WSC Real 11 to dobra symulacja bilarda, która oferuje znaczne ulepszenia grafiki i rozgrywki online w porównaniu z poprzednimi częściami serii.

RECENZJA Z WIELKIEJ BRYTANII – Minęły dwa lata od ostatniego oficjalnego meczu Mistrzostw Świata w Snookerze na konsolach, a tymczasem deweloper Dark Energy Digital znacznie ulepszył swoją grę na WSC Real 2011. Są ulepszenia graficzne, nowe tryby gry w linii i system przewijania aby pomóc ci naprawić twoje błędy, zamiast być za nie karanym. Nowe funkcje z pewnością poprawiły franczyzę i chociaż w tym gatunku nie ma dużej konkurencji, jest to gra, którą fani snookera powinni wypróbować.

WSC Real 11 to graficzny przełom w serii.WSC Real 11 to graficzny przełom w serii.

Głównym trybem dla jednego gracza w WSC Real 11 jest sezon, w którym tworzysz nowego gracza w puli i zaczynasz od dołu światowych rankingów. Możesz zmienić wygląd twarzy i strój swojego gracza, ale dostępne opcje są ograniczone, a wyniki wyglądają trochę jak zombie. Po stworzeniu swojej nieco nieumarłej postaci możesz dostać się do stołów w rundach kwalifikacyjnych do wszystkich królewskich turniejów w sezonie bilardowym 2010/11. Na początku trybu sezonowego możesz często przegrywać mecze i mieć trudności z awansem do finałowych rund turniejów, ale nawet jeśli przegrasz, nadal zdobywasz doświadczenie, które możesz wykorzystać do awansowania swojej postaci. W końcu przechodzisz przez każdy turniej i zaczynasz grać przeciwko znanym twarzom ze świata bilarda, takim jak gwiazda okładki Ronnie O'Sullivan i Graeme Dott. W zależności od twojego zrozumienia bilarda, rywalizacja o najwyższe miejsca w turniejach może wydawać się bardzo powolna, ponieważ nie ma możliwości zmiany poziomu trudności AI, aby poprawić swoje wyniki. WSC Real 2011 to gra, która naprawdę chce, abyś nauczył się, jak być lepszym graczem, więc chociaż wczesne etapy trybu sezonowego mogą być frustrujące, każde zwycięstwo jest niesamowicie satysfakcjonujące.

Oprócz trybu sezonowego możesz rozegrać osobny sezon bilarda 8-bilowego w trybie 8-bilowym. Tryb sezonowy wymaga czasu ze względu na długość materiału filmowego z prawdziwego świata, więc 8 Ball oferuje znacznie szybszą alternatywę. Grasz tą samą postacią z trybu sezonowego i zawsze zdobywasz doświadczenie. Tak więc granie w sezonie snookera sprawia, że ​​stajesz się lepszym graczem w bardziej złożonym sezonie snookera, bez poczucia rutyny. Oprócz trybu online dla wielu graczy dostępny jest także tryb Quick Play i tryb Versus do lokalnego trybu dla wielu graczy. Aby pomóc ci ćwiczyć grę, dostępna jest gra swobodna, która pozwala strzelać bez przeciwnika, oraz samouczek, który uczy sterowania. Niestety tryb Tutorial nie pomaga zbytnio w zrozumieniu skomplikowanych zasad gry w snookera. W tekście menu opcji znajdują się szczegółowe zasady, ale gra nie sprawia, że ​​nauka tego sportu jest atrakcyjna dla nowicjuszy.

Pomoce do celowania i pozycjonowania są dostępne, aby pomóc nowicjuszom.Pomoce do celowania i pozycjonowania są dostępne, aby pomóc nowicjuszom.

Gdy jesteś już w trakcie meczu, w WSC Real 11 możesz grać na dwa różne sposoby, korzystając ze standardowego kontrolera. Pierwsza metoda to regulacja siły i rotacji strzałów za pomocą suwaków, a następnie wciśnięcie przycisku A, aby wykonać strzał. Jest to bardzo łatwy sposób dla nowicjuszy, aby przyzwyczaić się do wybierania właściwych ujęć, zwłaszcza w połączeniu z doskonałym wspomaganiem celowania i pozycjonowania. Asystent celowania pokazuje przybliżoną trajektorię bili białej i pierwszą bilę, z którą ta bila się zetknie. Pomoc w pozycjonowaniu wskazuje mniej więcej miejsce, w którym zatrzyma się biała bila po wykonaniu rzutu. Te narzędzia pomogą Ci nauczyć się niuansów celowania w perfekcyjny drybling, przygotowując pozycję białej bili do strzału w tył lub bezpieczeństwa. Asysty można również wyłączyć dla doświadczonych graczy szukających bardziej autentycznych wrażeń. Wielbiciele bilarda mogą też preferować drugą manualną opcję robienia zdjęć. Wykorzystuje to ruch prawego drążka analogowego do symulacji działania twojej kija, co skutkuje znacznie bardziej wciągającym stylem gry w porównaniu do ustawiania parametrów wyzwalania na suwakach i wykonywania za naciśnięciem przycisku. Działa to bardzo dobrze, jeśli poświęcasz czas na przyzwyczajenie się do ręcznego grania ruchów. Niestety, w WSC Real 11 nie ma wsparcia dla Kinecta, co jest rozczarowujące, biorąc pod uwagę, jak akcję cue można przełożyć na sterowanie ruchem.

