Autentyczna gra Men of War: Assault Squad jest pełna wyzwań dla miłośników strategii czasu rzeczywistego.

Men of War: Assault Squad to prawdziwe wyzwanie. Ta taktyczna gra czasu rzeczywistego firmy Digitalmindsoft jest bardziej brutalną wersją podobnych gier, takich jak Company of Heroes i Codename: Panzers. Podobnie jak oryginalna gra Men of War, która stała się kultowym hitem w 2009 roku, ta kontynuacja Take-Free przywiązuje dużą wagę do realizmu, co ma zmylić niszczycieli czołgów bez zrozumienia taktyki połączonej broni. Innymi słowy, naprawdę musisz wiedzieć, co robisz, aby uniknąć losu wyrycia twojego imienia na cenotafie w twoim domu w 1945 roku. Jeśli masz ochotę na wyczerpującą, ale satysfakcjonującą pracę wojenną pod dowództwem Toma Brokawa, to świetna okazja. sposób na zabicie innych nazistów na twoich przyjęciach.

Mimo że bitwy rozgrywają się trochę jak szachy na polu bitwy, nadal możesz regularnie wysadzać rzeczy w powietrze.Mimo że bitwy rozgrywają się trochę jak szachy na polu bitwy, nadal możesz regularnie wysadzać rzeczy w powietrze.

Bazy Oddziału Szturmowego odpowiadają bazom jego poprzedników strategii czasu rzeczywistego z czasów II wojny światowej. Struktura gry jest prosta, a interfejs tak intuicyjny, że nie musisz zaglądać do instrukcji ani korzystać z samouczka (którego i tak nie dostaniesz). Scenariusze są rozwiązywane, zaczynając od samego południa mapy i kierując się na północ, niszcząc coraz trudniejsze fortyfikacje wroga i lokalizacje wojsk po drodze. Jeśli zdobędziesz ozdobione flagami strategiczne punkty na polach bitew, otrzymasz punkty jednostek, których możesz użyć do dowodzenia nowymi oddziałami, czołgami, moździerzami i bombardowaniami morskimi.

I to wszystko. Nie ma żadnych baz do zbudowania ani zasobów do zarządzania poza punktami potrzebnymi do posiłków. Bitwy dostępne są w dwóch wersjach. Skirmish zawiera 15 ogromnych i unikalnych scenariuszy, w których prowadzisz wojska ze Stanów Zjednoczonych, Wspólnoty Narodów, Związku Radzieckiego, Niemiec lub Japonii przeciwko ich wrogom. Otoczenie rozciąga się od rozdartej wojną Francji po inwazji w Normandii, po wyblakłe pustynie Afryki Północnej i dżungle Azji Południowo-Wschodniej. Możesz także podjąć walkę online. Dostępne są trzy tryby walki, w których do 16 graczy walczy na ogromnych mapach, a także nowy tryb kooperacji, w którym współpracujesz z maksymalnie trzema znajomymi w misjach przeciwko sztucznej inteligencji. Ten ostatni to Men of War w najlepszym wydaniu, ponieważ prowadzi wspólne działania wojenne, które podkreślają projekt pracy zespołowej połączonej broni w całej grze.

A gra nie przebiera w słowach, skupiając się na połączonych ramionach. Nie możesz wygrywać bitew w Assault Squad, po prostu wybierając grupę czołgów lub żołnierzy i rzucając ich na linie wroga, podczas gdy w tle gra standardowa muzyka wojenna RTS, a twoi żołnierze wykrzykują okrzyki bojowe, takie jak „To za wujka Sama!” Podczas gdy Stuarts mógłby przewrócić tego dziwaka, przeciwna piechota jest wyposażona w granaty przeciwpancerne i wyrzutnie rakiet, które mogą w kilka chwil zniszczyć ich rzekomo potężne kolumny pancerza. Musisz więc użyć wszystkich swoich zasobów, od podstawowej piechoty, specjalistów przeciwpancernych, czołgów, moździerzy, snajperów i elitarnych jednostek narodowych, takich jak Strażnicy i Czerwona Gwardia, w zależności od okazji. Istotne jest również planowanie strategiczne. Wykorzystanie każdego skrawka krzaków, zniszczonej ściany i płonącej półgąsienicówki jako osłony ma kluczowe znaczenie dla utrzymania twoich ludzi przy życiu i walki za Boga i kraj. Łatwo jest również przykucnąć i ukryć się, ponieważ interfejs automatycznie wyświetla pozycje oddziałów duchów za wybranym terenem przed wydaniem rozkazów. Graj sprytnie i bądź o krok przed bandytami za pomocą manewrów flankujących, a być może pożyjesz wystarczająco długo, by otrzymać z domu list od Drogiego Johna.

