Narzędzie do rozwiązywania problemów FBI, Nelson Tethers, powraca z tym samym zadaniem w Puzzle Agent 2.

Puzzle Agent 2 to klops z zeszłego tygodnia. Telltale Games nie wymyśliło tutaj wiele nowej gry, a zamiast tego odświeżyło drugą część kultowego hitu zeszłego roku, opowiadającego o kujonowym agencie FBI badającym tajemnice małego lodowatego miasteczka, rozwiązując zagadki logiczne. To całkowicie bieżnikowane, niewolniczo podążające za oryginalnym agentem Puzzle w fabule, scenerii, historii i łamigłówkach. Jeśli myślałeś, że zeszłoroczny mecz zakończył się zbyt wcześnie, oto jesteś. Ale jeśli masz już dosyć 2010 roku, największym wyzwaniem będzie uniknięcie poczucia déjà vu.

(*2*)To znowu gnomy i tym razem nie tylko kradną bieliznę.

Historia Puzzle Agent 2 odzwierciedla historię Puzzle Agent. Gra rozpoczyna się w miejscu, w którym zakończyła się jej poprzedniczka, a agent FBI Puzzle Investigation Division, Nelson Tethers, wciąż zastanawia się, co się dzieje z tymi wszystkimi tajemniczymi zniknięciami w małym Scoggins w stanie Minnesota. Chociaż FBI zamyka sprawę, Nelson nie jest usatysfakcjonowany, więc wraca do Scogginsa, aby przeprowadzić dalsze śledztwo. Miasto niewiele się zmieniło. Wszystkie lokalizacje z pierwszej gry powracają w drugiej rundzie, podobnie jak szeroka obsada dziwacznych postaci, które zachowują się jak uchodźcy z Twin Peaks i mówią jak gliniarz z Fargo. To wszystko wciąż jest urocze, dziwaczne i wystarczająco dziwne, że ciągle zastanawiasz się, co dalej. Aktorstwo głosowe jest ponownie główną atrakcją, podobnie jak upiorny muzak na ścieżce dźwiękowej oraz grafika węglem i kredką autorstwa rysownika Grahama Annable'a.

Jest tu kilka ciekawych dodatków do miksu, w tym totalnie szalony wariat i profesor, który ma ten sam fetysz mówienia do magnetofonu co Nelson. Mimo to w większości wracasz na ten sam stary teren i masz do czynienia z tymi samymi głównymi bohaterami z ostatniej gry. Należą do nich pulchny właściciel hotelu, szorstki szeryf, nerwowa kelnerka i niechlujny facet, który zawsze naprawia wszystko. Oprócz tego powtórzenia podstawową strukturą fabuły jest kolejna irytacja. Podobnie jak jego poprzednik, Puzzle Agent 2 gra jak przygoda typu „wskaż i kliknij”, ze słownym dialogiem, który wykracza daleko poza „Go!” w wielu rozmowach. Czasami trudno jest też śledzić to, co się dzieje, ponieważ wszystko jest nieubłaganie dziwne. Jedyną dobrą rzeczą w fabule jest to, że nieustannie drażni cię obietnicą ujawnienia w końcu, co dzieje się w Scoggins. Odpowiedzi zawsze wydają się być tuż za rogiem, więc na pewno będziesz przechodzić przez wszystkie próby i deja vu, choćby po to, by dowiedzieć się, co jest nie tak z astronautami w lesie.

Namiętna Korka zaczyna się jako potencjalne zainteresowanie miłością do Nelsona.Namiętna Korka zaczyna się jako potencjalne zainteresowanie miłością do Nelsona.

Mechanika gry również pozostaje taka sama. Nelson zawsze jest proszony o rozwiązywanie zagadek, gdziekolwiek się pojawi, i zawsze ma dostęp do systemu podpowiedzi opartego na znajdowaniu kawałków gumy wspomagających koncentrację, które przypadkowo utknęły w krajobrazie. Wiele łamigłówek ma te same ogólne zasady, co w pierwszej grze, więc Nelson przesuwa płytki, podłącza sprzęt elektryczny, obraca tarcze, łamie kody, nadpisuje uszkodzone obwody i nie tylko. Większość zagadek dotyczy i wszystkie skłaniają do myślenia. Jednak wszystko wydaje się łatwiejsze niż w pierwszej grze, z wyjątkiem niektórych zagadek matematycznych, które wymagają znajomości rzeczy, takich jak duża liczba cyfr pi. Instrukcje są teraz prostsze. Zeszłoroczna gra sprawiła, że ​​regularnie zastanawiałeś się, co masz robić; w tym roku instrukcje prezentowane są w bardziej sensowny sposób. Aluzje do gumy do żucia pozostają jak zawsze tępe. Możesz wybrać do czterech lub więcej na układankę, ale zwykle nie mówią ci nic więcej niż absolutne podstawy, które prawdopodobnie odkryłeś dla siebie pięć minut temu.

Jeśli podobała Ci się pierwsza wizyta Nelsona Tethersa w uroczym miasteczku Scoggins w Minnesocie, prawdopodobnie spodoba Ci się również ten. Puzzle Agent 2 nie jest pełną przygód kontynuacją, ale całkiem dobrze koloryzuje liczby. Mimo to fabuła i łamigłówki są strasznie podobne do swojego poprzednika. Chociaż fajnie jest trochę podsumować dziwność Scogginsa, przytłaczająca znajomość jest rozczarowująca.

Pobierz recenzję Puzzle Agent 2

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to