Zazębiająca się rozgrywka w Unraveling Dream Trigger 3D prowadzi do wniosku, że ta strzelanka oferuje więcej stylu niż treści.

Delfin w kształcie szkieletu pływa w jasnozielonym morzu obok przezroczystych mikroorganizmów. Jaskółka krąży wokół kuli ognistego światła złożonej w całości z małych, świecących kwadratów. Siatka celownicza inspirowana grami walki w kosmosie z przeszłości sunie nad miastem o neonowych geometrycznych kształtach. Sceny Dream Trigger 3D oferują różnorodne wizualne rozkosze, z których każda jest uzupełniona warstwową ścieżką dźwiękową, która zmienia się w odpowiedzi na Twoje działania. Twoje machnięcia rysikiem ujawniają ścigających cię wrogów na górnym ekranie, gdzie musisz ich pokonać, unikając ich ataków i chwytając ulepszenia. Ta wyjątkowa kombinacja mechaniki na początku cię zaskakuje, ale kiedy już to opanujesz, przekonasz się, że Dream Trigger 3D jest nieco wymagającą i zabawną strzelanką. Łaskocze wyobraźnię, ale nie oferuje dużej głębi, podobnie jak przyjemny sen na jawie, który blednie w porannym świetle.

Mam nadzieję, że umiesz posługiwać się okrągłą klawiaturą.Mam nadzieję, że umiesz posługiwać się okrągłą klawiaturą.

Jak każdy dobry sen, Dream Trigger 3D jest pełen żywych bodźców wizualnych. Wyróżniającymi się elementami są tła, które świetnie wykorzystują kolor i 3D. Chociaż pole gry pozostaje statyczne, wiele tła jest dynamicznych, co stwarza wrażenie podróżowania przez las lub przyspieszania cyfrowych rur. „Statek”, którym sterujesz na dwuwymiarowej powierzchni górnego ekranu, rzadko wygląda jak statek kosmiczny. Oprócz wyżej wymienionych przedmiotów sterujesz sześcianem z kulą w środku, symbolem energii jądrowej lub prostym punktem świetlnym. Twoi wrogowie również się różnią (podobnie jak ich pociski), a ty masz do czynienia z kałamarnicami, plątaniną fioletowego drutu i mnóstwem geometrycznych osobliwości. Zdarza się, że twój statek, wrogowie, pociski wroga i wzmocnienia przekraczają linię od chaotycznej potyczki do zdezorientowanego bałaganu, ale te przypadki zmniejszają się, gdy lepiej zapoznasz się z mechaniką gry.

Aby pokonać wrogów w Dream Trigger 3D, musisz wykonać dwa podstawowe kroki. Drugim jest zabicie ich na górnym ekranie, manewrując statkiem bezpośrednio nad nimi za pomocą okrągłego pada, pada kierunkowego lub przycisków twarzy (dla leworęcznych) i naciskając przycisk ramienia, aby strzelić. Ale żeby ich zabić, musisz ich najpierw znaleźć. Wrogowie pozostają ukryci na górnym ekranie, dopóki nie ujawnisz ich za pomocą siatki sond na ekranie dotykowym. Twoi wrogowie są widoczni na tej siatce jako fioletowe kwadraty poruszające się po polu szarych kwadratów. Dotknięcie kwadratu ustawia go w kolejce, aby wyzwolić impuls sonaru, który rozciąga się w promieniu dwóch kwadratów. Wszyscy wrogowie złapani w promieniu pingu zostają ujawnieni i gotowi do wybuchu. Sztuczka polega na tym, że pingi są wyzwalane tylko przez pasek rytmu, który regularnie przesuwa się po dolnym ekranie. Oznacza to, że nie możesz po prostu dotknąć fioletowego kwadratu na siatce i odsłonić wroga; musisz raczej przewidzieć zarówno tor lotu przeciwnika, jak i czas paska tempa, aby skutecznie ustawić ping.

Mechanika sonaru Dream Trigger 3D jest początkowo dezorientująca. Twoja uwaga jest podzielona między dolny ekran, na którym starasz się umieścić swoje pingi we właściwych miejscach we właściwym czasie, oraz górny ekran, na którym unikasz pocisków, niszczysz wrogów i starasz się zdobyć dopalacze. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, masz ograniczoną liczbę pingów dostępnych w danym momencie. To ograniczenie jest jednak łagodzone przez fakt, że pingi (maksymalnie 16 na siatce 12x16) są automatycznie uzupełniane przy każdym przesunięciu paska tempa (mniej więcej co 3 sekundy; czas zależy od etapu ). Jeśli weźmiesz pod uwagę, że każdy ping obejmuje promień dwóch kwadratów, możesz uzyskać całkiem spore pokrycie, przesuwając rysikiem po szybkiej linii lub dotykając kilku różnych miejsc wokół siatki. To drastycznie zmniejsza ilość uwagi, którą musisz poświęcić dolnemu ekranowi, pozwalając Ci skupić się na ładniejszej, bardziej zabójczej akcji na górnym ekranie.

