Przemówienie WWDC 2022 dobiegło końca i wprowadziliśmy kilka dużych i ekscytujących zmian w oprogramowaniu do naszych urządzeń Apple, a także nowy sprzęt w postaci MacBooka Air (M2, 2022).

Ale wśród headlinerów ukryte były występy drugoplanowe, których mogłeś nie widzieć w hałasie. Teraz, gdy kurz opadł na WWDC 2022, nadszedł czas, aby rzucić światło na te mało znane ogłoszenia, które mogą być dla Ciebie ważniejsze niż największe zapowiedzi Apple.

Oto nasze dziesięć ulubionych rzeczy, które wpadły nieco pod radar podczas długiej prezentacji Apple, ale nie umknęły naszej uwadze.

1. Będziesz mógł cofnąć wysyłanie katastrofalnych wiadomości na iPhone'a

(* 10 *)

(Zdjęcie: Apple)

Czy ostatnio żałowałeś, że napisałeś SMS-a do niewłaściwej osoby w aplikacji Wiadomości na swoim iPhonie? Apple nie może Ci teraz pomóc, ale w przyszłości pomoże dzięki kilku przydatnym aktualizacjom Wiadomości w iOS 16.

Kiedy iOS 16 pojawi się jeszcze w tym roku, będziesz mógł edytować lub anulować wiadomość po dotknięciu tej fatalnej ikony strzałki. Musisz działać dość szybko, ponieważ opcja będzie dostępna tylko przez 15 minut po wysłaniu wiadomości, ale może uratować ci życie. W końcu prawie codziennie korzystamy z funkcji „do przodu” Gmaila.

2. Apple zabiło Apple Watch Series 3

(Zdjęcie: Apple)

W nieco kontrowersyjnym posunięciu nowe oprogramowanie Apple WatchOS 9 będzie kompatybilne tylko z modelami Apple Watch Series 4 lub nowszymi, co oznacza, że ​​skutecznie zabiło Apple Watch Series 3, produkt, który wciąż jest w sprzedaży.

Seria 3 została wydana w 2017 roku, więc zdecydowanie pokazuje swój wiek. Ale jest to jeden z zegarków obsługujących Apple Fitness i do tej pory był to niedrogi sposób na korzystanie z Apple Watch. Jednak nie teraz: ten zaszczyt trafia teraz do Apple Watch SE, ponieważ zdecydowanie zalecamy unikanie serii 3, biorąc pod uwagę zaskakujący brak obsługi watchOS 9.

3. Ekran blokady Twojego iPhone'a może być przydatny

IPhone pokazujący zdjęcie kobiety.

(Zdjęcie: Apple)

Jeśli często patrzysz z przerażeniem na nijaki ekran blokady swojego iPhone'a, nie obawiaj się, Apple w końcu planuje pokazać go w iOS 16, który zostanie uruchomiony w publicznej wersji beta w lipcu. „Największa aktualizacja ekranu blokady” firmy Apple pozwoli Ci dostosować czcionkę zegara i dodać widżety w stylu Apple Watch.

Te widżety zapewniają widoczne informacje, takie jak pogoda i wydarzenia w kalendarzu, a także możesz tworzyć wiele niestandardowych ekranów blokady, między którymi możesz przesuwać palcem. Właściciele Androida mogą przewrócić oczami na tę „innowację”, ale to przede wszystkim duża personalizacja dla iPhone'a.

4. iPhone'y będą wkrótce działać jako kamery internetowe dla komputerów Mac

MacBook z funkcją Apple Continuity Camera

(Zdjęcie: Apple)

Kamery internetowe wbudowane w komputery Apple Mac często wydawały się nieprzemyślane, ale Apple właśnie ogłosiło poprawkę: wkrótce będziesz mógł używać swojego iPhone'a jako bezprzewodowej kamery do Maca.Pod koniec 2022 roku automatycznie wykryje Twój iPhone i pozwoli Ci z niego korzystać jako kamera do dowolnej aplikacji do wideokonferencji w systemie macOS bezprzewodowo.

Może się to wydawać nieco rozczarowujące obejście, ale Apple umieścił kilka całkiem fajnych funkcji w aparacie Continuity Camera. Oprócz zwykłego trybu portretu i środkowej sceny, aby rozmyć tło i utrzymać je w środku kadru, dostępne są Studio Light (pomyśl o wirtualnym pierścieniu światła) i Desktop View, które tworzą rodzaj widoku pulpitu z lotu ptaka z iPhone ultra. - szeroka komora

5. Twój Apple Watch spokojnie oceni skuteczność swojego działania

Mężczyzna biegający z Apple Watch

(Zdjęcie: Apple)

W Apple Watch zawsze brakowało niektórych bardziej zaawansowanych funkcji śledzenia kondycji, które można znaleźć w niektórych rywalach, ale nowy watchOS 9 to naprawi. Oprócz kilku nowych tarcz zegarka i ulepszonych powiadomień, jedną z najbardziej ekscytujących aktualizacji są nowe metryki formularza biegu.

Korzystając z odrobiny magii uczenia maszynowego, watchOS 9 będzie w stanie zbierać dane dotyczące trzech wskaźników biegania (oscylacja pionowa, długość kroku i czas kontaktu z podłożem), aby pomóc Ci poprawić wydajność i zbliżyć się do kilku PB. Wszystko to będzie dostępne w systemie watchOS 9 (zgodnym z Apple Watch Series 4 i nowszymi) w nowych i wygodnych widokach treningowych. Z niechęcią przyjmiemy twoją radę, jeśli pozwoli nam to wygrać zabawny wyścig.

