AFL Live oferuje zabawny zestaw australijskich zasad, który dobrze oddaje podstawy, ale niewiele więcej.

Australijskie gry wideo dotyczące futbolu mają długą historię przeciętności, więc może się wydawać, że AFL Live jest najlepszą cyfrową rekreacją tego sportu od lat. Pochwała może być niewielka, ale nadal na nią zasługuje, ponieważ AFL Live utrwala podstawy australijskich zasad znacznie bardziej niż inne ostatnie próby, czując się i poruszając jak autentyczne odtworzenie szybko rozwijającego się, siniaczącego sportu. Szkoda, że ​​reszta paczki nie pasuje do głównej gry; AFL Live oferuje niesamowite tryby gry, nijaki wygląd i czasami podejrzaną sztuczną inteligencję. Gra nie opiera się na swoich obiecujących podstawach, co sprawia, że ​​zabawa z przyjaciółmi jest fajna, ale po prostu znośna w innym czasie.

AFL Live dostarcza to dokładnie tam, gdzie najbardziej tego potrzebujesz: jego gra to fascynujące odtworzenie lokalnej wersji australijskiego futbolu. Zawodnicy na boisku poruszają się i zachowują realistycznie: napastnicy wjeżdżają w przestrzeń tak, jak się tego spodziewasz, pomocnicy zajmują pozycje i wbiegają dobrze w załamania, a obrońcy próbują zepsuć za każdym razem, gdy piłka uderza. Live zapewnia również odpowiednią szybkość nowoczesnej gry. Masz mało czasu, aby pozbyć się piłki, gdy już jesteś w posiadaniu, a nawet na najniższym poziomie trudności szybkie ręce i kopnięcia są zdecydowanie koniecznością, a obrońcy atakują wcześnie i często. Otwory w obronie zamykają się tak szybko, jak się otwierają, a gdy seria ruchów działa, jak lądowanie krążka na pełnej klatce piersiowej napastnika po piłce ręcznej i odbiciu, daje ogromne poczucie satysfakcji.

Sterowanie AFL Live jest w większości dostosowane do zadania, pozwalając Ci poruszać się tak szybko, jak potrzebujesz w grze. Piłki ręczne i kopnięcia można wykonywać w dowolnym kierunku za pomocą lewego drążka, a specjalny przycisk do kopania na bramkę oznacza, że ​​można znacznie szybciej wykonywać gry na drążkach. Łatwo jest wyciągnąć szybką rękę przed wślizgiem, a przy odrobinie praktyki łatwiej jest również kopnąć gracza w górę pola. Ich wykrycie jest jednak problematyczne. AFL Live oferuje kilka różnych widoków boiska, ale żaden z nich nie daje idealnego widoku, który nie wpływa na perspektywę gry lub to, co dzieje się dalej na owalu. Domyślny widok z boku gry jest najlepiej skompromitowany, a nawet tutaj jesteś zmuszony polegać na małej minimapie, aby wykryć wolnych graczy.

Jednak sposób, w jaki AFL Live radzi sobie z trudnościami, jest jego najciekawszą funkcją sterowania. Zamiast naciskać przyciski, aby uzyskać zbiórki lub rzuty z autu, musisz przesunąć prawy drążek w kierunku, w którym chcesz stuknąć, gdy odbita (lub rzucona) piłka dotrze do twojego wierzchołka. Do wygrania piłki potrzebny jest dobry czas, a wygranie dotknięcia jest naprawdę satysfakcjonujące, szczególnie na wyższych poziomach trudności lub przeciwko ludzkim przeciwnikom.

Chociaż AFL Live dobrze zna podstawy prawdziwego sportu, w tym tytule nie ma nic więcej. Istnieją pewne dziwactwa w sterowaniu graczy, ponieważ wybrani gracze często zatrzymują się na sekundę, zanim biegną, aby zebrać piłkę. To przerywa płynność tej szybko rozwijającej się gry i za każdym razem jest zgrzytliwe. Kontrole defensywne też nie radzą sobie zbyt dobrze. Odbicia są łatwe do wykonania, ponieważ wybrani zawodnicy automatycznie biegną w kierunku przewoźnika z piłką, jeśli przycisk blokowania jest przytrzymany. Ale próba zmuszenia obrońcy do zepsucia oceny lub wysunięcie się przed gracza, który ma zostać wyrzucony, nie działa tak dobrze i jest powolna i nie reaguje.

