Prophecy znacznie poprawia się w stosunku do oryginalnej Hydrophobia, ale nie wszystkie problemy z zeszłoroczną grą Xbox Live Arcade zostały rozwiązane.

Hydrophobia Prophecy to zaktualizowana wersja Hydrophobia, wydana w zeszłym roku na Xbox Live Arcade. To pełna napięcia przygoda z perspektywy trzeciej osoby, z innowacyjnym silnikiem fizyki, który dokładnie symuluje przepływ dużych ilości wody. Ten normalnie życiodajny płyn dominuje w środowiskach, zmuszając cię do podejścia do trudnych łamigłówek i akcji w zaskakująco nowy sposób.

Proroctwo rozgrywa się w dystopijnej niedalekiej przyszłości, w której świat cierpi z powodu poważnego przeludnienia. Wydarzenia rozgrywają się na ogromnym statku, The Queen of the World, który zawiera Pięciu Ojców Założycieli, którzy są korporacyjnymi ludźmi, którzy prosperowali, podczas gdy inni walczyli o utrzymanie się podczas masowego wzrostu populacji. Statek jest atakowany przez terrorystów nazywających siebie Maltuzjanami (od nazwiska polityka Thomasa Malthusa, który przewidział, że wzrost populacji przewyższy rozwój rolnictwa). Daj znać niechętnej bohaterce, inżynierowi systemowemu Kate Wilson, która próbuje odkryć spisek terrorystyczny i uratować pasażerów statku. . Wilson jest wiarygodną postacią centralną, a widok silnej przewagi kobiecej, która jest w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami bez pomocy męskiego bohatera, jest odświeżający.

W grze na komputery PC fabuła rozwija się dzięki dodatkowym scenom i dodatkowej warstwie fabuły terrorystów. Zamiast po prostu wywoływać terror, maltuzjanie zamierzają ukraść technologię Królowej Świata i zbroić ją. Po raz pierwszy zostajesz również przedstawiony przywódcy terrorystów. Te nowe elementy fabuły tworzą znacznie więcej intryg i uzupełniają brutalną wizję przyszłości Ziemi w grze. Niestety, nie wszystkie z tych dodatków są w pełni wykorzystane, zwłaszcza gdy dojdziesz do nowego zakończenia, które pojawia się bardzo nagle i tak naprawdę nie wiąże żadnego z wątków fabularnych. Oprócz nowych elementów fabuły, głos Scoota został przerobiony, co robi ogromną różnicę. Śmiesznie złe aktorstwo w oryginale odciągało od wydarzeń z fabuły i często psuło mroczną atmosferę. Ta rola jest teraz przedstawiona w bardziej przekonujący sposób, co sprawia, że ​​historia jest o wiele bardziej wiarygodna.

Kiedy statek zostaje uszkodzony w wyniku ataku terrorystycznego, Kate musi poruszać się po jego ciemnym wnętrzu, próbując w każdy możliwy sposób powstrzymać ich natarcie. Z uszkodzonym kadłubem musisz zmierzyć się z bardzo realistycznym strumieniem wody, który często jest źródłem napięcia, ale można nim manipulować, aby rozwiązać zagadki lub uzyskać taktyczną przewagę w walce. W łamigłówkach woda jest zwykle wykorzystywana, aby pomóc ci przejść przez obszar lub dotrzeć do czegoś, co było wcześniej niedostępne. Jeden z takich scenariuszy polega na niszczeniu części już uszkodzonego kadłuba statku, aby wypełnić duży obszar wodą, co następnie pozwala Kate dopłynąć do miejsca, które wcześniej było poza zasięgiem. Podczas walki eksplozja unoszącego się paliwa może tworzyć ogromne fale, które wytrącają wrogów z równowagi lub wysyłają ich do otoczenia, pozbawiając ich przytomności i topiąc. Możesz nawet rozpalić ogień na powierzchni wody, a następnie manipulować falami, aby skierować płomienie w kierunku ukrytych wrogów.

