To, czego brakuje w różnorodności i opowiadaniu historii, Darkspore nadrabia zabawną walką w trybie współpracy i personalizacją postaci, która pogłębia się w trakcie gry.

Wybaczono by ci założenie, że Darkspore może być podobny do Spore z 2008 roku; W końcu tytuły są podobne, a obie gry stworzył ten sam programista. Cóż, porzuć wszelkie uprzedzenia: ten spin-off może mieć kilka cech wspólnych z grą, która go zrodziła, ale jest strukturalnie zupełnie inny. Jest też całkiem nieźle. Darkspore to internetowa gra RPG, w której ty i maksymalnie troje znajomych (lub nieznajomych) przedzieracie się przez fabryczne korytarze i leśne ścieżki w drodze do finałowego bossa. Twój cel: zebrać jak najwięcej niesamowitych łupów. Będziesz potrzebował wszystkiego, co możesz zdobyć, ponieważ w miarę zdobywania kolejnych poziomów uzyskujesz dostęp do coraz większej liczby bohaterów i grupujesz ich w drużyny po trzy stworzenia. Ta mechanika „złap ich wszystkich” jest jednym z głównych atutów Darkspore, chociaż jest kilka innych zwrotów akcji w tradycyjnej formule RPG akcji, które sprawiają, że nie czuje się jak kosmiczny klon Diablo.

Kliknij, aby ponownie aktywować

 • 15 rzeczy, których nie wiedziałeś o Uncharted
 • Gdzie jest Xur i co sprzedaje – 28 stycznia 2022
 • Star Wars: The Old Republic – zwiastun fabularny „Dziedzictwo Sithów”
 • AI: THE SOMNIUM FILES – NirvanA Initiative Story Trailer
 • Sifu – Za kulisami: Dźwięk Sifu
 • Star Wars 1313 Wydanie materiału z gry anulowane | Aktualności TechRadar
 • 15 rzeczy, które chciałbym wiedzieć przed rozpoczęciem Pokémon Legends: Arceus
 • Legendy Pokémon: Arceus ujawnia ten interesujący fakt | Aktualności TechRadar
 • Pokémon Legends: Arceus – Rozgrywka z wydarzenia Warp czasoprzestrzeni
 • Pokemon Legends Top 20: Rozgrywka Arceus
 • Sekiro Speedrunner analizuje wyścigi GDQ z zasłoniętymi oczami
 • Elder Scrolls Online – filmowy zwiastun premierowy High Isle
 • Udostępniaj, rozpowszechniaj

  • Oplatać
  • Zintegruj

  Rozmiar: 640 × 360480 × 270

  • To zaczyna się na:
  • Kończy się w:
  • Samoreprodukcja
  • Hebilla

  Czy chcesz, abyśmy zapamiętali te ustawienia dla wszystkich Twoich urządzeń?

  Zarejestruj się lub zaloguj teraz!

  Aby oglądać filmy, użyj przeglądarki zgodnej z formatem HTML5. Ten film ma nieprawidłowy format pliku. 00:00:00

 • HTML5
 • Samochody
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wysoki
 • muczeć
 • Zgłoś problem Przepraszamy, ale nie masz dostępu do tej zawartości! Wpisz swoją datę urodzenia, aby to zobaczyć

  Klikając „enter”, zgadzasz się na Warunki TechRadar

  Warunki użytkowania i polityka prywatności

  Wpisać

  Teraz odtwarzane: recenzja wideo Darkspore

  Nie oznacza to jednak, że Darkspore wygląda na zupełnie nowy. Całe to hakowanie i cięcie ma bardzo mały kontekst: wszystko jest stworzone dla poziomów i łupów, z niewielkim poczuciem celu. Może się to wydawać niezaprzeczalną wadą, ale kilka godzin później gra rusza, rzucając ci większe wyzwania na polu bitwy i równoważąc czołganie się w lochach z satysfakcją zachowania wyglądu i wyposażenia nawet 100 różnych bohaterów. Te elementy nie rekompensują w pełni utraconych możliwości, ale wystarczą, by zapewnić sobie dziesiątki godzin rozrywki przed monitorem.

  Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na bit „tylko online”. Chociaż możesz grać sam, musisz być online i zalogować się do gry, aby grać. Po zalogowaniu wejdź do centrum gier i lobby czatu, gdzie możesz znaleźć innych graczy, z którymi możesz się połączyć podczas gry swoim ekwipunkiem. Gdy logujesz się po raz pierwszy, samouczek szybko wprowadza Cię w tajniki gry i daje Ci kontrolę nad zwinnym, małym draniem o imieniu Blitz. Blitz, podobnie jak wszyscy bohaterowie Darkspore, jest stworzeniem, które w Spore czułoby się jak w domu. niektórzy bohaterowie gry przypominają insekty; inne, jak roboty; i inne, takie jak potwory, które wyobrażałeś sobie w dzieciństwie ukrywając się pod łóżkiem lub w szafie. Tak czy inaczej, Blitz jest łatwy do opanowania: kliknij, aby się poruszać, kliknij, aby zaatakować i naciśnij klawisz numeryczny, aby wykonać specjalne ataki. W przypadku Blitza może teleportować się do przodu, aby wykonać oszałamiający szybki atak; zadawać lawinę ciosów pazurami; i otacza się elektrycznymi kulami, które uderzają w pobliskich wrogów.

  Ani flora, ani fauna tej planety nie wydają się zbyt przyjazne.Ani flora, ani fauna tej planety nie wydają się zbyt przyjazne.

  Blitz to dopiero początek. Podczas gry zyskujesz dostęp do większej liczby bohaterów, których możesz zabrać do bitwy. W sumie jest ich sto, choć liczba ta jest nieco myląca: w rzeczywistości istnieją cztery warianty po 25 bohaterów, a każdy wariant ma nieco inne zdolności specjalne. Na przykład jeden wariant Sage ma zdolność „wściekłości”, podczas gdy inny zastępuje ją zdolnością korzenia zwaną „zjadliwymi pnączami”. Jednak minie trochę czasu, zanim będziesz mógł zagrać każdym z nich, ponieważ będziesz mógł wybrać nowego bohatera dopiero po osiągnięciu określonych kamieni milowych poziomu. W swojej turze grupujesz tych bohaterów w drużyny: trzech bohaterów na drużynę i łącznie trzy drużyny. Przed wskoczeniem na poziom wybierasz sprzęt, który chcesz ze sobą zabrać, chociaż powinieneś być świadomy jego mocnych i słabych stron. Każdy bohater jest skategoryzowany nie tylko ze względu na klasę, ale także ze względu na rodzaj genezy. (Pomyśl o typach genesis, takich jak przynależność do żywiołów, które możesz zobaczyć w innych grach RPG, chociaż zamiast ognia, lodu i ziemi masz typy takie jak cybernetyczny, nekro i plazma). Wrogowie mają ten sam zasięg i zadają podwójne obrażenia bohaterom tej samej genezy.

  Najbardziej oczywistym sposobem, w jaki Darkspore wyróżnia się na polu bitwy, jest sposób wdrażania drużyn. Tak długo, jak kontrolujesz tylko jednego bohatera na raz, możesz przełączać się między nimi w lochach. Każdy bohater ma trzy indywidualne zdolności aktywne, a także jedną zdolność drużynową dostępną dla pozostałych dwóch członków drużyny. Oznacza to, że bohater ma w sumie sześć zdolności jednocześnie: cztery wrodzone i dwie wspólne dla innych bohaterów. Wszystko to brzmi bardzo skomplikowanie, ale przez kilka godzin będziesz zaskoczony, jak prosta jest walka pomimo wszystkich tych warstw. Niezależnie od tego, czy grasz jako bohater walczący w zwarciu, czy walczący na dystans, walka jest tym, czym jest większość tych gier: klikasz i atakujesz. Możesz to zrobić sam, ale Darkspore to doświadczenie kooperacyjne. Dlatego najlepiej jest połączyć się ze znajomymi lub pozwolić, aby system dobierania dopasowywał cię do innych i przeniósł cię do następnego lochu w twoich postępach (lub już ukończonego).

