Aktualizacja systemu Windows 11 2022 przynosi opcje graficzne dla

(*11*) Przeprojektowany pasek zadań systemu Windows 11 przeszedł wiele ulepszeń od czasu swojego debiutu w październiku 2021 r., a teraz wygląda na to, że nadchodząca aktualizacja da ci możliwość rozgrupowania aplikacji i poszerzenia obszaru, w którym wyświetlany jest czas, więc sekundy są również wyświetlane. .

(*11*) Pierwsza duża aktualizacja systemu Windows 11 zmieniła pasek zadań, ale użytkownicy nadal narzekali, że ma on zbyt wiele ograniczonych funkcji w porównaniu z paskiem zadań systemu Windows 10.

Analiza: celem jest tutaj udoskonalenie

W końcu system Windows 11 otrzyma ustawienie elementu paska zadań „Nigdy nie scalaj”. Nie zawiera już tytułów okien, jak w systemie Windows 10 i wcześniejszych, ale zachowuje ikonę dla mechanizmu okna, które niektórzy mogą nadal uważać za przydatne. Nowość w kompilacji 25246, ukryta za funkcją 29785186 ✨ pic.twitter.com/IyW5t2CZWQ 16 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

Opinie na temat paska zadań systemu Windows 11 były bardziej kontrowersyjne, niż nawet Microsoft mógł się spodziewać, kiedy go przeprojektował, a dla niektórych może to wynikać ze skali zmiany.

Zamiast ikony Start po lewej stronie paska zadań, znajduje się ona na środku, a funkcje takie jak grupowanie aplikacji i aktywacja menedżera zadań są nieobecne podczas uruchamiania.

Dzięki pierwszej dużej aktualizacji, która zadebiutowała we wrześniu 2022 r., istnieje nowy sposób radzenia sobie z nadmiarem aplikacji na pasku zadań, a także możliwość zmiany liczby aplikacji wyświetlanych w menu Start, dzięki czemu obie są mniej bałaganiarskie. i powinna to być odpowiedź na niektóre skargi otrzymane przez Microsoft.

Ponieważ główne ulepszenia są nadal wprowadzane na pasku zadań, jasne jest, że Microsoft jest daleki od zakończenia, jeśli chodzi o słuchanie opinii i dalsze udoskonalanie funkcjonalności. Czy to wystarczy, by zakochać się w pasku zadań Windowsa 11? Nie jestem do końca pewien, ale nawet małe poprawki, takie jak ta, będą mile widziane.

Udostępnij to