Trzecioosobowa walka Hydrofobii będzie ci znajoma, jeśli kiedykolwiek grałeś w ukrytą strzelankę; Kate chowa się za przeszkodami, a następnie może się wokół nich wychylać, by eliminować wrogów. Twój pistolet można ulepszyć różnymi rodzajami amunicji; zaczynasz od pocisków ogłuszających, które należy naładować, przytrzymując przycisk strzału. Ogłuszenie nie jest śmiertelne, chyba że trafisz wroga kilka razy, dlatego na początku gry ważne jest, aby wykorzystać otoczenie przeciwko wrogom, strzelając do cieknących rur gazowych i zwisających przewodów elektrycznych. Ulepszenia amunicji są znacznie skuteczniejsze, choć są też rzadsze. Obejmują one od zwykłych pocisków i strzałów naładowanych elektrycznie po niezwykle przydatne zdalnie zdetonowane materiały wybuchowe. Rzadkość tego typu amunicji zwiększa napięcie, ponieważ jesteś stale pod presją, aby upewnić się, że twoje strzały są celne. Jeśli zmarnujesz swoje ataki, zostaniesz zmuszony do ponownego użycia strzału ogłuszającego.

Ktoś naprawdę musi naprawić kocioł.Ktoś naprawdę musi naprawić kocioł.

W późniejszych częściach oryginalnej gry walka stała się niezwykle frustrująca, ponieważ ładowanie podstawowej broni bardzo utrudniało walkę z dużą liczbą wrogów. W Prophecy jest to nieco łagodzone przez moce na bazie wody, które Kate zyskuje w dalszej części gry. Pozwalają manipulować wodą w otoczeniu, tworzyć potężne fale powalające wrogów, a także rzucać przedmiotami. Sterowanie czasami utrudnia szybkie użycie tych mocy, ale z pewnością dają ci przewagę w walce, gdy się do nich przyzwyczaisz.

Niestety, nie masz zbyt wiele czasu, aby skorzystać z tych nowych umiejętności przed zakończeniem gry, więc problemy z walką z oryginalnej gry pozostają w większości trybu fabularnego Proroctwa. Brak ataku w zwarciu nadal stanowi problem w Proroctwie, szczególnie w obszarach, w których zabójstwa środowiskowe nie są możliwe. Jesteś zmuszony wielokrotnie strzelać do wrogów strzałem ogłuszającym, jeśli zabraknie ci innej amunicji, i nie ma możliwości ogłuszenia wrogów, a następnie szybkiego wykończenia ich z bliska. Sami wrogowie nie mają różnorodności; spędzasz całą grę walcząc z tymi samymi anonimowymi terrorystami bez twarzy, a ich broń i schematy ataku są niewielkie. Jedna sekcja zawiera również wrogów, którzy stale odradzają się, gdy tylko odwrócisz się od nich plecami, co prowadzi do intensywnie frustrującej walki, zanim zdobędziesz nowe moce wody.

Woda w Prophecy jest tak samo oszałamiająca wizualnie, jak w oryginalnej wersji, i została ulepszona, aby nie powodowała tak wielu frustracji. Udało się to osiągnąć, wprowadzając niewielkie zmiany w ilości wody w niektórych obszarach, poprawiając projekt poziomu i zmniejszając rozmiar niektórych większych fal. Pozwala to na znacznie wygodniejsze przemierzanie wielu obszarów, zwłaszcza tych, w których masz do czynienia z płynącą wodą na tyle silną, aby przepchnąć Cię przez otoczenie. Pływanie było również problemem w oryginalnej wersji Xbox Live Arcade, ale bardziej responsywne sterowanie w Prophecy sprawia, że ​​podwodne sekwencje są o wiele przyjemniejsze. Na ekranie wyświetlany jest również nowy licznik, który pokazuje, ile powietrza zostało Kate przed spuszczeniem. To sprawia, że ​​sekcje do pływania są znacznie mniej frustrujące niż wcześniej, kiedy niewiele było wskazówek, jak długo Kate może przetrwać pod wodą.

Lepsze sterowanie i zmiany w projektach poziomów to duże ulepszenia.Lepsze sterowanie i zmiany w projektach poziomów to duże ulepszenia.

