WSC Real 11 to dobra symulacja bilarda, która oferuje kilka istotnych ulepszeń w grafice i grze online w porównaniu z poprzednimi pozycjami z serii.

RECENZJA W WIELKIEJ BRYTANII: Minęły dwa lata od ostatniej oficjalnej gry World Snooker Championship na konsole, a w międzyczasie deweloper Dark Energy Digital znacznie poprawił swoją rozgrywkę na WSC Real 2011. Wprowadzono ulepszenia graficzne, nowe tryby gry w linii i system przewijania do tyłu. pomóc ci naprawić błędy, zamiast być za nie karany. Nowe funkcje z pewnością poprawiły serię i chociaż w tym gatunku nie ma dużej konkurencji, jest to gra, którą powinni sprawdzić fani bilarda.

Tym razem zielony mat wygląda jeszcze ostrzej. Tym razem zielony mat wygląda jeszcze ostrzej.

Głównym trybem dla jednego gracza w WSC Real 11 jest sezon, w którym tworzysz nowego gracza w puli i zaczynasz na dole światowych rankingów. Możesz zmienić wygląd twarzy i strój gracza, ale dostępne opcje są ograniczone, a wyniki wyglądają trochę jak zombie. Po stworzeniu postaci, która wygląda trochę jak nieumarli, możesz trafić na stoły w rundach kwalifikacyjnych do wszystkich prawdziwych turniejów sezonu bilardowego 2010/11. Na początku trybu sezonowego możesz często przegrywać mecze i trudno jest przejść do późniejszych rund turniejów, ale nawet po przegranej nadal zdobywasz doświadczenie, które możesz wykorzystać do ulepszenia swojej postaci. W końcu przechodzisz przez każdy turniej i zaczynasz grać przeciwko sławnym twarzom ze świata snookera, takim jak gwiazda okładki Ronnie O'Sullivan i Graeme Dott. W zależności od twojego zrozumienia bilarda, rywalizacja o najwyższe miejsca w turniejach może wydawać się bardzo powolna, ponieważ nie ma opcji zmiany poziomu trudności sztucznej inteligencji, aby poprawić swoje wyniki. WSC Real 2011 to gra, która naprawdę chce, abyś nauczył się być lepszym graczem, więc chociaż wczesne etapy trybu sezonowego mogą być frustrujące, każde zwycięstwo jest niesamowicie satysfakcjonujące.

Oprócz trybu sezonowego, możesz zagrać w oddzielny sezon z 8 piłkami w trybie 8 Ball. Tryb sezonowy jest bardzo czasochłonny ze względu na długość ram basenu świata rzeczywistego, więc 8 Ball oferuje znacznie wygodniejszą alternatywę. Grasz tą samą postacią z trybu sezonowego i dalej zdobywasz doświadczenie. Tak więc sezon gry w bilard nadal czyni cię lepszym graczem w bardziej złożonym sezonie snookera, na szczęście nie czujesz się jak grind. Oprócz trybu online dla wielu graczy dostępny jest również tryb Quick Play i tryb Versus do lokalnego trybu wieloosobowego. Aby pomóc ci ćwiczyć grę, dostępna jest gra swobodna, która pozwala oddawać strzały bez przeciwnika, oraz samouczek, który uczy cię sterowania. Niestety tryb samouczka niewiele pomaga w zrozumieniu skomplikowanych zasad gry w snookera. Istnieją szczegółowe zasady wymienione w tekście menu opcji, ale gra nie sprawia, że ​​nauka tego sportu jest atrakcyjna dla nowicjuszy.

