Gemini Rue to intrygująca gra przygodowa z doskonałą fabułą, która wykracza poza podstawowe rozwiązywanie zagadek.

Gemini Rue to powrót do minionej epoki. Od dwuwymiarowej grafiki pikselowej po sterowanie typu „wskaż i kliknij” — jest to gra wycięta z klasycznych gier przygodowych Sierra z początku lat 2. Stworzona prawie w całości przez studenta UCLA, Joshuę Nuernbergera, Gemini Rue została przejęta przez niezależnego wydawcę Wadżet. Gry oczu po zakończeniu rozwoju. The Final Version to trzymający w napięciu thriller science-fiction, który łączy niesamowitą historię w dwóch wątkach. Niestety to, co robisz między tymi segmentami historii, nie jest aż tak inspirujące, ale warto kontynuować, aby zobaczyć, co będzie dalej.

Niektóre problemy mają wiele rozwiązań.Niektóre problemy mają wiele rozwiązań.

Jak sama nazwa wskazuje, Gemini Rue dzieli twój czas między dwóch bohaterów. Połowę czasu poświęcamy Azrielowi Odynowi, byłemu zabójcy w międzygalaktycznych poszukiwaniach zaginionego brata. Jego poszukiwania doprowadziły go na planetę Barracus, która jest uwięziona w pozornie permanentnej burzy deszczowej. Druga połowa poświęcona jest tajemniczej Delta-Six. Po wyczyszczeniu pamięci na początku gry Delta-Six budzi się i zostaje uwięziony w nieznanej klinice odwykowej. Podano niewiele wyjaśnień, ale jeśli Delta-Six chce jeść, będzie musiał ukończyć szkolenie z broni palnej.

Głównym atutem Gemini Rue jest jej historia. Który zaczyna się, gdy dwa pozornie niezwiązane ze sobą wątki fabularne zaczynają się stopniowo nakładać w sposób, którego mogłeś się nie spodziewać. Tempo jest po mistrzowsku zrównoważone między dwoma głównymi bohaterami i nigdy nie czujesz się zagubiony w środku. W momencie, gdy zaczynasz rozwiązywać problemy dla jednego, gra zmienia perspektywę dla drugiego. Azriel może odkryć krytyczną wskazówkę dotyczącą miejsca pobytu swojego brata na chwilę przed przejściem do gry Delta-Six, który słyszy sprzeczne raporty od swoich „przyjaciół” na temat tego, co wydarzyło się, zanim jego pamięć zawiodła. Właśnie wtedy, gdy masz zamiar rozwiązać jedną zagadkę, pojawia się inna.

Niektóre segmenty umożliwiają dowolne przełączanie się między dwiema postaciami.Niektóre segmenty umożliwiają dowolne przełączanie się między dwiema postaciami.

Jest to niezbędne, ponieważ sama rozgrywka w Gemini Rue jest bardzo prosta. Z nielicznymi wyjątkami rozwiązanie każdej zagadki jest oczywiste i nigdy nie utrudnia postępów. Zagadki po prostu prowadzą cię przez akcję powieści interaktywnej. Oznacza to, że nigdy nie ugrzęźniesz w frustracjach, takich jak próbowanie kombinacji elementów tępych, metoda prób i błędów lub wyszukiwanie pikseli w celu znalezienia małego klawisza ukrytego w ruchliwym tle. Jednak oznacza to również, że gra czasami popada w monotonię, gdy przechodzisz przez ruchy jasno określonej ścieżki do następnego punktu fabuły.

Segmenty strzeleckie mają podobną sytuację. Kiedy zaczyna się strzelanina, twoja postać chowa się za osłoną. Stamtąd możesz pochylić się i strzelać do napastników. Oczywiście będziesz chciał pozostać w ukryciu podczas ostrzału i uchylić się, gdy wróg skończy strzelać, ale zanim się cofnie. Czas – to wszystko. Gdy masz czas, te segmenty, podobnie jak puzzle, stają się doodle. Ogólnie rzecz biorąc, strzelanie i rozwiązywanie zagadek pomaga podzielić fragmenty historii, ale same w sobie mogą stać się nużące.

Pozostaje klimat gry. Niezależnie od tego, czy jesteś Azrielem słuchającym trzasków niekończącej się burzy, czy Delta-Six otoczonym głębokim szumem przemysłowego klimatyzatora, ambient sound design zawsze przekazuje poczucie ucisku i izolacji w nieznanym. Całe doświadczenie jest podkreślone przez smooth jazz lub utwory fortepianowe, które podkreślają hybrydę sci-fi/noir w pracy na Gemini Rue. Do tego wszystkiego dochodzi dubbing. Chociaż miejscami nieco nudne, głosy zapewniają nieco większe zanurzenie, które naprawdę ożywia ten świat. Chropowaty głos Briana Sillimana dla Azriela Odyna jest szczególnie trafny.

Segmenty strzelania to niewiele więcej niż odwrócenie uwagi od reszty gry.Segmenty strzelania to niewiele więcej niż odwrócenie uwagi od reszty gry.

Na szczęście ta gra nie pozostaje dłużej niż mile widziana. Z około ośmioma godzinami na zegarze, gra utrzymuje stałe tempo, które przenosi cię od historii do historii. A kiedy wejdziesz w ostatni akt gry, nie będziesz mógł jej odłożyć. Opinie deweloperów są dodawane po pierwszym przejściu gry i są wspaniałym sposobem na powrót do gry. Nawet z podstawowymi łamigłówkami i sekwencjami akcji, Gemini Rue jest intrygującym doświadczeniem dla małych i dużych graczy przygodowych.

Jak pobrać Gemini Street Review

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to