Błyskotliwe, szybkie strzelanie z dwóch drążków w Galaga Legions DX sprawia, że ​​ponowne eliminowanie kosmicznych robaków to świetna zabawa.

Po wprowadzeniu kilku ożywczych zwrotów akcji do klasycznej serii gier wideo w zeszłorocznym znakomitym Pac-Man Championship Edition DX, zespół Namco Generations zwrócił się ku innej franczyzie Namco. Rezultatem jest Galaga Legions DX, która bierze za punkt wyjścia grę Galaga Legions z 2008 roku i zamienia ją w dwulufową strzelankę z nieustannie tykającym zegarem. Nie osiąga takich samych wyżyn, jak poprzednie wysiłki zespołu, ale jest to atrakcyjna pozycja w serii Galaga, która po raz kolejny sprawia, że ​​trudno oprzeć się odwiecznej pogoni za coraz wyższymi wynikami.

W Galaga Legions DX pilotujesz gwiezdny myśliwiec przeciwko falom insektoidów zwanych galaga. To zakres podobieństw tej gry do klasycznej gry arkadowej z 1981 r. Tutaj, podobnie jak w oryginalnych Legionach Galaga, przez cały czas towarzyszą ci dwa niezniszczalne satelity, które strzelają za każdym razem, gdy strzela twój statek. W Legionach możesz umieścić swoje satelity w dowolnym miejscu na ekranie, ale tutaj akcja jest prostsza. Satelity nigdy cię nie opuszczają i kierujesz nimi prawym drążkiem. Możesz ustawić, aby oba satelity strzelały w tym samym kierunku lub ustawić satelity tak, aby odzwierciedlały się nawzajem. Możesz przełączać się między tymi dwiema formacjami w dowolnym momencie. Ponieważ nadchodzące fale galagi często pojawiają się na przemian z jednego i wielu kierunków, musisz szybko reagować i zmieniać konfigurację satelitów w locie, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, czyniąc tę ​​grę mniej taktyczną, ale bardziej natychmiastową i szaloną niż jego poprzedniczka. .

Legions DX również zwiększa napięcie, czerpiąc inspirację z gier Pac-Man Championship Edition. Tutaj każda gra jest podzielona na pięć poziomów, a każdy poziom ma określoną liczbę fal. Każdy poziom ma również narzucony limit czasu, a wyzwanie polega nie tyle na przetrwaniu każdej fali, ile na szybkim pokonaniu jej i zdobyciu jak największej liczby punktów, zanim upłynie kilka ostatnich sekund. Zanim rozpocznie się każda fala, niebieskie linie szybko przecinają ekran, wskazując sposób poruszania się zbliżających się wrogów, a znaczniki wskazują miejsce, z którego wyłoni się galaga, dając ci chwilę na ustawienie siebie i satelitów naprzeciw siebie. Twoim celem jest skuteczne niszczenie wrogów, ponieważ każdy czas przydzielony na poziom, który ci pozostał po ukończeniu jednego z pierwszych czterech poziomów, jest dodawany do czasu spędzonego na poziomie piątym, a na poziomie piątym dodawane są wszystkie wartości punktowe podwójny. W rezultacie każda dodatkowa sekunda, którą zdobędziesz, aby wydłużyć swój czas na poziomie piątym, może oznaczać dziesiątki tysięcy dodatkowych punktów, które popchną cię wyżej w rankingach.

Fale wrogów składają się zwykle z dużej liczby małych statków i jednego lub dwóch większych statków. Zniszczenie tych większych wrogów uruchamia reakcje łańcuchowe, które niszczą całą drużynę, zdobywając połowę punktów za tych wrogów, ale skutecznie ich eliminując. Często pojawiają się również bomby Galaga; zniszczenie ich powoduje eksplozję, która pochłania pobliskich wrogów, a zaatakowanie ich jest często kluczem do szybkiego wykończenia fal. Początkowo ilość aktywności na ekranie może być przytłaczająca, ale w trakcie gry naturalnie stajesz się bardziej biegły w reagowaniu na monity poprzedzające każdą falę i szybkim usuwaniu galaga. Évoluer vers une machine à tuer plus efficiace et plus précise est gratifiant, et il est temptant d'essayer chaque zone à plusieurs reprises dans le but de gagner quelques précieuses secondes supplémentaires à passer au niveau cinq et d'obtenir des scores from plus to plus studenci.

Czasami sprawy stają się trochę szalone.Czasami sprawy stają się trochę szalone.

