(*4*)Virtua Tennis 4 to słaba gra tenisowa, której nie udaje się przywrócić serii do czasów świetności.

Biorąc pod uwagę, że Virtua Tennis była kiedyś królem gier tenisowych, jej najnowsza wersja jest szczególnie rozczarowująca, ponieważ niewiele robi, aby nadążyć za konkurencją doskonałego Top Spin 4 firmy 2K. Ulepszenia graficzne są ładne, a nowe minigry są zabawne, ale w istocie mechanika strzelania oparta na pozycjach w Virtua Tennis 4 jest zasadniczo identyczna z tą z arkadowego oryginału z 1999 r. Udoskonalona według dzisiejszych standardów, dająca fanom serii charakterystyczne poczucie déjà vu i pozostawienie pragnienia większej kontroli nad piłką. Nie ma też żadnych zabawnych treści do grania. Tryb kariery jest z natury wadliwy, opcje online są ograniczone, a implementacja Move jest okropna.

Większość czasu w Virtua Tennis 4 spędzasz używając standardowych elementów sterujących, które są bardzo łatwe w użyciu; tak bardzo, że nie ma dogłębnego samouczka, który mógłby Cię ich nauczyć. Istnieją trzy główne typy strzałów do nauczenia się: top spin, lob i cięcie, z których każdy jest przypisany do przycisków twarzy, podczas gdy lewy drążek analogowy kieruje twoim strzałem. Wykonywanie bardziej zręcznych ruchów, takich jak drop shoty i power shoty, zależy od twojej pozycji na korcie i wokół piłki. Jeśli zbliżysz się do siatki, utworzysz siatkówkę. Jeśli znajdziesz się tuż pod spadającą piłką lobową, wykonasz potężny strzał. Zbyt daleko od piłki, gdy uderzasz w przycisk strzału? Więc twój powrót będzie słaby. Jest to łatwy system do nauczenia się, ale brakuje mu głębi i jest zbyt wyrozumiały; jeśli nawiążesz kontakt, piłka prawie na pewno wyląduje w grze. To usuwa wiele emocji z gry, a także wszelkie szanse na zaawansowaną taktykę, co sprawia, że ​​frustrujące jest, gdy chcesz wykonać ryzykowny drop shot ze środka boiska, ale nie możesz po prostu ze względu na swoją pozycję.

Każde trafienie, które trafisz, zapełnia pasek u góry ekranu. Gdy jesteś pełny, możesz uwolnić jedyny nowy dodatek do swojego repertuaru strzałów: super strzały. Różnią się one w zależności od wybranego gracza, ale wszystkie przybierają formę przesadnego uderzenia w zwolnionym tempie, w którym kamera odwraca się od domyślnego widoku. Wyglądają imponująco, ale psują płynność gry. Nie są też potężniejsze niż standardowy strzał mocy, więc nie są szczególnie trudne do zwrotu, co czyni je fajną, ale bezsensowną funkcją. Inne poprawki w podstawowej mechanice są bardziej subtelne, w tym poprawki animacji, które zmniejszają niepotrzebne nurkowanie procesora przez przeciwników i sprawiają, że zamachy rakietą wydają się bardziej realistyczne. Pomimo tych usprawnień nadal brakuje realizmu w sposobie poruszania się gracza. Jest to najbardziej zauważalne, gdy gracz porusza się po korcie, sprawiając wrażenie, jakby ślizgał się po nim, nie reagując na powierzchnię. Po prostu nie wydaje się to właściwe, gdy odtwarzacz jest nieważki i porusza się zbyt szybko.

Nawet zawodowcy wciąż są pod wrażeniem cudów rakiet tenisowych.Nawet zawodowcy wciąż są pod wrażeniem cudów rakiet tenisowych.

Prosty tryb pokazowy pozwala doskonalić swoje umiejętności tenisowe jako jedna z wielu istniejących gwiazd tenisa, takich jak Rafael Nadal, Andy Murray i Maria Sharapova, w szybkich meczach przeciwko CPU lub z maksymalnie trzema innymi graczami w lokalnym trybie wieloosobowym. Istnieje również tryb Arcade, w którym możesz zrobić to samo, ale rywalizujesz w czterech małych turniejach. Możesz także podjąć akcję online, rywalizując w meczach rankingowych, w których zdobywasz punkty za zwycięstwa i miejsce w globalnej tabeli liderów, lub meczach graczy, w których grasz dla zabawy. Gra online jest w dużej mierze pozbawiona lagów, ale w rzadkich przypadkach, gdy masz słabe połączenie, mecze są zredukowane do prawie niemożliwych do odtworzenia pokazów slajdów. Główną atrakcją jest jednak tryb World Tour, w którym tworzysz własnego gracza i próbujesz awansować ze skromnego amatora do znakomitego profesjonalnego tenisisty. Po drodze musisz brać udział w turniejach, wchodzić w interakcje z fanami podczas wydarzeń reklamowych i grać w różne minigry rozsiane po całym świecie. Liczba gwiazdek śledzi Twoje postępy, które rosną w miarę rozgrywania meczów i interakcji z fanami. Im więcej masz gwiazdek, tym więcej turniejów możesz wziąć w nich udział i tym wyższa będzie Twoja pozycja w światowych rankingach.