To tak, jakby MC Escher zaprojektował test Rorschacha.To tak, jakby MC Escher zaprojektował test Rorschacha.

Unikanie wrogich pocisków jest jednym z twoich głównych problemów na górze, a trudniejsze poziomy mogą zagęścić powietrze niszczycielskimi pociskami. Masz cztery punkty zdrowia, które możesz uzupełnić, biorąc przerywane dopalacze zdrowia, ale utrata życia nie trwa długo. Jednak, jak zabójczy może być Dream Trigger 3D, jest jeszcze jedna funkcja, która sprawia, że ​​jest mniej groźny. Za każdym razem, gdy atakujesz (jest tylko jeden atak), jesteś niezwyciężony. Pozwala to na bezkarne poruszanie się po polu gry, przynajmniej do wyczerpania wskaźnika ataku. Uzupełniasz ten wskaźnik, ujawniając wrogów na siatce sonaru, a ta korelacja dopełnia zazębiającą się sieć mechanik rozgrywki Dream Trigger 3D.

Chociaż zrozumienie tego zajmuje trochę czasu, kiedy już to zrobisz, okaże się, że gra nie jest tak głęboka ani złożona, jak się początkowo wydaje. Twój umysł tworzy połączenie między siatką sonaru a górnym ekranem, więc rzadko musisz patrzeć w dół. Pozostanie w obszarach wolnych od pocisków nie jest zbyt trudne, dopóki nie będziesz gotowy do ataku lub zmuszony do ucieczki, a następnie uwolnienie ataku zapewnia bezpieczne poruszanie się. Twój wskaźnik ataku staje się jedynym zasobem, na który naprawdę musisz mieć oko, ale nawet wtedy uzupełnia się dość regularnie. Wpadasz w rytm unikania, pingowania i atakowania, który zapewnia nieodłączną satysfakcję z pokonania wrogów i zamiatania planszy, ale Dream Trigger 3D nigdy nie jest w stanie wywołać wiele emocji ani intensywności.

Ten szef może wyglądać paskudnie, ale jego twarz jest gorsza niż ugryzienie.Ten szef może wyglądać paskudnie, ale jego twarz jest gorsza niż ugryzienie.

W trybie mapy świata istnieje 55 etapów połączonych siecią. Odblokowujesz je, gdy odniesiesz sukces, otwierając nowe ścieżki, którymi podążasz, wydając punkty marzeń, które zdobywasz na końcu każdego poziomu. W końcu dochodzisz do punktu, w którym przestajesz odblokowywać etapy w trakcie gry i musisz podjąć próbę ukończenia wyzwań, aby kontynuować. Niektóre wyzwania wiążą się ze skomplikowanymi zadaniami, podczas gdy inne po prostu nagradzają powtarzającą się grę i prawdopodobnie minie wiele godzin, zanim zobaczysz każdy etap. Po odblokowaniu etapy można rozgrywać w trybie Free Play (gdzie w przeciwieństwie do trybu mapy świata nie musisz surfować po sieci) lub w trybie Time Trial (w którym zapisywane są Twoje najlepsze czasy), ale rankingi Klasyfikacja tylko każdego etapu istnieją w ich systemie i nie ma możliwości uzyskania indywidualnych czasów za pomocą swoich inicjałów. To prawie uniemożliwia rywalizację z kimkolwiek innym niż ty sam, chyba że połączysz się z innym właścicielem Dream Trigger 3D i zagrasz w lokalnym trybie wieloosobowym. Mecze typu Versus stawiają dwóch graczy na tym samym ekranie w wyścigu o jak największą liczbę punktów. Możesz zobaczyć swojego przeciwnika tylko wtedy, gdy ujawnisz go za pomocą sygnału sonaru, w którym to momencie możesz go zaatakować i ogłuszyć na kilka sekund. Walka z większością wrogów może być gorączkowa, ale bez pocisków i ulepszeń te mecze są płaskie.

Dream Trigger 3D zawiera również dynamiczną ścieżkę dźwiękową, która narasta i zanika w zależności od poziomu Twojej aktywności. Kiedy mocno atakujesz, oferuje kilka fajnych mieszanek elektroniki i znanych klasycznych odmian, ale kiedy jest ciszej, dźwięk nie jest tak mocny. Minimalistyczne sekcje wydają się pozbawione życia w porównaniu z ich pełnowymiarowymi odpowiednikami, chociaż dają szansę na zabawę z słyszalnymi dzwonkami pingów sonaru. Podobnie jak tworzenie muzyki z sonarem, Dream Trigger 3D to nowatorskie doświadczenie. Eklektyczna mieszanka mechaniki gry zapewnia rozrywkę, ale ostatecznie nie łączy się w nic naprawdę istotnego. Wspaniale jest spróbować to wszystko rozgryźć, ale kiedy zobaczysz tę fantazyjną grę taką, jaka jest, będziesz żałować, że nie było jej więcej.

Pobierz recenzję 3D Dream Trigger

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to