(*4*)Virtua Tennis 4 to słaba gra tenisowa, której nie udaje się przywrócić serii do czasów świetności.

Biorąc pod uwagę, że Virtua Tennis był niegdyś królem gier tenisowych, jego najnowsza wersja jest szczególnie rozczarowująca, ponieważ niewiele robi, aby nadążyć za konkurencją z doskonałego Top Spin 4 firmy 2K. Graficzne poprawki są fajne, a nowe minigry są fajne, ale w istocie rzeczy, oparta na pozycji mechanika strzelania w Virtua Tennis 4 jest zasadniczo identyczna z oryginałem z 1999 roku. chcesz mieć większą kontrolę nad piłką. To nie jest tak, że nie ma zabawnej zawartości do grania. Tryb kariery jest z natury wadliwy, opcje online są ograniczone, a implementacja Kinect jest okropna.

Większość czasu w Virtua Tennis 4 spędzasz korzystając ze standardowych elementów sterujących, które są bardzo łatwe do nauczenia; tak bardzo, że nie ma dogłębnego samouczka, którego można by ich nauczyć. Istnieją trzy główne typy ujęć, których należy się nauczyć: górny obrót, lob i cięcie, każdy przypisany do przycisków twarzy, podczas gdy lewy drążek analogowy kieruje twoim strzałem. Wykonywanie bardziej zręcznych ruchów, takich jak dropy i power shoty, zależy od Twojej pozycji na boisku i wokół piłki. Jeśli zbliżysz się do siatki, strzelasz z woleja. Jeśli staniesz bezpośrednio pod wysoką piłką, gdy ta wyląduje, oddasz mocny strzał. Za daleko od piłki po naciśnięciu przycisku strzału? Wtedy twój zwrot będzie niski. Jest to system łatwy do nauczenia, ale brakuje mu głębi i jest zbyt wyrozumiały; jeśli nawiążesz kontakt, piłka prawie na pewno wpadnie w grę. To odbiera wiele emocji z gry, a także wszelkie szanse na zaawansowaną taktykę, co sprawia, że ​​jest to frustrujące, gdy chcesz wykonać ryzykowne uderzenie ze środka pola, ale nie możesz tego tylko ze względu na swoją pozycję.

Każde wykonane zdjęcie wypełnia metr u góry ekranu. Gdy się zapełni, możesz uwolnić jedyny nowy dodatek do swojego repertuaru ruchów: Super Moves. Różnią się one w zależności od wybranego gracza, ale wszystkie przyjmują formę przesadnego ujęcia w zwolnionym tempie, w którym kamera przesuwa się z domyślnego widoku. Wyglądają świetnie, ale psują przebieg gry. Nie są też mocniejsze niż standardowe ciosy mocy, więc nie są szczególnie trudne do odwrócenia, co stanowi przyjemną, ale bezsensowną funkcję. . Inne poprawki mechaniki podstawowej są bardziej subtelne, w tym poprawki animacji, które redukują niepotrzebne ataki CPU na przeciwnika i sprawiają, że uderzenia rakietą są bardziej realistyczne. Pomimo tych ulepszeń, nadal brakuje realizmu w sposobie poruszania się gracza. Jest to szczególnie widoczne, gdy twój zawodnik porusza się po boisku i wydaje się, że ślizga się po nim, nie reagując na powierzchnię. To po prostu nie wygląda dobrze, twój zawodnik traci na wadze i porusza się zbyt szybko.

W Rosji gra się w tenisa.W Rosji gra się w tenisa.

Prosty tryb pokazowy pozwala doskonalić swoje umiejętności gry w tenisa jako jedna z wielu gwiazd tenisa, takich jak Rafael Nadal, Andy Murray i Maria Sharapova, w szybkich meczach przeciwko CPU lub z maksymalnie trzema innymi graczami w lokalnym trybie wieloosobowym. Dostępny jest również tryb Arcade, w którym możesz zrobić to samo, ale zamiast tego wziąć udział w czterech małych turniejach. Możesz także wskoczyć do akcji online, rywalizując w meczach rankingowych, w których zdobywasz punkty za zwycięstwa i miejsce w globalnej tabeli liderów, lub w meczach graczy, w których grasz dla zabawy. Gra online jest w dużej mierze wolna od opóźnień, ale w przypadku słabego połączenia mecze są zredukowane do prawie nieodtwarzalnych pokazów slajdów. Główną atrakcją jest jednak tryb World Tour, w którym tworzysz własnego zawodnika i próbujesz przejść od prostego amatora do profesjonalnego tenisisty. Po drodze musisz rywalizować w turniejach, wchodzić w interakcje z fanami podczas wydarzeń reklamowych i grać w różne minigry rozsiane po całym świecie. Ocena w postaci gwiazdek śledzi Twoje postępy, które zwiększają się w miarę rozgrywania meczów i interakcji z fanami. Im więcej masz gwiazdek, tym więcej turniejów możesz wziąć udział i tym wyższy będzie twój ranking w światowym rankingu.

