Pomimo niektórych potencjalnie odpychających elementów tematycznych, Arcana Heart 3 jest zabawnym wojownikiem, w którym wiele się dzieje.

Arcana Heart 3 to najnowsza część popularnej japońskiej serii dwuwymiarowych bijatyk dla kobiet od dewelopera Examu. Chociaż seria może nie być szeroko znana poza Japonią, gracze, którzy poświęcą czas na zagłębienie się w tę mocno inspirowaną anime grę, znajdą szybkiego i zabawnego wojownika o zaskakującej głębi. Chociaż gra została wydana w Japonii jako pełnopłatna wersja dyskowa, północnoamerykańska edycja Arcana Heart 2 jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem PlayStation Network do pobrania w obniżonej cenie 3 EUR. Niski koszt jest z pewnością atrakcyjny, ale wielu początkujących graczy może zniechęcić się, widząc obsadę postaci, która składa się prawie wyłącznie z żywych młodych kobiet w czasami skąpych strojach. Z pewnością w tej mieszance jest kilka sprytnych projektów postaci, takich jak Petra z warkoczykami i płonącymi pistoletami, ale niektórzy mogą uznać, że walące postacie, takie jak artysta Eko ze szkoły podstawowej, są etycznie wątpliwe. Pozbądź się jednak tych skrupułów, a znajdziesz dobrą grę pod moralnie niejednoznaczną powierzchnią.

Po prostu spróbuj wyjaśnić przypadkowemu widzowi, co dzieje się na tym obrazie. Otrzymasz dziwne spojrzenia.Po prostu spróbuj wyjaśnić przypadkowemu widzowi, co dzieje się na tym obrazie. Otrzymasz dziwne spojrzenia.

Arcana Heart 3 działa z pięcioprzyciskowym schematem sterowania. Trzy z przycisków służą do ataków o coraz większej sile. Czwarty przycisk aktywuje unikalny mechanizm prowadzenia gry, a piąty ma różne efekty w zależności od arkana wybranego przez gracza. (Istnieje również uproszczony schemat sterowania, chociaż niektóre z bardziej zaawansowanych technik stosowanych w rywalizacji na wysokim poziomie są trudne w użyciu.) Specjalne ruchy są wykonywane za pomocą ruchów kija w standardowej rozgrywce bojowej. Masz również dwa wskaźniki: wskaźnik siły i wskaźnik tajemny, które pozwalają na ograniczone wykorzystanie potężnych manewrów superruchów do ataku i obrony, takich jak anulowanie gardy i tajemna eksplozja. 21 postaci do wyboru ma różne umiejętności i atrybuty, które pasują do różnych stylów gry.

Jednym z najbardziej unikalnych elementów walki w Arcana Heart 3 jest przycisk wyszukiwania. Za pomocą tego przycisku możesz podążać za poruszającym się przeciwnikiem podczas manewrowania po scenie. Możesz wywierać presję, szybko doskakując do nich lub eksperymentując z różnymi poleceniami, aby jeszcze bardziej nękać wroga. Przycisk przewodnika może być również użyty do natychmiastowego anulowania normalnych i specjalnych ruchów w biegu przewodnika, a także do zainicjowania anulowania gardy, aby szybko przejść z obrony do ataku. Zastosowanie naprowadzania dodaje element kontroli i strategii do odstępów, które bardzo różnią się od AH3.

Sposób, w jaki super wskaźnik, Arcane Gauge, działa w Arcana Heart 3, różni się również od tego, co można znaleźć w wielu innych wojownikach. Super licznik ma trzy poziomy, a techniki, takie jak podstawowe supersamochody i kasowanie strażników, wykorzystują tylko jeden poziom licznika. Licznik automatycznie regeneruje się po określonym czasie, chociaż niektóre ruchy i techniki nieco spowalniają jego regenerację. Jednak automatycznie regeneruje się tylko do pewnego poziomu, chyba że zwiększysz jego maksymalną pojemność, co osiąga się poprzez atakowanie i obronę, gdy pasek nie jest w trybie regeneracji. Chociaż możliwe jest ciągłe wydawanie i uzupełnianie miernika jednego poziomu bez martwienia się o jego zwiększenie, nie jest to dobra strategia, ponieważ potężniejsze ataki i opcje otwierają się, gdy masz więcej poziomów miernika w rezerwie.

Będziesz musiał przyzwyczaić się do nazw postaci, których nie można wymówić.Będziesz musiał przyzwyczaić się do nazw postaci, których nie można wymówić.

Być może najciekawszym elementem Arcana Heart 3 są tytułowe arkana. Te duchy można wybrać po wybraniu postaci, a każdy z nich może wpływać na twoje atrybuty, w tym obronę, atak, siłę i tajemne odzyskiwanie. Zapewniają również unikalne ataki specjalne i mogą zmieniać ataki i ruchy wybranej postaci. Arkana zapewniają również unikalne zdolności specjalne w trybie przedłużenia siły, który jest ograniczonym czasowo wzmocnieniem, do którego można wejść za pomocą ich wskaźnika siły. Istnieje niezliczona ilość kombinacji tajemnych i postaci, które pasują do szerokiej gamy stylów gry, więc możesz eksperymentować z mnóstwem opcji. Łatwo jest spędzić godziny bawiąc się kombinacjami postaci i arkanami, aby zobaczyć ich umiejętności.

Sama walka jest fajna, choć rozgrywka dla jednego gracza nie jest zbyt imponująca. Narracja przedstawiona w Story Mode jest głupia i niezrozumiała, a finałowy boss, utrzymany w stylu klasycznej bijatyki, jest przytłaczający i wymagający. Możesz odblokować grafikę do galerii w grze, ale jeśli nie będziesz musiał patrzeć tylko na motywacje i zakończenia każdej z dziewczyn, prawdopodobnie po pewnym czasie stracisz zainteresowanie. Prawdziwym mięsem Arcana Heart 3 jest konkurencyjny tryb dla wielu graczy. Framework został opracowany przez Arc System Works i jest w dużej mierze taki sam jak ich popularny kod sieciowy BlazBlue. Łatwo jest znaleźć i zagrać z przeciwnikami zgodnie z twoimi wymaganiami, a dopóki obaj macie silne sygnały, gra jest cudownie płynna, chociaż mecze z połączeniami o niższej jakości są nadal bardzo dobre. . Walka z procesorem po prostu nie ma porównania z intensywnymi umiejętnościami i strategią wymaganą do gry przeciwko człowiekowi, a różne elementy walki w Arcana Heart 3 zapewniają wspaniałe wrażenia z rywalizacji.

Style Arcana Heart 3 sprawiają, że jest to trochę trudne do sprzedania, ale gracze mają na to dużo. Jeśli nie masz problemu z wszechobecnym panderingiem i koncepcją grupy (w większości) nastoletnich dziewcząt próbujących bić się nawzajem do nieprzytomności, poniżej znajduje się bardzo kreatywna i techniczna gra walki. Super Street Fighter IV: Arcade Edition czy Mortal Kombat raczej nie będą warte swojej ceny, ale Arcana Heart 3 to hit, którego fani gatunku nie powinni przegapić.

Skąd pobrać recenzję Arcana Heart 3

(* 3 *)

Udostępnij to