6. Apple po cichu ogłosił nowe rozkosze Apple TV

Apple TV 4K na pomarańczowym tle

(Zdjęcie: Apple)

Wyglądało na to, że WWDC 2022 pozostawiło właścicieli Apple TV całkowicie z pustymi rękami, jeśli chodzi o prezenty oprogramowania, ale ukryte w drobnym druku niektórych notatek programistów były pewne szczegóły dotyczące tvOS 16.

Niestety aktualizacja wygląda jak Apple odpowiednik nowej pary skarpetek, z drobnymi szczegółami dotyczącymi ulepszeń łączności między urządzeniami i ulepszonej obsługi inteligentnego domu. Mimo to mogą się one okazać bardziej ekscytujące, niż się wydaje, gdy programiści utkną w tvOS 16, z poprawą opisującą informacje o drugim ekranie na iPhonie lub iPadzie podczas oglądania głównego telewizora. Wszystko to jest bardzo obiecujące, o ile Apple jest bardziej zaangażowany w platformę Apple TV, niż się wydaje.

7. Aplikacja Apple Home została wreszcie przebudowana

iPhone z aplikacją Apple Home

(Zdjęcie: Apple)

Tak, Apple obsługuje nowy standard inteligentnego domu Matter, o którym rozmawialiśmy podczas Google IO 2022, ale co być może ważniejsze, w końcu przeprojektował rozczarowującą aplikację Home w iOS 16.

Pozornie przebudowując aplikację Home od podstaw, ta aktualizacja wygląda jak znacznie bardziej nowoczesne (i użyteczne) centrum dla inteligentnej technologii domowej. Na górze znajdują się kategorie, takie jak oświetlenie, bezpieczeństwo i pogoda, a poniżej informacje na żywo dla każdego z nich, w tym kanały z maksymalnie czterech kamer bezpieczeństwa. Teraz wszystko, czego potrzebujemy, to technologia inteligentnego domu, aby spełnić tę genialną obietnicę.

8. CarPlay chce przejąć cały pulpit nawigacyjny

Deska rozdzielcza samochodu przedstawiająca następną generację Apple CarPlay

(Zdjęcie: Apple)

Oprogramowanie CarPlay firmy Apple to dobry sposób na ulepszenie wrażenia z rozrywki w samochodzie, ale jego ambicje najwyraźniej na tym się nie kończą: na WWDC 2022 firma Apple zaprezentowała nową wersję CarPlay, która obsługuje całą deskę rozdzielczą, w tym funkcje takie jak prędkościomierz, temperatura sterowanie i nie tylko.

Podobnie jak wbudowana wersja ekranu głównego iPhone'a, będziesz mógł dostosować wygląd różnych wskaźników i wybrać widżety, aby wyświetlać widoczne informacje o pogodzie lub muzyce. Zła strona? Będzie dostępny dopiero w 2023 r. i podejrzewamy, że niektórzy producenci samochodów mogą nieco wzdragać się przed ambicjami związanymi z przejęciem deski rozdzielczej.

9. iPhone'y przeskanują twoje uszy, aby uzyskać lepszy dźwięk z Airpodów

Logo niestandardowej technologii dźwięku przestrzennego firmy Apple

(Zdjęcie: Apple)

iPhone’y Apple’a z pewnością potrafią zrobić przeciętne zdjęcie, ale ich przednie aparaty będą wkrótce używane również do nieco bardziej nietypowego celu: skanowania uszu. Czemu? Dzięki temu mogą tworzyć niestandardowe dźwięki przestrzenne, aby oczywiście zapewnić „bardziej dokładne i wciągające wrażenia słuchowe”.

Skanowanie zostanie wykonane przez aparat TrueDepth firmy Apple, co oznacza, że ​​aby skorzystać z tej funkcji, będziesz potrzebować iPhone'a X lub nowszego. I chociaż Apple nie ujawniło jeszcze, które słuchawki będą obsługiwać efekt 3D, uważamy, że AirPods Pro, AirPods 3 i AirPods Max są najlepszymi kandydatami, biorąc pod uwagę znajomość przez Apple ich wewnętrznych zasad działania. Pytanie tylko, jak chronisz swoje dane słuchowe?

10. Koniec haseł jest bliski

Ekran przedstawiający klawisze Apple

(Zdjęcie: Apple)

Dobra wiadomość, jeśli Twoje bezpieczeństwo w Internecie nadal opiera się na wątpliwym fundamencie tego „niezniszczalnego” hasła, które zaproponowałeś w 2006 roku: Apple dołączył do Google i Microsoftu, wspierając standard uwierzytelniania bezhasła określony przez sojusz FIDO, rozdając bezpłatną wersję demonstracyjną. Safari Twoich „kluczy dostępu” na WWDC 2022.

Zamiast używać haseł, pomysł polega na tym, aby używać nowszych funkcji identyfikacyjnych iPhone'a, takich jak Touch ID lub Face ID, do logowania się do ulubionych usług internetowych. Według Apple nie można sfałszować kluczy dostępu, ponieważ nigdy nie opuszczają one urządzeń, ani nie mogą zostać ujawnione, ponieważ nie są przechowywane na serwerze WWW. Czy koniec haseł oznacza również koniec menedżerów haseł?

Udostępnij to