Sega Rally Online Arcade nie dodaje nic nowego do serii, ale nadal oferuje mnóstwo zabawy w wyścigach.

Seria Sega Rally ma swoje korzenie w salonach gier z połowy lat 1990. Odwiedziłeś egzotyczne miejsca i jeździłeś jednymi z najbardziej rozpoznawalnych samochodów rajdowych na świecie, ale skupiono się na emocjach w salonach gier zamiast na symulacji. Sega Rally Online Arcade jest oparta na najnowszej grze zręcznościowej, Sega Rally 3, i opiera się na zupełnie nowych trybach sieciowych oraz responsywnej rozgrywce, która rozsławiła tę serię. Online Arcade nie jest rewolucyjne dla serii ani jej gatunku, ale oferuje sporo treści w rozsądnej cenie w Xbox Live Arcade.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w Sega Rally, czy weteranem gier arkadowych, powinieneś być w stanie wskoczyć za kierownicę i szybko nabrać rozpędu. Samochody w tej grze są intuicyjne w prowadzeniu i bardzo responsywne. Jeśli jesteś przyzwyczajony do grania w gry wyścigowe na gładkim asfalcie, rajdy mogą początkowo wydawać się nieco chwiejne, ale na zwykłym poziomie trudności nadal powinieneś być w stanie nadążyć. Samochody AI i naucz się gry. pięć obwodów. Pod względem jazdy wszystkie samochody wyglądają bardzo podobnie, ale niektóre mają nieco lepsze przyspieszenie i prędkość maksymalną. W rzeczywistości osiągi samochodów są tak podobne, że ich charakterystyka nie jest nawet wyszczególniona na ekranie wyboru. Szybka jazda w Sega Rally polega mniej na samochodzie, a bardziej na nauce torów, zakrętów, skoków i kałuż. Odkształcalny teren z gry Sega Rally Revo z 2007 roku powraca w tej grze XBLA, chociaż jego wpływ na prowadzenie samochodu jest mniej wyraźny. Jedynym sposobem, aby naprawdę zwiększyć wyzwanie, jest skorzystanie z opcji ręcznej zmiany biegów, ale spędzasz tyle czasu na pełnych obrotach, że rzadko musisz redukować bieg. Największą satysfakcję z jazdy samochodem daje łączenie zakrętów z kontrolowanymi driftami, zwłaszcza na trudniejszych torach. Możesz uzyskać prawdziwy dreszczyk emocji z idealnie wymierzonego skrętu hamulca ręcznego.

Tryb dla pojedynczego gracza jest ściśle wzorowany na grze zręcznościowej Sega Rally 3. W trybie Championship Battle rywalizujesz z kierowcami sterowanymi przez komputer w sekwencji tematycznych scenerii, w tym tropikalnej, kanionowej, alpejskiej i nad jeziorem. Na początku pierwszego etapu startujesz z 22. miejsca, a Twoim celem jest dotarcie do czołówki do końca ostatniego etapu. Samochody AI są trudne do pokonania dzięki sprężystej sztucznej inteligencji typowej dla arkadowych gier wyścigowych. Jeśli masz problemy, sztuczna inteligencja nieco zwolni, aby upewnić się, że pozostaniesz konkurencyjny. I odwrotnie, im szybciej jedziesz, tym trudniejsza staje się gra, ponieważ sztuczna inteligencja dostosowuje się do twoich wyników. Dzięki temu gra jest interesująca, zwłaszcza jeśli znasz już serię. Z drugiej strony elastyczna sztuczna inteligencja może być frustrująca. Fanom zręcznościowych wyścigów spodoba się wyzwanie stworzone przez tego typu sztuczną inteligencję, ale jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, możesz włączyć tryb Swobodny, który zmniejsza efekt gumki.