  Gdybyś nazywał się Mikella, Temporal Impeder, też byś zwariował.Gdybyś nazywał się Mikella, Temporal Impeder, też byś zwariował.

  Niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy w trójkę, pierwsze kilka godzin jest zabawne, ale niezbyt niezapomniane. Poziomy to seria korytarzy w obcych lasach, zamarzniętych tundrach i skalistych klifach, oddzielonych świecącymi teleporterami, które kierują cię do następnej lokacji. Brzęczący komputerowy głos informuje cię o historii przed wieloma misjami, a nawet podczas nich, ale liczenie tych wywołujących ziewanie aktualizacji jako narracji dałoby im zbyt wiele uznania. Mówi się o manipulacjach genetycznych i wielu wzmiankach o „zagrożeniu Darkspore”, ale nie doświadczasz historii: opowiada się tylko jedną. Gry RPG akcji nie są tradycyjnie przygodami opartymi na fabule, ale niewiele z nich zapewnia trochę kontekstu. Nie ma zadań ani postaci niezależnych, z którymi można porozmawiać. Twoje cele pozostają niezmienione: zabić grasujących kosmitów, znaleźć ukryte skrytki z łupami i pokonać ostatecznego bossa. Jest prosta, nawet jak na standardy gatunku, a brak wyzwań na początku wzmacnia nagość i prowadzi do monotonii.

  Jednak z biegiem czasu Darkspore wypełnia te luki i pokazuje, do czego jest zdolny, i szczerze mówiąc, nawet pierwsze kilka godzin jest zabawne w taki sam sposób, jak większość dobrych gier skupionych na łupach. Pomaga Darkspore mieć kosmiczny klimat New Age, który odróżnia go od podobnych gier. Pierwszy poziom z lekkimi chodnikami górującymi nad asteroidami i kosmicznymi śmieciami jest zaskakujący, podobnie jak późniejszy poziom, na którym spotykasz bujną zieloną oazę, gdzie najmniej się tego spodziewasz. Przesadzone potwory twojego zespołu naturalnie pasują do tego wszechświata, w którym biologii i technologii nie da się oddzielić. Elektroniczne szepty ścieżki dźwiękowej i głębokie kotły są równie trafne. W tych spokojnych sceneriach wyzwalasz śmiercionośne stożki ognia i przywołujesz świecące lecznicze drzewa, a pokonanie obcych często kończy się gejzerem czerwonego i fioletowego szlamu. Darkspore nie popycha wielu wielokątów i jest zbyt wiele identycznych przełęczy i miękkich zielonych łąk, aby osiągnąć artystyczną wielkość. Ale wygląda atrakcyjnie i działa dobrze nawet na skromnych komputerach.

  Jednak gdy już dotrzesz do ostatnich poziomów kampanii w swoim pierwszym kroku, dzieją się dwie ważne rzeczy: bitwy wymagają więcej pracy zespołowej i taktyki zespołowej, a dostosowywanie bohaterów zaczyna wykazywać iskrę. Pomiędzy poziomami wyposażasz swoich bohaterów w łupy bitewne, używając edytora stworzeń Spore, aby wstawić nowe stopy i ręce oraz przymocować macki i naramienniki do ciał swoich stworzeń według własnego uznania. Jeśli grałeś w Spore, ten fantazyjny edytor może przypominać niesamowite tworzenie stworzeń z poprzedniej gry, w której mogłeś tworzyć zwariowane bestie od podstaw. W Darkspore podstawowe formy twoich bohaterów są statyczne, więc nie grasz jako wszechwiedzący twórca, ale jako stylista science-fiction. Kiedy twoich bohaterów jest niewielu i masz skromny ekwipunek, możesz posunąć grę jeszcze dalej pod tym względem: w ciągu pierwszych dwunastu godzin poczujesz się, jakbyś przypadkowo bazgrał na swoim kominku. ogr.

  ...

  Pobierz recenzję Dark Spore

  TOP. jeden
  Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
  Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
  Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
  90,55 EUR
  Udostępnij to