Jego droga do sławy przebiega przez cztery główne kontynenty: Azję, Australię, Europę i Amerykę Północną. Każdy kontynent jest podzielony na różne wyzwania, które są oznaczone na mapie połączonymi ikonami. Poruszasz się między nimi za pomocą biletów, które są rozdawane losowo przez twojego trenera. Do każdego biletu dołączona jest liczba punktów, które oznaczają, o ile miejsc poruszasz się po mapie. Ponieważ są one przydzielane losowo, do efektywnego wykorzystania biletów i uczestnictwa w wydarzeniach wymagana jest pewna ilość planowania. Jednak może to być frustrujące, zwłaszcza gdy zbliżasz się do dużego turnieju. Jeśli nie masz odpowiedniej liczby biletów, aby do niego dotrzeć, tracisz wiele zawartości w grze. Bardziej denerwujący jest fakt, że ikony używane do przedstawiania wydarzeń na planszy nigdy nie są wyjaśnione, więc nie wiesz, czy chcesz zagrać w minigrę, turniej lub spotkać się z fanami, przynajmniej nie przy pierwszym przejściu. -poprzez.

Musisz także wiedzieć, w ilu wydarzeniach grasz. Każde wydarzenie odejmie jeden dzień od twojego harmonogramu, który odlicza czas do rozpoczęcia kolejnego dużego turnieju. Jeśli weźmiesz udział w zbyt wielu małych wydarzeniach, przegapisz te większe, co oznacza, że ​​będziesz musiał poczekać, aż przemierzysz pozostałe kontynenty, zanim będziesz mógł w nich zagrać. Turnieje i mniejsze wydarzenia rozpoczynają się stosunkowo łatwo, a przeciwnicy z procesorem ledwo wiedzą, jak odbić piłkę z powrotem przez boisko, przechodząc do bardzo wymagających meczów z uznanymi graczami. Jeśli brakuje Ci gwiazdek, możesz brać udział w wydarzeniach reklamowych, takich jak promowanie koszulek czy spotkania z fanami. Są to jednak niewiele więcej niż dialogi tekstowe, które informują o wydarzeniu. Minigry są bardziej zabawne. Obejmują one gry zręcznościowe, takie jak Pin Crusher, forma gry w kręgle, w której uderza się ogromną piłką tenisową w kręgle; i Bomb Match, w którym grasz bombą zegarową zamiast piłką; do jeszcze dziwniejszych wydarzeń, takich jak Egg Collector, gdzie wykluwasz jajka rozrzucone po korcie i przynosisz pisklęta z powrotem do matki, starając się unikać nadlatujących piłek tenisowych.

Każda minigra, którą ukończysz, nagradza cię monetami, które możesz wydać na nowe ubrania dla swojej postaci, jednocześnie ulepszając swoje atrybuty. Po osiągnięciu określonego poziomu odblokowywane są nowe style gry, takie jak mocne uderzenie, które rzekomo zmienia charakter twojej postaci, ale w rzeczywistości ma niewielki wpływ na rozgrywkę. Minigry poza World Tour są również dostępne w trybie imprezy, w którym możesz grać z maksymalnie trzema innymi graczami lokalnie. Irytujące jest to, że nie możesz ustawić listy odtwarzania minigier do grania, co oznacza, że ​​po każdej trzyminutowej serii wracasz do menu. Jeśli jesteś odpowiednio wyposażony, możesz grać w PlayStation Move, ale tylko w meczach pokazowych offline i dwóch specjalnie stworzonych minigrach. Jednak robienie tego jest bolesnym doświadczeniem dzięki okropnej konfiguracji aparatu. Przełączasz się między widokiem z pierwszej osoby przed oddaniem strzału a widokiem z trzeciej osoby tuż przed uderzeniem piłki, przez co bardzo trudno jest ustawić strzał i wiedzieć, kiedy uderzyć. Szkoda, bo kiedy uda ci się uderzyć piłkę, elementy sterujące dobrze reagują na twoje ruchy, a szybkie ruchy nadgarstka dodają rotacji, a szybsze ruchy skutkują mocniejszymi uderzeniami.

Dziewczyny nie mają miejsca na korcie tenisowym.Dziewczyny nie mają miejsca na korcie tenisowym.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się grać z Move, czy nie, będziesz cieszyć się wciągającą rozgrywką, pomimo sporadycznych niestabilnych animacji. Tła są szczegółowe, z chłopcami do podawania piłek, sędziami i wyświetlaczami prędkości serwisowej, które sprawiają, że czują się jak na prawdziwych boiskach. Modele postaci są również znacznie ulepszone w porównaniu z poprzednimi grami, wyglądając znacznie mniej jak dzieła wosku, a bardziej jak gracze, których reprezentują, pomimo pewnych niefortunnych efektów potu. Niestety, efekty dźwiękowe pozostawiają wiele do życzenia, słabe odgłosy rakiety i wiwatujący tłum nie mają atmosfery. Do tego dochodzi irytująca muzyka elektroniczna, która może lecieć w tle podczas każdego meczu.

Virtua Tennis 4 może być bardziej zręcznościowa niż symulacyjna, ale jej schemat sterowania pokazuje jej wiek. Brakuje mu wyrafinowania i sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś grał w wyrafinowaną wersję Ponga, a nie w tenisa. To zabawne, jeśli możesz spojrzeć poza uproszczone sterowanie lub zanurzyć się w jednej z wielu mini-gier z przyjaciółmi, ale nie jest to tego warte. Pod niemal każdym względem Virtua Tennis 4 przewyższa swojego rywala Top Spin 4.

Skąd pobrać recenzję Virtua Tennis 4

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to