Pomimo potencjalnie odpychającego materiału tematycznego, Arcana Heart 3 to zabawny wojownik, który ma wiele do zaoferowania.

Arcana Heart 3 to najnowsza odsłona popularnej japońskiej serii bijatyk 2D dla kobiet od dewelopera Examu. Chociaż seria może nie być zbyt dobrze znana poza Japonią, gracze, którzy poświęcą trochę czasu na zagłębienie się w tę grę mocno inspirowaną anime, znajdą szybką i zabawną wojownicę o zaskakująco dużej głębi. Podczas gdy gra została wydana jako pełnopłatna wersja na płycie w Japonii, północnoamerykańska edycja Arcana Heart 3 jest dostępna wyłącznie do pobrania za pośrednictwem PlayStation Network w obniżonej cenie 29.99 €. Niski koszt jest z pewnością atrakcyjny, ale wielu potencjalnych graczy prawdopodobnie zniechęci się, widząc obsadę postaci, która składa się prawie wyłącznie z młodych kobiet z anime w czasami skąpych strojach. Z pewnością jest kilka fantazyjnych projektów postaci, takich jak Petra z warkoczykami i bronią, ale niektórzy mogą uznać postacie walące, takie jak artysta ze szkoły podstawowej Eko, za etycznie wątpliwe. Pomiń jednak te skrupuły, a znajdziesz dobrą grę pod moralnie niejednoznaczną powierzchnią.

Po prostu spróbuj wyjaśnić przypadkowemu widzowi, co dzieje się na tym obrazie. Dostaniesz dziwne gwiazdki.Po prostu spróbuj wyjaśnić przypadkowemu widzowi, co dzieje się na tym obrazie. Dostaniesz dziwne gwiazdki.

Arcana Heart 3 działa z pięcioma przyciskami sterowania. Trzy z przycisków służą do ataków o wzrastającej sile. Czwarty przycisk aktywuje unikalną mechanikę lokacji w grze, a piąty ma różne efekty w zależności od wybranych przez gracza arkanów. (Dostępny jest również uproszczony schemat sterowania, chociaż utrudnia on wykonanie niektórych bardziej zaawansowanych technik, które można spotkać w rozgrywkach z najwyższej półki). Specjalne ruchy są wykonywane ruchami kija w standardowym stylu gry walki. Masz również dwa wskaźniki: wskaźnik siły i wskaźnik arkan, które pozwalają na ograniczone użycie potężnych manewrów super ruchu do ataku i obrony, takich jak anulowanie gardy i wybuch arkan. 21 postaci do wyboru ma różne zdolności i atrybuty, które pasują do różnych stylów gry.

Jednym z bardziej unikalnych elementów walki w Arcana Heart 3 jest przycisk wyszukiwania. Za pomocą tego przycisku możesz podążać za poruszającym się przeciwnikiem podczas manewrowania po scenie. Możesz wywierać presję, szybko doskakując do nich lub eksperymentować z różnymi komendami, aby dalej nękać wroga. Przycisk szukania może być również użyty do natychmiastowego anulowania normalnych i specjalnych ruchów w biegu poszukiwawczym, a także do inicjowania anulowania gardy w celu szybkiego przejścia z obrony do ataku. Zastosowanie naprowadzania dodaje element kontroli i strategii do odstępów, które bardzo różnią się od AH3.

La forma en que funciona el súper medidor, el indicador arcana, en Arcana Heart 3 también es diferente de lo que puedes encontrar en muchos otros luchadores. El súper medidor tiene tres niveles, y técnicas como los súper básicos y las cancelaciones de guardia usan un solo nivel del medidor. El medidor se recupera automáticamente después de un período de tiempo determinado, aunque ciertos movimientos y técnicas hacen que su recuperación se ralentice un poco. Sin embargo, solo se recupera automáticamente hasta cierto nivel a menos que aumente su capacidad máxima, lo que se logra atacando y defendiendo mientras la barra no está en modo de recuperación. Aunque es posible gastar y reponer constantemente un medidor de un solo nivel sin molestarse en aumentar el medidor, no es una buena estrategia porque se abren ataques y opciones más potentes cuando tienes más niveles de medidor en reserva.

Będziesz musiał przyzwyczaić się do nazw postaci, których nie można wymówić.Będziesz musiał przyzwyczaić się do nazw postaci, których nie można wymówić.

Być może najciekawszym elementem Arcana Heart 3 są same tytułowe arkana. Te duchy można wybrać po wybraniu swojej postaci, a każdy z nich może wpływać na twoje atrybuty, w tym obronę, atak, siłę i tempo odzyskiwania liczników arkan. Zapewniają również unikalne ataki specjalne i mogą zmieniać ataki i ruch wybranej postaci. Arkana zapewniają również wyjątkowe zdolności specjalne w trybie rozszerzonej siły, który jest ograniczonym czasowo wzmocnieniem, do którego można wejść za pomocą wskaźnika siły. Istnieją niezliczone kombinacje postaci i arkanów pasujących do szerokiej gamy stylów gry, więc możesz eksperymentować z mnóstwem opcji. Łatwo jest spędzić godziny bawiąc się kombinacjami postaci i arkanów, aby zobaczyć ich możliwości.

Sama walka jest fajna, choć gra solo nie jest zbyt imponująca. Narracja przedstawiona w trybie Story jest głupia i niezrozumiała, a finałowy boss, utrzymany w stylu klasycznej bijatyki, jest absurdalnie obezwładniony i trudny. Możesz odblokować grafikę do galerii gry, ale jeśli nie musisz po prostu zobaczyć motywacji i zakończeń każdej z dziewczyn, prawdopodobnie po pewnym czasie stracisz zainteresowanie. Prawdziwe mięso Arcana Heart 3 leży w trybie rywalizacji dla wielu graczy. Infrastruktura została opracowana przez Arc System Works i jest bardzo podobna do ich uznanego kodu sieciowego BlazBlue. Łatwo jest znaleźć i grać przeciwko przeciwnikom zgodnie ze swoimi specyfikacjami, a dopóki obaj macie silne sygnały, rozgrywka jest zachwycająco płynna, chociaż mecze z niektórymi połączeniami niższej jakości są nadal bardzo dobre. Walka z procesorem po prostu nie może się równać z intensywnymi umiejętnościami i strategią, których wymaga gra przeciwko człowiekowi, a różne elementy walki w Arcana Heart 3 zapewniają wspaniałe wrażenia z rywalizacji.

Style Arcana Heart 3 sprawiają, że jest to trochę trudne do sprzedania, ale gracze mają mnóstwo radości. Jeśli nie masz problemu z ogólnym samozadowoleniem i koncepcją grupy (głównie) nastoletnich dziewcząt próbujących pobić się nawzajem do nieprzytomności, pod spodem jest bardzo kreatywna i techniczna gra walki. Super Street Fighter IV: Arcade Edition czy Mortal Kombat raczej nie będą rywalizować o twoje pieniądze, ale Arcana Heart 3 to hit, którego fani gatunku nie powinni przegapić.

Jak pobrać recenzję Arcana Heart 3

(* 3 *)

Udostępnij to