Akcja utrzymuje czujność. Nadciągający wrogowie używają stale zmieniających się schematów, z falami naprzemiennie między tymi, w których wrogowie roją się wokół ciebie w takiej liczbie, że twój statek jest całkowicie otoczony, a bombami Galaga wypełniają ekran eksplozjami i zabijają natychmiast wszystkich wrogów bez wysiłku. Przez chwilę czujesz się przytłoczony; następnego dnia czujesz się niezwykle potężny. To poczucie władzy jest czasami nasilone, gdy prezentowana jest pułapka Galaga. Zniszczenie ich tworzy czarną dziurę, która zatrzymuje wszystkich pobliskich wrogów, którzy następnie dołączają do ciebie, znacznie zwiększając twoją siłę ofensywną. Ci pomocnicy są delikatni i większość z nich można szybko usunąć, gdy wejdą w kontakt z wrogami, ale zapewniane przez nich wzmocnienie jest przyjemne, dopóki trwa.

Jedna rzecz, dzięki której często nie poczujesz się zagrożony. Nawet gdy jesteś otoczony ze wszystkich stron przez wrogów, zwykle łatwo jest się przez nich przedrzeć i wydostać z roju żywy. Tak więc, chociaż akcja jest wciągająca, rzadko towarzyszy jej ekscytacja, która towarzyszy walce o przetrwanie i ucieczce przed śmiercią. To nie znaczy, że nie umrzesz. Niewłaściwe ruchy mogą kosztować cię życie; co ważniejsze, kosztują cię cenny czas, a kiedy się odradzasz, akcja toczy się w nieco wolniejszym tempie niż wcześniej. Jeśli chcesz uzyskać wskazówki, jak uzyskać wyższe wyniki, możesz sprawdzić powtórki najlepszych strzelców w tabelach wyników. Jest to przydatna funkcja, która ujawnia czasami sprzeczne z intuicją strategie, których możesz użyć, aby zmaksymalizować swój potencjał punktacji. Na przykład wszyscy obecni najlepsi strzelcy w trybie turniejowym zatrzymują się po osiągnięciu fali 10 poziomu piątego, niszczą dwóch wrogów za łączną kwotę 400,000 XNUMX punktów, a następnie poświęcają swój statek i ponownie rozpoczynają falę, powtarzając ten proces, dopóki nie wysiądą. na swój ostatni statek. To niefortunne, że najlepszą strategią nie zawsze jest walka z jak największą liczbą fal, ale przynajmniej gra ułatwia uczenie się od innych graczy.

Nie musisz bawić się 30-letnimi sprite'ami. Ale powinieneś.Nie musisz bawić się 30-letnimi sprite'ami. Ale powinieneś.

Legions DX oferuje sześć stylów graficznych do wyboru przed każdą grą. Jednym z nich jest miękka wersja statków i wrogów Galagi w wysokiej rozdzielczości. Pozostałe pięć opcji wykorzystuje kolorowe oryginalne duszki z gier takich jak Galaga i Galaxian, a sposób, w jaki zniszczeni wrogowie rozpadają się na pikselowe kawałki, gdy gra się z którąkolwiek z tych wizualnie dobranych opcji retro, sprawia, że ​​niszczenie stworzeń jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Niezależnie od wybranej opcji wizualnej, tło jest stale zmieniającym się obrazem pól asteroid, zmieniających kolor pól gwiazd i innych dynamicznych widoków. Rezultatem jest gra, która wygląda tak, jak dziecko z lat 80. mogło sobie wyobrazić gry przyszłości.

Przebicie się przez 10 stref Galaga Legions DX nie zajmuje dużo czasu; W tym sensie jest to krótka i łatwa gra. Ale prawdziwa walka toczy się tutaj o dominację w rankingu, co nie jest takie proste. Szkoda, że ​​Legions DX nie robi tego, co wiele innych gier zorientowanych na wyniki w dzisiejszych czasach i nie informuje cię, kiedy zbliżasz się do wyniku przyjaciela lub go pobijasz (lub kiedy przyjaciel cię powalił). Mogło to podsycić ogień konkurencji i jeszcze bardziej utrudnić opór tym obszarom. Ale nawet bez tego rodzaju integracji z tabelą liderów fajnie jest wrócić do gry, niezależnie od tego, czy próbujesz pobić rekord znajomego, czy po prostu ustanowić nowy rekord życiowy. Legions DX nie ma wiele wspólnego ze swoim legendarnym imiennikiem, ale mimo to jest godnym nosicielem tytułu Galaga.

Jak pobrać recenzję Galaga Legions DX

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to