Znacznie poprawiono także sterowanie Proroctwa Hydrofobii. Schemat sterowania wykorzystuje teraz bardziej konwencjonalny układ platform i walki. Sterowanie myszą i klawiaturą jest bardzo wygodne w użyciu podczas walki na piechotę i eksploracji, choć czasami staje się niezgrabne podczas okazjonalnych sekcji platformowych i pływania. Jeśli zdecydujesz się grać w tę wersję na PC z kontrolerem Xbox 360, zauważysz, że strzelanie z broni wykorzystuje teraz tradycyjny układ przycisków lewego spustu do celowania i prawego spustu do strzelania. Zastępuje to skomplikowany system trzech przycisków zastosowany w oryginalnej Hydrofobii i pozwala ci bardziej skupić się na wrogach wokół ciebie, zamiast próbować pamiętać, co zrobić z kontrolerem.

Kiedy Kate nie tylko stara się utrzymać głowę nad wodą, Hydrofobia ma kilka interesujących mechanizmów, które przełamują ciągłe zagrożenie wodnistego grobu. Jest kilka zabawnych sekcji platformowych, w których Kate musi pokonywać wąskie półki i trudne przeszkody. Istnieje również minigra hakerska służąca do odblokowywania ukrytych obszarów i urządzeń chronionych przez zabezpieczenia. Musi manipulować częstotliwością i długością fali dźwięku, aby dopasować sygnał elektroniczny urządzenia, do którego Kate próbuje uzyskać dostęp. Ten rodzaj gry to relaksująca przerwa od intensywnej walki Kate z maltuzjanami.

Oprócz pełnej napięcia akcji podwodnej i imponującego systemu fizyki, różne części gry zostały zmienione w Hydrophobia Prophecy. Wyświetlacz head-up został ulepszony dzięki opcji wyświetlania znacznika celu na ekranie przez cały czas, zamiast zmuszania cię do zatrzymania się i używania skomplikowanej mapy gry do nawigacji. Punkty kontrolne są również lepsze i nie musisz już powtarzać ostatnich kilku minut za każdym razem, gdy Kate umiera.

Istnieje wiele przedmiotów do zebrania i odblokowania, które zachęcają do odkrywania całej Królowej Świata. Najciekawsze z nich to dokumenty i wpisy do dziennika, które są odblokowywane w miarę postępów i pomagają zapewnić dodatkową fabułę, rozwijającą uniwersum gry. Są medale do odblokowania, wykonując określone czynności na poziomie. Niektóre z nich są przyznawane za wykonanie głównych celów, inne wiążą się z opcjonalnymi zadaniami lub zagadkami. Możesz także odblokować pokój wyzwań, w którym zmierzysz się z falami maltuzjanów i rywalizujesz o wysokie wyniki w rankingach w grze. Wszystkie te dodatki służą do dodania bardzo potrzebnej wartości powtórki do stosunkowo krótkiego trybu fabularnego, który na normalnym poziomie trudności powinien zająć tylko trzy lub cztery godziny.

Woda jest zarówno przyjacielem, jak i wrogiem w Proroctwie Hydrofobii.Woda jest zarówno przyjacielem, jak i wrogiem w Proroctwie Hydrofobii.

Wizualizacje w Hydrophobia Prophecy są oszałamiające i tworzą napiętą atmosferę, która jest najlepszą częścią tego doświadczenia. Grafika jest świetna, zwłaszcza jeśli masz wystarczająco wydajny system, aby uruchomić nowe tekstury i wodę w wysokiej rozdzielczości z dużą szczegółowością. Gra jest również wymagająca; do walki i łamigłówek należy podchodzić z ostrożnością, ponieważ drobne błędy mogą szybko doprowadzić do śmierci. Fabuła została ulepszona i chociaż niektóre dialogi wciąż są pełne frazesów, przeróbka Scoota znacząco wpłynęła na ogólny ton gry. Hydrophobia Prophecy jest znacznie przyjemniejsza niż oryginalna wersja Xbox Live Arcade i zdecydowanie jest wersją do grania.

...

Jak pobrać recenzję przepowiedni hydrofobowych

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to