Bitwy przypominają wciągające łamigłówki papier-kamień-nożyce, w których zawsze szukasz właściwej taktyki do zastosowania w odpowiednich sytuacjach. Jednak nie jesteś zamknięty w samotnych rozwiązaniach. Ogromna różnorodność jednostek, które możesz wystawić, wraz z niewiarygodnie szczegółowym projektem zniszczalnych map oznacza, że ​​każdą pozycję wroga można przejąć na niemal nieograniczone sposoby. Pojazdy można naprawiać, wrogów można łupić w celu zdobycia sprzętu, budynki można zajmować na stanowiska strzeleckie lub niszczyć, aby oczyścić kąt ostrzału itp. Sztuczna inteligencja wroga jest również fantastyczna. Chociaż powinieneś poświęcić kilka chwil na zastanowienie się nad następnymi krokami, nie możesz spędzić zbyt wiele czasu siedząc nieruchomo, podczas gdy agresywne siły wroga szybko skupiają się na twojej lokalizacji i ją niszczą. Niektóre ruchy, które może wykonać wróg, są po prostu imponujące. Siły wroga są bezwzględne i nie wahają się uciekać do desperackich środków w rozpaczliwych sytuacjach. Na przykład naziści mogli wysyłać pojazdy opancerzone na misje samobójcze, aby przejeżdżały moździerze i niszczyły je, zanim zostaną zniszczone przez SAS. Kiedy więc wygrywasz scenariusz, otrzymujesz cały szereg osiągnięć, które częściej można znaleźć w grach wojennych mózgów niż w wybuchowych grach RTS.

Sprytne wykorzystanie wszystkich jednostek, takich jak ten poręczny moździerz, ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz wyjść zwycięsko z dowolnego scenariusza bojowego Oddziału Szturmowego.Sprytne wykorzystanie wszystkich jednostek, takich jak ten poręczny moździerz, ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz wyjść zwycięsko z dowolnego scenariusza bojowego Oddziału Szturmowego.

Czasami jednak bitwy trzeba toczyć zbyt skrupulatnie i często konieczne jest mikrozarządzanie. Musisz umieścić pojedynczych żołnierzy na przechwyconej broni, podzielić oddziały, aby naprawić pojazdy, a nawet wezwać jakiegoś nieszczęsnego chrząkającego, aby dokonać samobójczego ataku na wrogie bunkry lub zbroję, której inaczej nie mógłbyś zdjąć. Przekłada się to na fantastyczne momenty, ale także rozszerza misje. Agresywność wroga może być przesadzona. W niektórych misjach czołgi i żołnierze tak często angażują się w bójki poza ekranem, że często walczysz o punkty obserwacyjne. C'est una configuration quelque peu réaliste qui vous oblige à stationner des troupes à des endroits vitaux ou à les perdre au profit de l'ennemi, mais cela signifie également également un peu d'ennui car vous devez adopter une approach prudente à chaque mouvement co ty robisz. Natychmiastowe posiłki wroga również wydają się być pułapką. W końcu dostajesz spacyfikowany sektor mapy i kierujesz swoją uwagę gdzie indziej, i bum! Nadchodzą czołgi pancerne i przyjaciele w butach spoza mgły wojny na skraj ekranu. Może to być utrudnieniem w potyczkach dla jednego gracza, gdyż mapy są ogromne, a akcja często toczy się na co najmniej dwóch lub trzech frontach jednocześnie. W pewnym sensie misje tutaj są przeznaczone bardziej do współpracy niż do gry w pojedynkę, ponieważ czasami naprawdę potrzebujesz przyjaciela, który będzie cię pilnował.

Ostatecznie Men of War: Assault Squad to nieco łatwiejsza w zarządzaniu taktyczna gra RTS z czasów II wojny światowej dla osób zaznajomionych z Company of Heroes. To wymagające doświadczenie na polu bitwy, nieco bliższe grze wojennej niż tradycyjna gra RTS, i jako taka jest skierowana do bardziej wymagającej publiczności. Niezbyt dobry wybór dla niszczycieli czołgów, którzy nie mają zbyt wiele czasu na naukę zawiłości broni kombinowanej. Bądźcie świadomi tych żądań, a będziecie się świetnie bawić, wznawiając tę ​​wojnę.

Jak pobrać recenzję Men of War: Oddział szturmowy

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to