, kwiat, ptaka, psa) ze zdjęcia. Nie wymyśliłem, jak przenieść ten temat w inne miejsce. To nie jest funkcja kopiowania i wklejania; Nie jest to również funkcja edycji zdjęć w stylu Magic Eraser firmy Google Pixel. To bardziej jak przejażdżka magicznym dywanem na ruchomej platformie.

Po wybraniu motywu zatrzymałem się na chwilę, próbując dowiedzieć się, co zrobić z obrazem unoszącym się pod moim palcem. Jak uzyskać to w Wiadomościach, tak jak w demie WWDC?

iOS 16 Podnieś temat z tła

Masz teraz temat pod palcem lub kciukiem. (Źródło zdjęcia: Apple)

Instynktownie trzymałem jeden palec na temacie, a drugą dotknąłem ekranu i przesunąłem od dołu, aby dostać się do ekranu głównego. Następnie wybrałem Wiadomości.

Odkryłem, że mogę najechać kursorem na przechwycony obraz nad moją listą wiadomości i upuścić go na jeden z wątków lub przejść bezpośrednio do otwartego wątku wiadomości.

Możesz też otworzyć inną aplikację, taką jak Notatki lub Keynote, i przejść do niej. Dopóki trzymałem palec na przechwyconym temacie, drugą ręką mogłem robić, co chciałem, w tym uruchamiać nowe aplikacje lub przesuwać jedną trzecią drogi od dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do wszystkich otwartych aplikacji i wybrać tę Chciałem postawić na mój temat.

iOS 16 Podnieś temat z tła

Możesz uzyskać dostęp do szerokiej gamy aplikacji. (Źródło zdjęcia: Apple)

Nie pamiętam, żebym (*16*) 16 działała w ten sposób wcześniej, jako system z wieloma oknami.

Jest dziwaczny, fajny i różni się od poprzednich wersji (*16*). Zawsze mieliśmy dotyk wielodotykowy, ale jest to jak dotyk multimodalny, z całkiem dziką nową funkcją obrazu do uruchomienia.

iOS 16 Podnieś temat z tła

Czas wysłać wiadomość do tego psa. (Źródło zdjęcia: Apple)

Raise Subject From Background może zobaczyć wiele zmian, zanim Apple wypuści ostateczną wersję (*16*)16 jesienią, ale nie widzę, żeby wycofywała się z tej niemal rewolucyjnej zmiany (która działa również w iPadOS 16) . To początek czegoś wielkiego.

Udostępnij to