W meczu WSC Real 11 można grać na dwa różne sposoby przy użyciu standardowego kontrolera. Pierwsza metoda polega na ustawieniu siły i rotacji strzałów za pomocą suwaków, a następnie naciśnięciu przycisku X, aby odtworzyć ujęcie. Jest to bardzo łatwy sposób, aby nowicjusze przyzwyczaili się do wybierania właściwych strzałów, zwłaszcza w połączeniu z doskonałą asystą celowania i asystą pozycyjną. Pomoc w celowaniu pokazuje przybliżoną trajektorię bili oraz pierwszą bilę, z którą bili się zetknie. Pomoc pozycyjna pokazuje w przybliżeniu, gdzie biała bila zatrzyma się po oddaniu strzału. Te narzędzia pomagają nauczyć się niuansów celowania w idealne odbicie, jednocześnie przygotowując pozycję bili na strzał po strzale lub bezpieczeństwo. Asysty można również wyłączyć dla doświadczonych graczy, którzy szukają bardziej autentycznych wrażeń. Fani bilarda mogą również preferować drugą ręczną opcję robienia zdjęć. Wykorzystuje ruch prawego drążka analogowego do symulowania akcji twojego kija, tworząc znacznie bardziej angażujący styl gry w porównaniu do ustawiania parametrów strzału na suwakach i wykonywania za pomocą naciśnięcia przycisku. Działa naprawdę dobrze, jeśli poświęcisz trochę czasu na przyzwyczajenie się do ręcznego powtarzania strzałów.

Obsługa ruchu nie zapewnia oczekiwanego poziomu wierności. Obsługa ruchu nie zapewnia oczekiwanego poziomu wierności.

Wersja WSC Real 3 na PlayStation 11 jest kompatybilna z PlayStation Move. Niestety, kontrolki Move nie oferują poziomu realizmu, jakiego można by oczekiwać po ich włączeniu. Podobnie jak w przypadku standardowych elementów sterujących, ustaw moc i przekręć suwaki przed naciśnięciem kontrolera ruchu w kierunku ekranu, aby zrobić zdjęcie. Innymi słowy, jest to proste i przytłaczające użycie elementów sterujących ruchem. Gra nie jest dostarczana z kontrolerami Move po wyjęciu z pudełka, więc musisz pobrać łatkę, o czym należy pamiętać, jeśli jesteś właścicielem Move i nie masz połączenia z PlayStation Network.

Gdy tylko oddasz strzał, fantastyczny silnik fizyczny WSC Real 11 zapewnia, że ​​wszystkie kule na stole zachowują się dokładnie we właściwy sposób. Uderz zbyt mocno, a piłka odbije się od szyn i wyjdzie z powrotem. Nieznacznie zmień kąt skrętu lub wiórów, a Twój spektakularny wysiłek wkrótce będzie wyglądał głupio. Na początku może to być karanie, zwłaszcza dla nowicjuszy w puli, ale z czasem staje się bardziej satysfakcjonujące. Doświadczeni gracze odkryją umiejętność wykonywania trików, gdy już poczują się komfortowo w grze. Dla tych, którzy są mniej zaznajomieni z tym sportem, dostępna jest funkcja przewijania do tyłu, która pomoże ci naprawić błędy. Funkcja przewijania do tyłu jest przyjemna, ponieważ pozwala odtworzyć do trzech uderzeń na mecz, pomagając uniknąć frustracji związanej z utratą łatwej puli tylko po to, aby obserwować, jak sztuczna inteligencja podchodzi do stołu i robi niesamowitą przerwę. Gry sportowe często były krytykowane za uwzględnienie tego rodzaju funkcji, ale w realistycznej grze, takiej jak WSC Real 11, jest to mile widziana alternatywa dla początkującego gracza. Osoby bardziej uzdolnione w tym sporcie mogą po prostu zrezygnować, jeśli chcą bardziej realistycznego doświadczenia.

Górny aparat daje inną perspektywę na sytuację. Górny aparat daje inną perspektywę na sytuację.