Jego podróż do sławy rozgrywa się na czterech głównych kontynentach: Azji, Australii, Europie i Ameryce Północnej. Każdy kontynent podzielony jest na różne wyzwania, które są oznaczone na mapie odpowiednimi ikonami. Poruszasz się między nimi za pomocą biletów, które są losowo rozdzielane przez Twojego trenera. Każdy bilet jest powiązany z określoną liczbą punktów, wskazujących liczbę miejsc, przez które poruszasz się na mapie. Ponieważ są one przydzielane losowo, wymagane jest pewne planowanie, aby efektywnie korzystać z biletów i uczestniczyć w wydarzeniach. Jednak może to być frustrujące, zwłaszcza gdy zbliża się duży turniej. Jeśli nie masz odpowiedniej liczby biletów, aby do niej dotrzeć, tracisz dużą część zawartości gry. Bardziej irytujący jest fakt, że ikony używane do reprezentowania wydarzeń na planszy nigdy nie są wyjaśnione. , więc nie wiesz, czy Twoim celem jest rozegranie minigry, turnieju lub spotkanie z fanami, przynajmniej nie podczas pierwszego przejścia.

Musisz także pamiętać, ile wydarzeń grasz. Każde wydarzenie odejmuje jeden dzień od Twojego harmonogramu, który odlicza się do rozpoczęcia następnego dużego turnieju. Jeśli zagrasz zbyt wiele małych wydarzeń, przegapisz większe, co oznacza, że ​​będziesz musiał poczekać, aż przebiegniesz pozostałe kontynenty, zanim będziesz miał szansę w nich zagrać. Turnieje i mniejsze wydarzenia zaczynają się stosunkowo łatwo, a przeciwnicy CPU ledwo wiedzą, jak odzyskać piłkę, i przechodzą do bardzo trudnych meczów z uznanymi graczami. Jeśli brakuje Ci gwiazdek, możesz uczestniczyć w wydarzeniach promocyjnych, takich jak noszenie koszulek lub spotkania z fanami. Są to jednak niewiele więcej niż dialogi tekstowe informujące o zdarzeniu. Minigry są bardziej zabawne. Obejmują one gry oparte na umiejętnościach, takie jak Pin Crusher, forma kręgli, w której uderzasz gigantyczną piłką tenisową w kręgle; oraz Bomb Match, w którym zamiast kuli grasz bombą zegarową; do jeszcze dziwniejszych wydarzeń, takich jak Egg Collector, gdzie wykluwasz jaja rozrzucone po polu i oddajesz pisklęta matce, starając się uniknąć nadlatujących piłek tenisowych.

Każda ukończona minigra nagradza Cię monetami, które możesz wydać na zakup nowych ubrań dla swojej postaci, jednocześnie poprawiając swoje atrybuty. Po osiągnięciu pewnego poziomu odblokowywane są nowe style gry, takie jak mocne uderzenia, które podobno zmieniają odczucie twojej postaci, ale w rzeczywistości ledwo wpływają na rozgrywkę. Minigry są również dostępne poza World Tour w trybie Party, w którym możesz grać lokalnie z maksymalnie trzema innymi graczami. Niestety, nie możesz ustawić listy odtwarzania minigier do grania, co oznacza, że ​​po każdej trzyminutowej serii jesteś odsyłany z powrotem do menu. Odpowiednio wyposażony, możesz grać z Kinectem, ale tylko w meczach pokazowych offline i specjalnie stworzonej minigrze. Jednak robienie tego jest bolesnym doświadczeniem dzięki fatalnej konfiguracji kamery. Oscyluje pomiędzy pierwszą osobą przed twoim strzałem, a trzecią osobą, gdy masz zamiar uderzyć piłkę, co bardzo utrudnia ustawienie strzału i wiesz, kiedy się zamachnąć. Nawet w kontakcie z piłką trudno jest oddać różne strzały. Kinect często nie rozpoznaje subtelnych ruchów nadgarstka i szybkości wymachu, co oznacza, że ​​często trafiasz powolne, standardowe strzały. Szkoda, bo w tych sytuacjach, gdy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, sterowanie działa świetnie, a ruchy nadgarstka dodają rotacji, a szybsze ruchy skutkują mocniejszymi uderzeniami.

Dziewczyny nie mają miejsca na korcie tenisowym.Dziewczyny nie mają miejsca na korcie tenisowym.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się grać z Kinectem, czy nie, będziesz cieszyć się piękną grą, pomimo okazjonalnych animacji. Tła są szczegółowe, z chłopcami do piłki, sędziami i ekranami szybkości serwowania, które sprawiają, że wyglądają, jakby byli na prawdziwych kortach. Modele postaci są również znacznie ulepszone w porównaniu z poprzednimi grami, wyglądając mniej jak wosk, a bardziej jak gracze, których reprezentują, choć z pewnymi niefortunnymi efektami potu. Niestety efekty dźwiękowe pozostawiają wiele do życzenia, z cichymi odgłosami rakiet i wiwatami pozbawionego atmosfery tłumu. Sytuację pogarsza irytująca muzyka elektroniczna, którą słychać w tle podczas każdej rozgrywki.

Virtua Tennis 4 może być bardziej zręcznościowa niż symulacyjna, ale jej schemat sterowania pokazuje jej wiek. Brakuje mu wyrafinowania i sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś grał w wymyślną wersję Ponga, a nie w grę w tenisa. Fajnie jest, jeśli możesz przejrzeć uproszczone sterowanie lub zanurzyć się w jednej z wielu mini-gier z przyjaciółmi, ale nie jest to tego warte. Pod każdym względem Virtua Tennis 4 deklasuje rywal Top Spin 4.

Pobierz recenzję Virtua Tennis 4

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to