Gdy tylko rzucisz, fantastyczny silnik fizyczny WSC Real 11 upewnia się, że wszystkie bile na stole zachowują się dokładnie tak, jak trzeba. Uderz zbyt mocno, a piłka odbije się od klocków i podskoczy. Jeśli źle ustawisz kąt obrotu lub odpryski, Twój spektakularny wysiłek szybko wyda się szalony. Na początku może to być bolesne, szczególnie dla początkujących snookerów, ale z czasem staje się bardziej satysfakcjonujące. Doświadczeni gracze odkryją umiejętność wykonywania trików, gdy poczują się komfortowo w grze. Dla osób mniej zaznajomionych ze sportem dostępna jest funkcja przewijania, która pomaga odzyskać siły po błędach. Funkcja przewijania jest fajna, ponieważ pozwala przewinąć do trzech ruchów na grę, eliminując frustrację związaną z utratą łatwej puli tylko po to, by zobaczyć, jak sztuczna inteligencja przejmuje stół i uzyskuje niesamowitą przerwę. Gry sportowe były często krytykowane za zawieranie tego rodzaju funkcji, ale w realistycznej grze, takiej jak WSC Real 11, jest to mile widziana alternatywa dla początkujących graczy. Ci, którzy są bardziej biegli w tym sporcie, mogą po prostu zrezygnować z jego używania, jeśli chcą bardziej realistycznych wrażeń.

Znalezienie idealnego bezpiecznego strzału jest tak samo satysfakcjonujące jak dobry drybling.Znalezienie idealnego bezpiecznego strzału jest tak samo satysfakcjonujące jak dobry drybling.

Przenieś grę w bilard online, a znajdziesz duży wybór trybów gry, z których większość działa bez opóźnień. Istnieją mecze graczy i mecze rankingowe w snookerze i 8 lub 9 bilardach. Istnieją również turnieje, w których zaczynasz w rundach kwalifikacyjnych i przechodzisz do kolejnych rund pucharowych, jeśli pokonasz przeciwnika online. Jeśli przegrasz, musisz zaczynać od eliminacji. Turnieje dodają bardzo potrzebnej wytrwałości do trybów online, ponieważ nie ma nic do śledzenia statystyk poza stosunkiem gier wygranych lub przegranych. Oprócz konkurencyjnych trybów online dostępne są tabele wyników, które klasyfikują cię w każdym z trybów, choć nie dodają one wiele do ogólnego doświadczenia, ponieważ śledzą tylko wygrane i przegrane, a nie szeroką gamę statystyk gry.

Grafika WSC Real 11 przeszła duże zmiany od ostatniej konsolowej wersji serii, a poprawa jest spektakularna. Zniknęli gracze i tłumy w niskiej rozdzielczości, zastąpieni przez rozpoznawalnych profesjonalnych graczy, realistyczną publiczność i realistyczne oświetlenie, które ładnie kontrastuje z dziwnie wyglądającymi stworzonymi awatarami. Niestety, chociaż podobizny graczy są imponujące, nadal pokazują bardzo mało emocji, a animacje są nieco robotyczne. Występują również problemy z przycinaniem, w których często widać, jak sygnał przechodzi przez postać. Najbardziej rozczarowujące jest jednak to, że w niektórych sytuacjach widok na stół może być zasłonięty przez głowę lub ogon postaci, w zależności od kąta strzału. Te podstawowe problemy powstrzymują duże ulepszenia graficzne i często wymagają zagrania pewnych ruchów z widoku z góry, aby prawidłowo widzieć stół.

Dźwięk jest zdecydowanie najsłabszym punktem gry. Oryginalna muzyka menu jest w najlepszym razie ogólna, a komentarz Johna Virgo jest jednym z najgorszych, jakie można usłyszeć w każdej grze sportowej. Zamiast komentować rozwój gry, Virgo często bez entuzjazmu opowiada bez celu o początkach tego sportu. Wydaje się również, że opinie są generowane całkowicie losowo, a nie na podstawie rozgrywki. Czasami komentuje, że trudno jest wybrać zawodnika meczu, nawet przed oddaniem pojedynczego strzału. Niektóre komentarze są szczególnie dziwne i całkowicie łamią czwartą ścianę, takie jak: „Jestem pewien, że słyszę, jak ktoś naciska przyciski za każdym razem, gdy wykonywany jest ruch”. Virgo karci cię nawet za „niewłaściwą” grę i bez celu mówi o tym, jak lubi „trenować w domu z WSC na konsoli do gier”. Na szczęście możesz zmniejszyć częstotliwość komentarzy telewizyjnych i prawie na pewno będziesz chciał je całkowicie wyłączyć.

WSC Real 2011 wygląda dobrze i jest wyraźną poprawą w stosunku do swoich poprzedników.WSC Real 2011 wygląda dobrze i jest wyraźną poprawą w stosunku do swoich poprzedników.

WSC może być jedynym wyborem dla fanów snookera na konsolach obecnej generacji, ale na szczęście jest to przyjemne doświadczenie, z realistyczną fizyką kija i piłki oraz szerokim wyborem funkcji i trybów gry. świetna gra, taka jak usterki graficzne i fatalne opinie, ale może być bardzo satysfakcjonująca, jeśli poświęcisz czas na zrozumienie niuansów tego sportu. WSC Real 11 to fajna gra dla każdego, kto interesuje się bilardem i stanowi wyraźną poprawę w stosunku do poprzednich tytułów WSC.

Gdzie pobrać recenzję WSC Real 11: World Snooker Championship

Udostępnij to