Przenieś swoją grę w bilard do sieci, a znajdziesz duży wybór trybów gry, z których większość działa bez opóźnień. Istnieją gry rankingowe i dla graczy dla snookera i 8-ball lub 9-ball pool. Istnieją również turnieje, w których zaczynasz w rundach kwalifikacyjnych i przechodzisz przez kolejne rundy pucharowe, jeśli pokonasz przeciwnika online. Jeśli przegrasz, musisz zacząć od rund kwalifikacyjnych. Turnieje dodają bardzo potrzebnej trwałości trybom online, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie śledzeniu statystyk poza stosunkiem wygranych lub przegranych gier. Oprócz konkurencyjnych trybów online istnieją rankingi, które oceniają cię w każdym z trybów, chociaż nie dodają one wiele do ogólnego doświadczenia, ponieważ śledzą tylko wygrane i przegrane, a nie szeroką gamę statystyk graczy.

Grafika w WSC Real 11 przeszła kilka poważnych zmian od ostatniej konsolowej wersji serii, a poprawa jest spektakularna. Zniknęli gracze i tłumy w niskiej rozdzielczości, zastąpieni rozpoznawalnymi profesjonalnymi graczami, realistyczną publicznością i realistycznym oświetleniem, które ładnie kontrastuje z dziwnie wyglądającymi stworzonymi awatarami. Niestety, chociaż podobizny graczy robią wrażenie, nadal pokazują bardzo mało emocji, a animacje są nieco zautomatyzowane. Istnieją również pewne problemy z przycinaniem, w których często można zobaczyć sygnał przechodzący bezpośrednio przez twoją postać. Najbardziej rozczarowujące jest jednak to, że w niektórych sytuacjach widok stołu może być zasłonięty przez głowę lub wskazówkę twojej postaci, w zależności od kąta strzału. Te podstawowe problemy wstrzymują doskonałe ulepszenia graficzne i często zmuszają do odtworzenia niektórych ujęć z góry, aby poprawnie zobaczyć tabelę.

Dźwięk to zdecydowanie najsłabszy obszar gry. Oryginalna muzyka menu jest w najlepszym razie ogólna, a komentarz Johna Virgo jest jednym z najgorszych, jakie można usłyszeć w każdej grze sportowej. Zamiast komentować przebieg gry, Panna często bez entuzjazmu mówi bez celu o wczesnej historii tego sportu. Komentarze również wydają się być całkowicie losowe, a nie oparte na rozgrywce. Przy niektórych okazjach komentuje, że trudno jest zdecydować o jego zawodniku w meczu, nawet zanim zostanie oddany pojedynczy strzał. Niektóre komentarze są szczególnie dziwaczne, całkowicie przełamując czwartą ścianę komentarzami w stylu: „Jestem pewien, że słyszę, jak ktoś naciska przyciski za każdym razem, gdy odtwarzany jest strzał”. Panna nawet krytykuje cię za „źle” granie w tę grę i bezcelowo opowiada o tym, jak lubi „ćwiczyć w domu z MŚ na konsoli do gier”. Na szczęście możesz zmniejszyć częstotliwość komentarzy telewizyjnych i prawdopodobnie zechcesz całkowicie je wyłączyć.

Znalezienie idealnego bezpiecznego strzału jest tak samo satysfakcjonujące jak dobry drybling.Znalezienie idealnego bezpiecznego strzału jest tak samo satysfakcjonujące jak dobry drybling.

WSC może być jedyną opcją dla fanów snookera na obecnej generacji konsol, ale na szczęście jest to przyjemne doświadczenie, z realistycznymi kijami i piłkami oraz szerokim wyborem trybów gry i funkcji. Istnieją pewne godne uwagi problemy, które sprawiają, że nie jest to świetna gra, takie jak błędy graficzne i fatalne opinie, ale może być bardzo satysfakcjonujące, jeśli poświęcisz czas na zrozumienie niuansów tego sportu. WSC Real 11 to fajna gra dla każdego, kto interesuje się bilardem i stanowi zdecydowaną poprawę w stosunku do poprzednich tytułów WSC.

Pobierz recenzję WSC Real 11: World Snooker Championship

Udostępnij to