Oprócz walki o mistrzostwo możesz rozgrywać każdy etap jako szybki wyścig i walczyć o najszybsze okrążenia w światowych rankingach w trybie Time Attack. Te bitwy toczą się w trybie rywalizacji dla wielu graczy w Online Arcade. W wyścigach online może wziąć udział maksymalnie sześciu graczy, a AI wypełnia puste miejsca w wyścigach, jeśli jest taka potrzeba. Niestety, nie ma ciągłości między wydarzeniami, ponieważ nie ma tabel liderów, wyników ani poziomów kierowców. Oznacza to, że nie możesz być pewien poziomu umiejętności innych graczy, gdy dołączasz do poczekalni, więc nie zawsze łatwo jest dostać się do meczu z poziomem rywalizacji, który jest dla ciebie odpowiedni. Biorąc to pod uwagę, wyścigi online są płynne, a kiedy rywalizujesz w bliskich wyścigach, jest dużo zabawy. Rywalizacja z innymi graczami od początku do końca to prawdziwe wyzwanie. W trybie wieloosobowym dostępna jest funkcja nadrabiania zaległości, która pomaga wyrównać konkurencję w niektórych wyścigach online, ale nie zawsze działa idealnie, a jeśli wyprzedzasz grę, prawdopodobnie będziesz chciał ją wyłączyć. Możesz także wypełnić luki w składzie graczy samochodami sterowanymi komputerowo. Oprócz wyścigów online, dwóch graczy może rywalizować ze sobą na podzielonym ekranie. Fajnie jest wziąć udział w szybkim wyścigu kanapowym ze znajomym, nawet jeśli nie jest to wystarczająco przekonujące, abyś mógł grać więcej niż kilka wyścigów na raz.

Grafika Online Arcade dobrze komponuje się z grafiką arcade, z nasyconymi kolorami i jasnym słońcem, przywodzącymi na myśl klasyczne gry wyścigowe z przeszłości. Silnik graficzny bazuje na elementach gry Sega Rally 3, a także Sega Rally z 2007 roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W efekcie w grze pojawiają się brudne samochody, mnóstwo detali torów oraz solidna liczba klatek na sekundę. Modele samochodów nie są szczególnie szczegółowe, ale są wystarczająco funkcjonalne i przekonująco pokrywają się brudem podczas wyścigów. Możesz nawet zmyć trochę błota, piasku i śniegu z samochodu, przejeżdżając przez kałuże. Jest też mnóstwo szczegółów na torze, z widzami, gęstym listowiem i rzędami budynków wzdłuż różnych torów. Muzyka również dobrze pasuje do tonu gry, z kilkoma bardzo tandetnymi rockowymi piosenkami. Samochody nie robią dużo hałasu, ale kiedy próbujesz słuchać instrukcji swojego pilota, nie jest to złe.

W świecie Sega Rally zawsze świeci słońceW świecie Sega Rally zawsze świeci słońce

Sega Rally Online Arcade jest wystarczająco prosta, aby nowicjusze mogli się nią cieszyć, a jednocześnie zapewnia wystarczająco dużo emocji, aby zadowolić fanów zręcznościowych wyścigów. Po ukończeniu trybu Championship Battle, ustanowieniu rekordów w trybie Time Attack i grze online, do odblokowania pozostaje jeszcze pięć samochodów i dwa tory. Osiągnięcia wymagają również nie lada wysiłku. Nie jest to gra, która zrewolucjonizowałaby wyścigi zręcznościowe, a nawet serię Sega Rally, ale za 800 punktów Microsoft ma dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli kochasz gry wyścigowe, ale chcesz odpocząć od poważnego świata symulacji, lub jeśli jesteś fanem wyścigów zręcznościowych, Sega Rally Online Arcade naprawdę ci się spodoba.

Pobierz recenzję arcade online Sega Rally

TOP. jeden
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Revision Intellishade Original SPF 45, 1.7 uncji (48 g)
Zapewnia szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UV.; Zwalcza fotouszkodzenia, które powodują przedwczesne starzenie
90,55 EUR
Udostępnij to