W AFL Live nie ma większego wyzwania. Twoi przeciwnicy AI są łatwi do przekonania, a jedynym prawdziwym testem jest najwyższy poziom trudności w grze (a nawet wtedy zwycięstwa są łatwe do zdobycia). Tryby gry nie istnieją; Szafa AFL Live jest tak pusta jak lśniąca głowa Leigh Matthews. Gra oferuje sezon 2011, a także przedsezonowy Puchar NAB oraz mecze jednorazowe i to wszystko. Nie uwzględniono żadnych dodatków z poprzednich gier AFL, takich jak opcje wielosezonowe, i nie ma drużyn ani guernsey do odblokowania, ani klasycznych gier lub drużyn do ponownego przeżycia. Nawet tryby treningowe gry zostały usunięte; możesz grać w mecz treningowy, ale nie ma filmów ani innej formy szczegółowego samouczka, który nauczy cię, jak grać w grę (poza niektórymi nieruchomymi ekranami z instrukcjami sterowania). Możesz jednak tworzyć graczy, zespoły i konkursy, ale niedostatek nieszablonowej zawartości jest rozczarowujący.

AFL Live może nie oferować wiele dla gracza solo, ale dobrze sprawdza się w trybie dla wielu graczy. Szybkość gry sprawia, że ​​jest to zabawna i szybka gra podczas grania ze znajomymi i obsługuje czteroosobowe mecze offline. Liczba ta wzrasta do ośmiu online (cztery na stronę), a AFL Live ma ciekawy system punktów, który nagradza wyniki nie tylko na podstawie wygranych/przegranych, ale także tego, co zostało osiągnięte podczas rozegranych meczów. Możesz zdobywać punkty, wykonując określoną liczbę odbić lub kopnięć, strzelając gole, a nawet bez opuszczania meczów. Punkty jednak nie liczą się na wiele więcej niż pozycje w internetowych rankingach gry. Podczas testów mecze przebiegały sprawnie i, jak można się spodziewać po grze opartej na australijskim sporcie, nie brakowało lokalnych zawodników, z którymi trzeba się zmierzyć.

Prezentacja to miejsce, w którym AFL Live naprawdę się nie sprawdza. Zawodnicy poruszają się wystarczająco dobrze, patrząc z dystansu, realistycznie biegając, zaznaczając, broniąc się i odbierając. Jednak przejście na zbliżenia lub ciaśniejsze widoki ujawnia wiele trudnych momentów, a modele graczy niewiele przypominają ich odpowiedniki w świecie rzeczywistym i animacje, które wyglądają na szarpane i wymuszone. Komentarze zapewniają dzielni nadawcy Dennis Cometti i Brian Taylor, ale dialogów jest tak mało, że do znudzenia słyszysz te same linijki. Komentarz zawiera również rażące błędy (takie jak deklarowanie ocen z zewnątrz jako „pewne gole” podczas kwestionowania, czy kopnięcia z 50 m prosto z przodu dadzą sześć punktów), więc całkowite wyłączenie komentarza jest jedyną rozsądną opcją.

Brisbane na szczycie. W przeciwieństwie do rzeczywistego sezonu 2011.Brisbane na górze. W przeciwieństwie do aktualnego sezonu 2011.

Chociaż AFL Live ma poważne wady, w istocie jest to przyzwoita gra AFL, która spodoba się fanom sportu. Granie ze swoją ulubioną drużyną to szybka gra, a rywalizowanie ze znajomymi zarówno online, jak i offline jest zabawne i zajęte. Niektórzy mogą pomyśleć, że porównania do sportowych serii wydawanych przez gigantycznych wydawców mogą nie być właściwe ze względu na lokalny charakter tytułu, ale ponieważ AFL Live ma taką samą cenę wywoławczą jak te wysokobudżetowe gry, są one nieuniknione. Pomimo tego, że AFL Live jest najlepszą australijską grą na zasady od lat, jej brak treści i przeciętna prezentacja oznaczają, że wciąż daleko jej do światowej klasy.

Pobierz recenzję na żywo AFL

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to